Warsztaty intymności

zdrowie, medycyna
Otwarte
2020-02-12
2020-02-12

Okładka książki Angielski dla rodziców przedszkolaka. deDOMO Śpiewak Grzegorz, Agnieszka Szeżyńska
Ocena 0,0
Angielski dla ... Śpiewak Grzegorz, A...
Okładka książki Angielski dla rodziców przedszkolaka. Przewodnik językowy. deDOMO Śpiewak Grzegorz, Agnieszka Szeżyńska
Ocena 0,0
Angielski dla ... Śpiewak Grzegorz, A...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Ciekawa i interesujaca, moze naprawde duzo wniesc jesli zrobi sie wszystkie warsztaty. Troszke jakby mialo sie wlasnie prywatna sesje psychoterapii dotyczaych intymnosci. Nie zastapi prawdziwej sesji ale naprawde ciekawa, szybko sie czyta i uwazam ze warto przeczytac mimo ze niezbyt odkrywcza dla osob bardziej doswiadczonych, wiedzy nigdy za wiele :) Polecam

Kolejna, bardzo ciekawa pozycja związana z edukacją seksualną, której tak bardzo potrzebujemy, nawet jeśli może nam się wydawać, iż wcale tak nie jest.

Książka pomaga nam odkryć i poznać swoją seksualność nie tylko poprzez wiedzę teoretyczną, którą autorka dostarcza nam w sposób bardzo zrozumiały, lecz również dzięki świetnym treningom. Lektura rzeczywiście jest warsztatami - jak sama nazwa wskazuje - i pozwala nam wniknąć w głąb siebie po to, by wrócić z tej wyprawy lepszym, spełnionym i nieco egoistycznym (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) człowiekiem. Autorka świetnie odpowiada na pytanie, dlaczego seks nie powinien "robić się sam" - to znaczy z jakiego powodu nie powinniśmy uważać, iż nie potrzebujemy żadnej wiedzy na ten temat. Zadania polegają na zapisywaniu odpowiedzi (i nie tylko) na różne pytania, a mają naprawdę świetne działanie - pomagają poznać i zrozumieć swoją seksualność, swoje libido, zwiększają świadomość własnego ciała oraz  ułatwiają komunikację seksualną. Jeśli wstydzisz się mówić na głos o tym, co chcesz zmienić w seksie, czego potrzebujesz i co sprawia Ci największą przyjemność, bez wahania wykonaj treningi z "Wasztatów intymności". Największą ich zaletą jest jednak to, że dają nam intrygującą możliwość wsłuchania się w siebie w codziennej gontiwie, podczas której na przystanek o nazwie "moja seksualność" poświęcamy zbyt mało czasu, bo za bardzo spieszymy się na kolejny. Dopiero wykonując zadania zaczynamy tak naprawdę poznawać siebie, swoje potrzeby, analizować je, a następnie wprowadzać w życie. Efekty wykonania treningów wraz z dostarczoną nam wiedzą teoretyczną są piorunujące. Książkę czyta się szybko, zwiększa ona nie tylko naszą wiedzę dotyczącą seksu, lecz również niesie sporą pomoc z zakresu psychologii - dotyczy problemów, które posiadamy, a z których nawet nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę. W lekturze mamy sporo miejsca na zapisywanie notatek, a treść jest bardzo przejrzyście napisana. Przed każdym rozdziałem autorka wytłumaczyła, czego się dowiemy, przed treningiem jasno i wyraźnie zaznaczyła, co mamy przemyśleć, natomiast po wykonaniu zadania zaserwowała nam krótkie, lecz treściwe podsumowanie. Jestem zdecydowanie na tak! :)

Ta książka powinna pojawić się w rękach każdego, zaraz po przeczytaniu SexEd. To świetny podręcznik z ćwiczeniami, który czyta się lekko. Książka jest pozytywna, nieoceniająca, dająca pole i wyrozumiałość na tym polu dla indywidualności. To pozycja, do której warto wracać na różnych etapach życia seksualnego. Zawarte w niej behawioralne podejście pomaga określić, to co jest tu i teraz. Nie jest to naukowy gniot, który ciężko odnieść do siebie ani stygmatyzujący i dyskryminujący Lew-Starowicz. Kartki z ćwiczeniami polecam kserować, żeby mieć puste ćwiczenia na przyszłe lata.

