Śmierć nie ucieknie

Okładka książki Śmierć nie ucieknie Przemysław Borkowski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Śmierć nie ucieknie
Przemysław Borkowski Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Prokurator Gabriela Seredyńska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Prokurator Gabriela Seredyńska (tom 2)
Czwarta Strona
2021-10-27
2021-10-27

Wyróżniona opinia i

Śmierć nie ucieknie

przeczytanych książek 1489 napisanych opinii 1168

Czyta się z zapartym tchem... Polecam

Czyta się z zapartym tchem... Polecam

"Śmierć nie ucieknie" to kolejna dobra książka Pana Borkowskiego. Czyta się ją błyskawicznie. Trupy, pościgi, polityka, show-biznes, nieoczekiwane zwroty akcji to wszystko tworzy ciekawy kryminał.

Czyta sie dobrze, bogato, choć z kryminału robi się co trochę studium psychologiczne, często niejasno rzutujące na fabułę.
Choćby: bohaterce (po stronie zagadki) niby otwierają się oczy i kojarzą fakty dotyczące jej partnera w epopei ale jednocześnie wcale nie zamierza zmieniać swojego do niego stosunku; mimo zbrodni (albo dlatego bardziej) wciąż on , i związek z nim - się jej podoba
No i to rozwiązanie zagadki kryminalnej - rzeczywiście, w pełni zaskakujace ale ...

#czytampolecam

Jeśli ktoś z Was nie poznał jeszcze prokurator Gabryjeli Seredyńskiej to zachęcam bardzo mocno. Jest to drugi tom .Raczej zalecam czytać w kolejności.
Autor, jeśli jeszcze nie kojarzycie jest również współtwórcą Kabaratu Moralnego Niepokoju.
Pomysł autora na śledztwa i pracę pani prokurator dla mnie jest super.
Pani prokurator trochę krnąbrna ,czasem lekkomyślna ale też ambitna i dociekliwa,młoda osoba.Śledztwa z tej części jak i z "Rytuał łowcy " są bardzo ciekawe.Bohaterką tej części jest młoda wokalistka polskiej sceny muzycznej u szczytu sławy. Wydawać by się mogło że świat leży u jej stóp. Ale jej dusza i serce kryją mroczną przeszłość, która właśnie teraz postanawia o sobie przypomnieć.
Pewien poranek sprawi że wszystko co miała przed sobą nagle przejdzie bezpowrotnie do przeszłości. Czy warto postawić wszystko na jedną kartę i nie oglądać się już za siebie.
Co cechuje bohaterów obydwu części?...To że wiedzą że nie ma powrotu do tego co było przez chwilę ich spełnieniem marzeń I to że tak naprawdę nie mają nic do stracenia.
Polecam Wam bardzo bardzo. 8/10 .

#czytampolecam

Pomysł autora na śledztwa i pracę pani prokurator dla mnie jest super.
Pani prokurator trochę krnąbrna ,czasem...

• ŚMIERĆ NIE UCIEKNIE • PRZEMYSŁAW BORKOWSKI

"Życie może i bywa podłe, lecz świat jest naprawdę piękny"

Młoda piosenkarka po przebudzeniu zastała w mieszkaniu martwe ciało swojego menadżera, a po ostrym melanżu nie potrafiła przypomnieć sobie wydarzeń ubiegłego wieczoru. Krew na rękach, dezorientacja, kac...
Kto zabił? Ona? A może ktoś inny?
Ogarnięta paniką postanowiła uciec i wtedy w jej życiu pojawił się ON.
Tajemniczy nieznajomy, niczym rycerz w lśniącej zbroi gotowy ratować ksieżniczkę z opresji. Tylko czy aby na pewno jest jej sprzymierzeńcem?
Z biegiem wydarzeń przestaje być jasne, kto kogo powinien się obawiać: ona jego, czy on jej...

Moje drugie spotkanie z piórem Przemysława Borkowskiego uważam za bardzo udane! Fabuła poświęcona wschodzącej gwieździe polskiej sceny muzycznej uwiklanej w morderstwo od samego początku wydała mi się szalenie intrygująca. Trup, ucieczka, policyjny pościg.
Przemyslaw Borkowski potrafi przywiązać czytelnika do swoich powieści! Każdy rozdział kończy serialowo rozbudzając apetyt na więcej i więcej. Nie sposób przestać czytać! Dostrzegam również pewien schemat. To już druga powieść autora, która sprawiła, że byłam kompletnie rozbita pomiędzy dobrem, a złem. Kibicowałam zarówno uciekinierom jak i tropicielom!

