Gwałt to przecież komplement

publicystyka literacka, eseje
gwałt kobieta feminizm

Okładka książki Gwałt polski Maja Staśko, Patrycja Wieczorkiewicz
8,6
Gwałt polski Maja Staśko, Patryc...

Gdybym miał również ująć w jednym zdaniu to, jakie mam odczucia po lekturze (łyknąłem w kilka godzin):
Esej, który zawarł w telegraficznym skrócie wszystko, czego mężczyźni kompletnie nie rozumieją oraz zrozumieć nie chcą-w dodatku długo chcieć nie będą.

Bardzo dobry i bardzo potrzebny esej, opisujący - bez ogródek, puderyjności i cenzury - jak "zwyczajne" i "nieszkodliwe" zachowania stają się fundamentem przyzwolenia i przymykania oka na molestowanie i przemoc seksualną.

Niestety, autorka nie ustrzegła się lekkiego przegięcia - pisząc o ocenianiu na podstawie wyglądu, ciała czy ubioru, chciała za wszelką ocenę dopasować...

2033

Świetny esej - konkret, bez tasiemcowych uzasadnień psychologicznych, piętrowych odniesień historycznych, czy wątpliwych uzasadnień biologicznych. Jasny, wyrazisty język, bez zbędnej poprawności, symetryzmu i zaciemniania obrazu.
Do pobrania w formacie pdf na licencji Creative Commons.
Tekst (75 stron) wymaga poświęcenia ok. 2 godzin uważnego czytania - warto. Zawiera też...

Lektura obowiązkowa.

Super sprawa, polecam kazdemu!

Mocne i soczyste. Jedyne czego mi brakuje to przypisów i źródeł.

Jasno, klarownie wytłumaczone, za pomocą prostych słów i przykładów, co jest nie tak, co jest do zmiany i że przede wszystkim kobieta jest człowiekiem i potrafi za siebie mówić i określić, czego chce, a czego nie chce. Lekcja sprawiedliwości i empatii

Bardzo dobra lektura - wydaje się, że obowiązkowa dla obu płci

Bardzo dobrze napisana. Czyta się rewelacyjnie. Nie jest to długa lektura, ale jest w niej dużo treści. No i język jest ostry i dosadny.

Na półkach: , , , ,

Każda kobieta i każdy mężczyzna powinni przeczytać te książkę. Maja Staśko nie przebiera w słowach - jeśli oburzają Cię słowa takie jak "cipka", "penis" albo "penetracja", weź przed lekturą pięć głębokich wdechow. Potrzebny, mądry esej. Wielkie podziękowania ślę autorce za publikację w darmowej licencji!

• 2020
  • Feminizm
  • 2019
  • 2020
  • Ebook
  • 2021

Dodaj cytat z książki Gwałt to przecież komplement