Dziewczynka z zapalniczką

Patronat LC
Mariusz Czubaj Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Polski psychopata (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
literatura polska niebezpieczeństwo policjant profiler psychopata seryjny zabójca szantaż śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Polski psychopata (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Na takie książki warto czekać 🤓 Katarzyna Bonda opisała tę książkę krótko: "Po prostu petarda." I wiecie co? Miała rację! Autor zna się na rzeczy i wie jak przyciągnąć czytelnika. Szybka akcja, mistrzowska intryga i wyrazisty bohater - wszystko, to co lubię 😉 Ależ to było dobre! Szkoda tylko, że taka krótka ta książka, bo czytało się wyśmienicie ☺

Ostatni jak dotąd tom wydany przez M.Czubaja z komisarzem Rudolfem Heinzem w roli głównej to zaiste mnoczne działo. Mimo że wcześniejsze tomy nie traktowały raczej o skowronkach i pięknie wiosny to " Dziewczynka z zapalniczką" ma w sobie momentami tak dojmujący mrok i posępność,że tragizm tej historii jest naprawdę bardzo przykry w odbiorze. W niniejszym tomie ,Heinz nawet...

Czy emerytowany policjant zapłacił własnym życiem za próbę wyjaśnienia jakiejś starej zbrodni? Jego niegdysiejszemu uczniowi i partnerowi, flagowemu bohaterowi powieści Mariusza Czubaja, Rudolfowi Heinzowi, śmierć kolegi kojarzy się ze zwolnieniem z więzienia groźnego przestępcy, Fryzjera, grożącego obu policjantom zemstą. Ale nie zaniedbuje też innych tropów.

Jak...

A ja powiem jedno: pisząc Dziewczynkę, autor zapomniał ze napisał Piątego Beatlesa. I nikt mi nie powie, że akcja po prostu dzieje się wstecz. Jeżeli cofną by się w czasie i nie wiedzial jeszcze o swojej sytuacji rodzinnej to nie zgadza się sytuacja z Pocahontas i ojcem. Nie, nie EDIT: mam odpowiedź autora. Najpierw jest Dziewczynka, potem Beatles. Hurra

Klasyczny kryminał - z takim nastawieniem wzięłam się za przesłuchanie tej książki i nie zawiodłam się. Klasyka gatunku, policjant z problemami osobowościowymi, tutaj po załamaniu nerwowym, Heinz znany również jako Hipis - bierze się za rozwikłanie zagadkowego morderstwa. Podczas poprzedniego dochodzenia w tej sprawie ginie jego dawny mentor i kolega Jacek Szymon.
Im dalej...

Niezła historia, fajny styl, napięcie trzymające do ostatnich stron. Tak pokrótce można określi "Dziewczynkę z zapalniczką". Typowy kryminał, idealny dla wielbicieli gatunku.

Najlepsza z serii. Zero smętów o piłce nożnej na duży plus. Rudolf na reszcie nie męczy się z rodziną. Relacje z przyjaciółką nabierają ciepła i normalności. Sprawa jest ciekawa. Hainz podążając po tropach zamordowanego kolegi po fachu stara się odnaleźć winnego okrutnej śmierci dziewczynki sprzed 10 lat. Mimo że nie jest to moja ulubiona seria kryminalna, to muszę...

99/52/2019

Książka, której nie brak wad, mimo to uważam, że jest to jeden z lepszych kryminałów polskich pisarzy.
Autor nie zaskoczył fabułą, a jednak potrafił zaciekawić. Fajnie, stopniowo zbudował napięcie i pisał z sensem bez zbędnych wywodów.

Pierwsza, ale nie ostatnia przygoda z Czubajem. Polecam. Warto.

W lesie zostaje zamordowany były policjant, Jacek Szymon. Rudolf Heinz po załamaniu nerwowym wraca do służby. Ma zająć się prywatnie sprawą zabójstwa, która ma być powiązana ze śmiercią małej dziewczynki sprzed 10-ciu lat, sprawę komplikuje fakt, że zleceniodawcą jest miejscowy gangster.
Z serii najlepsza część, bardzo zagadkowa, zmowa milczenia wobec przemocy skutkującej...

Dyskusje

• 2018