Jak zatrzymać czas

Data 1. wydania:
2017-07-06
Mariusz Warda
Zysk i S-ka
czas starzenie się starość młodość życie śmierć Matt Haig powieść historia miłość
How to Sop Time
literatura piękna
Mariusz Warda

To była wspaniała podróż! Świat wykreowany przez autora jest tak wspaniale rzeczywisty, że z przyjemnością zanurzamy się w przeszłości. Przeszłości tak wyraźniej, że niemal czujemy odór XVIII wiecznych londyńskich ulic, opisywanych przez Haiga.
Mądrość zawarta w książce jest, cóż... ponadczasowa, historia wspaniała, a bohaterowie prawdziwie romantyczni.

Polecam...

Bardzo nostalgiczna książka, pełna cytatów i metafor. Przepełniona goryczą
i niezadowoleniem z życia. Książka o osobie, która szuka wartości życia i swojego celu w nim w
niewłaściwych miejscach.

Cała fabuła jest utkana dość luźno z przypadkowych zdarzeń i choć w
pewnym momencie będzie można dostrzec to, że nic nie dzieje się bez przyczyny, to nie jest to
powieść, która...

Zawiodło mnie zakończenie. Szybkie i zbyt łatwe. Oderwane od historii z książki. Jednak cała książka podobała mi się. Denerwowalay mnie nie które postacie i ich czyny.

nie lubię bohaterów, którzy chowają się po kątach. Zastraszonych, niezdolnych do podejmowania ryzyka, mających niezwykłość w sobie- a marzących, aby być jak inni ludzie.
I żeby była jasność- ja rozumiem , dlaczego Tom Hazard tak postępował. Nie był superbohaterem, wiele osób mogło- i chciało go skrzywdzić . Ale to , że rozumiem nie znaczy , że lubię. Było mi żal Toma, że...

Książka wzbudziła we mnie zachwyt, czytałam w autobusie, czytałam, gotując obiad, czytałam, chociaż powinnam była uczyć się do egzaminów. Stąd też to zarazem cukierkowe, jak i sensacyjne zakończenie trochę mnie rozczarowało. Wybiło z rytmu poprzednich rozdziałów. Chyba że to właśnie tak zatrzymuje się czas?

Swietna ksiazka, ale to co tlumacz i lektor z nia zrobili, to barbarzynstwo.

A gdyby tak zamiast przeciętnie kilkudziesięciu lat życia mieć do dyspozycji znaczenie więcej czasu. Czy wtedy nasza egzystencja byłaby bardziej świadoma, czy odchodzilibyśmy z tego świata z poczuciem spełnienia? Czy liczy się długość czy jakość życia?

"Jak zatrzymać czas" Matta Haiga to opowieść o człowieku który od losu otrzymał wyjątkowy prezent - Tom Hazard żyje już...

Literatura czysto rozrywkowa, jednak skłaniająca do refleksji

Scenariusz tej książki z 2017 roku jest podobny do scenariusza filmu (autor scenariusza Jerome Bixby) "The Man from Earth" z 2007 (jest też kontynuacja tego filmu - The Man from Earth: Holocene 2017 ). Nauczyciel historii w liceum amerykańskim po 10 latach pobytu chce je opuścić z obawy przed ujawnieniem jego sekretu. Historię, którą tam wykłada zna od podszewki gdyż sam...

Niesamowita, niebywale poruszająca.

Dyskusje