Warsztaty intymności

zdrowie, medycyna
Otwarte
2020-02-12
2020-02-12

Okładka książki Angielski dla rodziców przedszkolaka. deDOMO Śpiewak Grzegorz, Agnieszka Szeżyńska
Angielski dla ... Śpiewak Grzegorz, A...
Okładka książki Angielski dla rodziców przedszkolaka. Przewodnik językowy. deDOMO Śpiewak Grzegorz, Agnieszka Szeżyńska
Angielski dla ... Śpiewak Grzegorz, A...

Autorka to na pewno ekspertka w swojej dziedzinie, co widać, słychać i czuć. W każdy rozdział było włożone dużo serca i pracy. Ciekawe spostrzeżenia, sporo ćwiczeń, które jednak w pewnym momencie okazały się nazbyt męczące i przytłaczające.
W efekcie mamy nie poradnik, a książkę z zadaniami, mini terapię w wersji drukowanej, co warto pamiętać- nigdy nie będzie odpowiednikiem prawdziwej, realnej terapii. Niemniej jednak ciekawe doświadczenie dla kogoś, kto ma i czas i chęci na rozwiązywanie ćwiczeń i delikatną "rozkminę" nad swoim życiem seksualnym ... i nie tylko. :)

Gdybym zdążyła zwrócić to bym ją oddała. Na szczęście ktoś ją odkupił. Nie moje klimaty. Preferuję bardziej tantrę.

Bardzo spoko lektura, raczej lekka, dużo ćwiczeń ale poruszające ważne psychologicznie tematy.

Polecam ją dla osób, które mają problemy z własną seksualnością albo chcą ją lepiej zrozumieć czy też rozwinąć. Wykonywane ćwiczenia są dość przyjemne, dające do myślenia. Na pewno kiedyś do niej wrócę.

Ciekawa i interesujaca, moze naprawde duzo wniesc jesli zrobi sie wszystkie warsztaty. Troszke jakby mialo sie wlasnie prywatna sesje psychoterapii dotyczaych intymnosci. Nie zastapi prawdziwej sesji ale naprawde ciekawa, szybko sie czyta i uwazam ze warto przeczytac mimo ze niezbyt odkrywcza dla osob bardziej doswiadczonych, wiedzy nigdy za wiele :) Polecam

Strasznie się umeczylam z tą książką. Nie czuję żeby wniosła coś specjalnego do mojego życia.

Kolejna, bardzo ciekawa pozycja związana z edukacją seksualną, której tak bardzo potrzebujemy, nawet jeśli może nam się wydawać, iż wcale tak nie jest.

Książka pomaga nam odkryć i poznać swoją seksualność nie tylko poprzez wiedzę teoretyczną, którą autorka dostarcza nam w sposób bardzo zrozumiały, lecz również dzięki świetnym treningom. Lektura rzeczywiście jest warsztatami - jak sama nazwa wskazuje - i pozwala nam wniknąć w głąb siebie po to, by wrócić z tej wyprawy lepszym, spełnionym i nieco egoistycznym (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) człowiekiem. Autorka świetnie odpowiada na pytanie, dlaczego seks nie powinien "robić się sam" - to znaczy z jakiego powodu nie powinniśmy uważać, iż nie potrzebujemy żadnej wiedzy na ten temat. Zadania polegają na zapisywaniu odpowiedzi (i nie tylko) na różne pytania, a mają naprawdę świetne działanie - pomagają poznać i zrozumieć swoją seksualność, swoje libido, zwiększają świadomość własnego ciała oraz  ułatwiają komunikację seksualną. Jeśli wstydzisz się mówić na głos o tym, co chcesz zmienić w seksie, czego potrzebujesz i co sprawia Ci największą przyjemność, bez wahania wykonaj treningi z "Wasztatów intymności". Największą ich zaletą jest jednak to, że dają nam intrygującą możliwość wsłuchania się w siebie w codziennej gontiwie, podczas której na przystanek o nazwie "moja seksualność" poświęcamy zbyt mało czasu, bo za bardzo spieszymy się na kolejny. Dopiero wykonując zadania zaczynamy tak naprawdę poznawać siebie, swoje potrzeby, analizować je, a następnie wprowadzać w życie. Efekty wykonania treningów wraz z dostarczoną nam wiedzą teoretyczną są piorunujące. Książkę czyta się szybko, zwiększa ona nie tylko naszą wiedzę dotyczącą seksu, lecz również niesie sporą pomoc z zakresu psychologii - dotyczy problemów, które posiadamy, a z których nawet nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę. W lekturze mamy sporo miejsca na zapisywanie notatek, a treść jest bardzo przejrzyście napisana. Przed każdym rozdziałem autorka wytłumaczyła, czego się dowiemy, przed treningiem jasno i wyraźnie zaznaczyła, co mamy przemyśleć, natomiast po wykonaniu zadania zaserwowała nam krótkie, lecz treściwe podsumowanie. Jestem zdecydowanie na tak! :)

Ta książka powinna pojawić się w rękach każdego, zaraz po przeczytaniu SexEd. To świetny podręcznik z ćwiczeniami, który czyta się lekko. Książka jest pozytywna, nieoceniająca, dająca pole i wyrozumiałość na tym polu dla indywidualności. To pozycja, do której warto wracać na różnych etapach życia seksualnego. Zawarte w niej behawioralne podejście pomaga określić, to co jest tu i teraz. Nie jest to naukowy gniot, który ciężko odnieść do siebie ani stygmatyzujący i dyskryminujący Lew-Starowicz. Kartki z ćwiczeniami polecam kserować, żeby mieć puste ćwiczenia na przyszłe lata.

Ciekawa, podstawowa wiedza w przystepnej formie, dobrze sie czyta.

Ciekawa, podstawowa wiedza w przystepnej formie, dobrze sie czyta.

Fajna książka, napisana przystępnym językiem. Podzielona na część teoretyczną i praktyczną. Na pierwszy rzut oka zadania mogą wydawać się dziwne/ trochę niedorzeczne, ale zachęcam do przerobienia ich. Z własnego doświadczenia mogę doradzić robienie ich w parze; można dowiedzieć się naprawdę wiele o sobie, o partnerze, o tym jak jesteśmy postrzegani przez siebie nawzajem. Nawet jeżeli jesteście ze sobą długo, warto otworzyć głowę na te zadania. Kasia Koczułap (insta: kasia_coztymseksem) na swoim instastory napisała, że gdyby ludzie sumiennie podeszli do wykonania zadań zawartych w tej książce, wiele problemów związanych z życiem seksualnym by zniknęło.
Warto przeczytać i się przekonać na własnej skórze :)

• Psychologia
  • Poradniki
  • Seksuologia

Dodaj cytat z książki Warsztaty intymności