Nasz chłopak

Wydawnictwo Pauza
2018-06-06
2018-06-06
Dobromiła Jankowska
brat debiut literacki literatura amerykańska nienawiść obsesja odmiana losu ojciec poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne rodzeństwo rozstanie rozwód zemsta

Oficjalne recenzje i

Wyniszczona rodzina

Link do recenzji

1891 14 286

Za krótkie, za dosłowne, zbyt ograne, za słabe. Za dużo książek czytam (niekoniecznie dobrych), za dużo filmów oglądam, za dużo takich historii słyszałam.
Podobno to historia autobiograficzna, jeśli tak, nadaje się bardziej na sesje u psychologa niż na książkę.

Rodzina się rozpada. Ojciec jest zmuszony ratować sytuację i zabiera dwójkę synów do nowego życia bez matki. Los rodziny musiał potoczyć się dobrze, w nowym miejscu, wszystko od nowa, a jednak dzieją się dziwne rzeczy i już nie jest pewne czy od tego zła chłopcy musieli uciekać.Krótka opowieść o destrukcyjnej rodzinie, gdzie dorośli nie dają rady i wszystko spada na ramiona...

„Nasz chłopak” Daniela Magariela opowiada historię ojca, który wygrał trudny rozwód oraz prawo do wyłącznej opieki nad dziećmi. Wraz z dwójką synów postanawia wyjechać do Nowego Meksyku, aby tam rozpocząć nowe życie. Początkowo są oni pełni nadziei, jednak z czasem zachowanie ojca zaczyna robić się niepokojące.

Całą historię poznajemy z perspektywy najmłodszego syna,...

Wstrząsająca opowieść. Historia przemocy i manipulacji. Bardzo przeżywałam to, co działo się z chłopakami z książki. Nawet pierwszy raz od wielu lat przejechałam swój przystanek, bo nie mogłam się od czytania oderwać. Trzeba przeczytać koniecznie.

Mocna rzecz, pokazująca mechanizmy manipulacji psychicznej i współuzależnienia. Mimo braku drastyczności brutalna, szarpiąca za nerwy i emocje, bez happy endu. Nie pozostawia obojętnym., naprawdę warto.

Trudne, mocne, warto)

Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wywołała wspomnienia.

Historia treściwa i z mocnym przekazem. Też spróbuję treściwie: to opowieść o emocjach, zagubieniu i próbie odnalezienia się w nowych rolach. Warta poświecenia uwagi.

Książkę, o której chcę wam dzisiaj opowiedzieć, po raz pierwszy czytałam dwa lata temu. Wtedy wywołała u mnie wiele emocji i stała się jedną z pozycji, którą polecam wszystkim. Jest to bardzo krótka historia, ma zaledwie 150 stron, ale dzięki temu nikt nie będzie miał problemu z jej przeczytaniem. A warto ponieważ opowiada o trudnym temacie, o którym czasami zapominamy....

Jest to historia, którą powinien poznać każdy. Takie sytuacje zdarzają się na każdym kroku, ale jesteśmy zaślepieni tą piękną otoczką dobrego ojca, pracownika, głowy rodziny.

Dwóch braci i ojciec. Wyjeżdżają do innego miasta, żeby zacząć "od nowa". Ojciec pięknie koloruje opowieść o tym jak będzie im razem dobrze i całą winę za przeszłość zrzuca na matkę, która...

• 2018
  • 2019