Fajna książka, napisana przystępnym językiem. Podzielona na część teoretyczną i praktyczną. Na pierwszy rzut oka zadania mogą wydawać się dziwne/ trochę niedorzeczne, ale zachęcam do przerobienia ich. Z własnego doświadczenia mogę doradzić robienie ich w parze; można dowiedzieć się naprawdę wiele o sobie, o partnerze, o tym jak jesteśmy postrzegani przez siebie nawzajem. Nawet jeżeli jesteście ze sobą długo, warto otworzyć głowę na te zadania. Kasia Koczułap (insta: kasia_coztymseksem) na swoim instastory napisała, że gdyby ludzie sumiennie podeszli do wykonania zadań zawartych w tej książce, wiele problemów związanych z życiem seksualnym by zniknęło.
Warto przeczytać i się przekonać na własnej skórze :)

Trochę "zmęczona" książka, źle mi się ją czytało. Zadania całkowicie pominęłam, reszta średnia ale można coś wyciągnąć.

Książka niestety dość płytka i niespecjalnie odkrywcza, choć może być pomocna w terapii niektórych par. Autorka zachęca nas do namysłu nad niektórymi z aspektów intymności, jednak robi to nieco zbyt powierzchownie, jakby zaledwie dotyka problemów, które w relacjach partnerskich mają zasadnicze znaczenie. W tym miejscu muszę jednak podkreślić, że nie jest to zarzut o tyle, o ile nie do końca jest to książka "do czytania". Sam tytuł (warsztaty) zachęca czytelnika, by został w pewnym sensie współautorem tej pozycji. Jest tu bowiem mnóstwo ćwiczeń do wykonania, wiele przestrzeni do wypełnienia własnymi notatkami i spostrzeżeniami. Czytelnik musi rzecz w całości przemyśleć i zadane ćwiczenia wykonać. Inaczej zgłębianie zawartych tam treści mijać będzie się z celem i swojego zadania w żaden sposób nie spełni. Być może lektura własnych przemyśleń da nam szansę lepszego zrozumienia samych siebie (nawzajem). W przeciwnym wypadku pozycja ta niczego do naszego życia nie wniesie. By nie było jednak wątpliwości zaznaczyć muszę, że temat uważam za ważny i bynajmniej nie dlatego, że "pieprzny". Dobrze, że ukazują się takie książki i oby było ich więcej (choć może trochę lepszych...). Pomimo że żyjemy w świecie "wszechobecnego seksu", to jednak o prawdziwej naturze intymności wciąż mówi niewielu i niewiele. Seks nie jest przecież wyłącznie zabawą i nie służy wyłącznie prokreacji. Jest czymś znacznie ważniejszym.

Absolutnie wspaniała. Autorka bardzo dobrze operuje językiem, zadania do zrobienia po każdym rozdziale naprawdę dają do myślenia, przez co książka może dużo zmienić jeśli chodzi o nastawienie do seksualności. Polecam każdemu!

Ciekawa, podstawowa wiedza w przystepnej formie, dobrze sie czyta.

Ciekawa, podstawowa wiedza w przystepnej formie, dobrze sie czyta.

Dla mnie naprawdę świetna i odkrywcza pozycja, choć uważam, że dużo już o seksie przeczytałam.

Strasznie się umeczylam z tą książką. Nie czuję żeby wniosła coś specjalnego do mojego życia.

Dodaj cytat z książki Warsztaty intymności