Wiele emocji dostarczyło mi również odkrywanie przeszłości bohaterów tej powieści. Tajemnice, nieprzepracowane traumy z młodzieńczych lat, krzywda ze strony najbliższych. Autor nakreślił w tle smutną historię o tym jak nieszczęśliwe dzieciństwo na nas wpływa. Jak często, pomimo pełnej świadomości, że tak być nie powinno- powielamy schematy, które wynosimy z domu.

Rytuał łowcy jest mi bliższy, bardziej kryminalny i przerażający. Mam też wrażenie, że poprzednio postać prokurator Serdyńskiej była rozbudowana dużo szerzej i autor poświęcił jej więcej uwagi niż tutaj. Nie mniej jednak "Śmierć nie ucieknie" uważam za udaną kontynuację, która pobudziła mój apetyt na kolejną część serii.
Jeśli lubicie książki sensacyjne skłaniające do niejednej reflekcji, z motywem pościgu i morderstwem w tle to ŚMIERĆ NIE UCIEKNIE bedzie dla Was fantastyczną rozrywką! Bardzo polecam!

• ŚMIERĆ NIE UCIEKNIE • PRZEMYSŁAW BORKOWSKI

"Życie może i bywa podłe, lecz świat jest naprawdę piękny"

Kto zabił? Ona? A może ktoś inny?
Ogarnięta paniką postanowiła...

Cztery lata temu, pamiętam to doskonale, przeczytałam naprawdę świetną książkę, którą już Wam polecałam – „Rytuał łowcy” Przemysława Borkowskiego. W końcu nadszedł czas nadrobić zaległości, więc sięgnęłam po kontynuację serii z prokurator Gabrysią Seredyńską. Polubiłyśmy się w pierwszej części, więc czemu nie?
A jak to jest u Was, serie czytacie jednym ciągiem czy może dajecie sobie czas?

„Śmierć nie ucieknie” opowiada historię bardzo życiową. Główna bohaterka to piosenkarka, która właśnie wydała płytę. Julia Gierszewska budzi się po imprezie, na której świętowała premierę płyty i znajduje ciało swojego menadżera. Nic nie pamięta, nie wie co się wydarzyło minionej nocy. W jej głowie kiełkuje myśl, że to ona mogła go zamordować. W panice ucieka do miejsca, gdzie kiedyś poczuła się wolna, bezpieczna. A w jej podróży towarzyszy bardzo otwarty taksówkarz. Jeśli ciekawi Was co będzie dalej, to polecam sięgnąć po książkę. 😊

Postać Juli bardzo mnie intryguje, bardzo dużo myślałam o jej zachowaniu. Autor stopniowo pokazuje nam nowe fakty z życia celebrytki, dzięki czemu systematycznie rysowałam w swojej głowie jej portret. Dowiadujemy się o jej trudnym dzieciństwie, o ojcu tyranie… Również jej związek z dużo starszym od niej partnerem-menażerem nie należy do udanych, a jednak w nim trwała. To naprawdę ciekawa postać. Równie ciekawą, a wręcz dziwną i niezbadaną postacią jest taksówkarz, który pomaga piosenkarce. I tu miałam duży problem, żeby zrozumieć jego postepowanie…

Lektura jest dość obszerna, bowiem liczy sobie ponad 400 stron, niemiej czyta się ją bardzo płynnie i naprawdę przyjemnie, bo… to książka, która umie rozbudzić w czytelniku ciekawość i utrzymać ją do ostatniej strony. Cenię sobie książki, które to potrafią. 😊 Kolejny duży plus za elementy zaskoczenia, których w ogóle się nie spodziewałam. Fajnie to zagrało, zwłaszcza w końcówce książki.

Myślę, że mogę Wam polecić tę lekturę. Że tak jak ja będziecie zaskoczeni i miło spędzicie czas z prokurator Gabrielą.

A jak to jest u Was, serie czytacie jednym ciągiem czy może...

7⭐

Kolejna świetna historia!
Bardzo pasuje mi pióro autora, świetnie mi się to czyta i niezwykle przyjemnie słucha w formie audiobooka. Krótkie rozdziały mocno ułatwiają płynność czytania bo jak każdy wie łatwiej powiedzieć sobie "jeszcze jeden rozdział" kiedy ten ma 5 czy 20 stron niż jak ma 30 lub więcej.
To co charakteryzuje te serię to to, że tak naprawdę nie mamy do końca możliwości domyślić się co jest prawdą, a co się nam tylko wdaje!
Najnowsza część jeszcze przede mną i zacieram na nią ręce!

7⭐

Kolejna świetna historia!
To co charakteryzuje te serię to to, że tak naprawdę nie mamy do...

