Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 32.90 zł

Data 1. wydania:
2017-07-06
Mariusz Warda
Zysk i S-ka
czas starzenie się starość młodość życie śmierć Matt Haig powieść historia miłość
How to Sop Time
literatura piękna
Mariusz Warda

wieje nudą

PRZEPRASZAM ALE JAK TO PODZIĘKOWANIA DLA CUMBERBATCHA JAK TO BĘDZIE EKRANIZACJA Z NIM W ROLI GŁÓWNEJ CHCĘ JUŻ

Przyznam, że początkowo kompletnie nie mogłam się w tę powieść wkręcić, żeby nie powiedzieć – porządnie się nudziłam. Kilkukrotnie byłam zdecydowana przerwać słuchanie audiobooka i zająć się czymś innym, ale z czasem odkryłam, że zaczynam interesować się...

Ta piękna książka zadaje pytanie i jednocześnie jest odpowiedzią: Nawet jeśli mógłbyś żyć kilkaset lat, zastanów się czy byłbyś szczęśliwy?
Tom jest stary - żyje już kilkaset lat, choć wygląda na 40, a czym jest starszy tym bardziej nieszczęśliwy.
Coraz mniej rzeczy go dziwi i zaskakuje... wplątany w grę, w której nie chce uczestniczyć, chciałby z tym skończyć raz na...

Bardzo "ostrzyłam sobie zęby" na tę historię. Opis bardzo mnie przyciągnął, wątek długowieczności, życia na przestrzeni setek lat - czyż to nie brzmi ciekawie dla kogoś kto motyw czasu w literaturze lubi ? I generalnie podobała mi się ale, też momentami dłużyła. Działo się w niej jednocześnie i dużo i miało - wiem brzmi bez sensu ;)nawet ciężko mi to określić. Myślę że...

Podróże w czasie, i nieśmiertelność mają dla mnie tylko sens na ekranie. Więc jakim cudem ta książka trafiła w moje ręce? Proste. Wygrałam w ją kiedyś w jakimś rozdaniu, bo spodobała mi się okładka. Mój błąd polegała na tym że nie poświęciłam nawet minuty by sprawdzić o czym jest. I tak o to mamy kolejne rozczarowanie czytelnicze 😅
𝕆𝕡𝕚𝕤
#jakzatrzymaćczas #jakzatrzymacczas...

Ależ wymęczyłam tę książkę! Chciałam ją przeczytać po pełnych zachwytu, wręcz roztkliwiających się recenzjach obejrzanych na zagranicznym youtube. Kompletnie nie wiem, czym się tu zachwycać. Nuda na każdej stronie. Ton starego faceta przechodzącego kryzys wieku średniego? Starczego?. Jakieś tęsknoty, wspomnienia, jęczenie... Ile można? Facet ma ponad 400 lat, a naiwny jak...

Wymęczyła mnie ta książka. Być może nie byłam na nią odpowiednio nastawiona i nie byłam przygotowana na pseudo filozoficzne rozważania. Skoki w przeszłość mnie nudziły. Chciałam ją szybko skończyć. Zaczęłam czytać po angielsku ale męczyło mnie tempo ( samej akacji jak i mojego wolniejszego czytania). Przeszłam na polską wersję i o ludu. ..tłumaczenie słabe no....

To była wspaniała podróż! Świat wykreowany przez autora jest tak wspaniale rzeczywisty, że z przyjemnością zanurzamy się w przeszłości. Przeszłości tak wyraźniej, że niemal czujemy odór XVIII wiecznych londyńskich ulic, opisywanych przez Haiga.
Mądrość zawarta w książce jest, cóż... ponadczasowa, historia wspaniała, a bohaterowie prawdziwie romantyczni.

Polecam...

Bardzo nostalgiczna książka, pełna cytatów i metafor. Przepełniona goryczą
i niezadowoleniem z życia. Książka o osobie, która szuka wartości życia i swojego celu w nim w
niewłaściwych miejscach.

Cała fabuła jest utkana dość luźno z przypadkowych zdarzeń i choć w
pewnym momencie będzie można dostrzec to, że nic nie dzieje się bez przyczyny, to nie jest to
powieść, która...

Zawiodło mnie zakończenie. Szybkie i zbyt łatwe. Oderwane od historii z książki. Jednak cała książka podobała mi się. Denerwowalay mnie nie które postacie i ich czyny.

• 2018
  • 2019