W mieszkaniu znanej piosenkarki policja znajduje zwłoki mężczyzny, który był wieloletnim menagerem i partnerem gwiazdy. Ofiara prawdopodobnie zginęła od uderzenia statuetką. Tymczasem kobieta zniknęła, a wszystkie znaki wskazują na to, że przed czymś ucieka. Jedyny trop to jej wykonany telefon do korporacji taxi, który jak dotąd nie został zrealizowany. Do prokurator Gabrieli Seredyńskiej docierają nowe informacje o mrocznych sekretach piosenkarki, która przed laty była posądzona o śmierć swojego ojca. Za kobietą rusza pościg, pełen emocjonujących zdarzeń i jednego z bardziej burzliwych śledztw w karierze Seredyńskiej!

#śmierćnieucieknie to drugi tom cyklu o prokurator Gabrieli Seredyńskiej. Główna bohaterka to kobieta inteligentna, z charyzmą, mocno stąpająca po ziemi, dlatego nikogo nie dziwi fakt wręczenia jej najtrudniejszych spraw w okręgowej prokuraturze! Drugi tom jest już nieco łagodniejszym śledztwem niż ten pierwszy, nie mniej jednak sama zagadka, sekrety krążące wokół przeszłości znanej gwiazdy oraz tajemniczy taksówkarz sprawiają, że czyta się książkę z zapartym tchem! Nie brakuje tutaj także doskonałego tła psychologicznego postaci zamieszanych w śledztwo, co prawdopodobnie jest już dość charakterystyczne dla autora 😉
Zakończenie historii jakiego raczej się nie spodziewałam, a do tego ostatnia rozmowa kobiet toczona jest w miejscu bliskim memu sercu, dlatego można powiedzieć, że zostałam w pełni uraczona znakomitą opowieścią ❤️

Julia Gierszewska młoda piosenkarka u progu swojej wielkiej kariery budzi się rano i widzi, że jej menager, a zarazem partner życiowy jest martwy. zaczyna się zastanawiać czy to ona go zabiła czy inna jest przyczyna i w popłochu się pakuje i ucieka. Przed domem wsiada do taksówki i każe zawieść się do Zakopanego. Do sprawy zostaje przydzielona prokurator Seredyńska, która zrobi wszystko, aby złapać mordercę.

Czy uda się złapać mordercę? Czy to Julia faktycznie zabiła? Odpowiedzi na pytania szukajcie w książce.

Książka jest utrzymana w tej samej formie co pierwszy tom czyli mamy krótkie rozdziały, opowiadane z perspektywy bohaterów, tworzące spójną całość. Tym razem prym wiodą kobiety co bardzo mi się spodobało. Postawa samej prokurator i jej pościg oraz determinacja godne podziwu. Chociaż momentami miałam wrażenie, ze opisywane sceny nie do końca mogły się wydarzyć jednak to fikcja literacka także dodają w sumie trochę uroku. Wykreowanie bohaterki, która miała już styczność ze śmiercią jako młoda dziewczyna i ten jej wewnętrzny monolog i rozterki tylko pokazują jak nasz mózg odbiera bodźce i jak łatwo jest nam coś wmówić. Tak samo jak postać taksówkarza, który miał również ciężkie dzieciństwo i nie potrafi do końca odnaleźć się w dorosłym życiu, a jeden błąd może stworzyć lawinę nieprzewidywalnych zdarzeń.

Zakończenie satysfakcjonujące i czas się brać za kolejną część.

Potwierdzam można czytać jako osobne części.

Chyba nikt nie chciałby obudzić się w domu i znaleźć w nim nieboszczyka. A Julię to właśnie spotkało. I chociaż jej nie polubiłam to szkoda mi dziewczyny, którą jak się później okazało całe jej życie okłamywano. Była pewna, że w życiu czyniła złe rzeczy. I trzeba doczytać do końca aby znaleźć odpowiedź, czy rzeczywiście tak było? Stalkerów czy psychofanów nie lubię już z definicji więc Marka z trudem tolerowałam. Czy miałam rację? Nie lubię także tzw. celebrytów, szczególnie tych, którzy sami pchają się na obiektyw. Profesja Julii spowodowała, że stała się ona takową celebrytką. I jak się okazuje niezupełnie to ona do tego celu dążyła. Natomiast niezmiennie podobała mi się prokurator Gabriela Seredyńska, której postawa zawodowa bardzo mi się podoba. Kobieta nie boi się pracować w terenie, nie boi się sprzeciwić przełożonym i ma nosa do prowadzenia spraw kryminalnych. Przeczytam kolejną książkę z cyklu.

• Audiobooki
  • Kryminał