Daleka droga do małej, gniewnej planety

Okładka książki Daleka droga do małej, gniewnej planety Becky Chambers
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Daleka droga do małej, gniewnej planety
Becky Chambers Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Wayfarers (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2017-10-02
Data 1. wydania:
2015-12-31
Agnieszka Sylwanowicz
kosmos misja kosmiczna niebezpieczeństwo podróż kosmiczna powieść dla młodzieży przyjaźń science fiction
Inne

Oficjalne recenzje i

Kosmiczna przygoda

Link do recenzji

347 28 120

Dla mnie ta książka to istny odpoczynek.. Tak nie ma tu akcji, tak nie za wiele wielkiej fabuły, ale dla mnie ta pozycja jest wspaniała. Odpoczywam przy niej... Te wszystkie postacie i humor <3 dla mnie piękna. Autorka skupia się raczej na różnicach kosmicznych kultur i jak mogą one ze sobą współgrać lub sobie przeszkadzać.

Jeden przymiotnik, który przychodzi mi do głowy to - urocza.

I dla mnie to jest bardzo dobra książak, którą przeczytałam dla czystej przyjemności przebywania z bohaterami. Nie...

Na półkach: , , , ,

Okropnie infantylna i nudna.

Nie ma tu żadnej przygody, a jedynie ciąg rozwleczonych scen i głupawych dialogów nie wnoszących nic do fabuły, którą da się opisać jednym akapitem. W świecie Dalekiej drogi wszyscy są dla siebie cukierkowo mili, a każdy zalążek konfliktu jaki tylko się pojawia zostaje w ciągu góra trzech stron rozwiązany słodką mocą tolerancji, akceptacji,...

bardzo dobra historia kosmiczna, z humorem i świetnymi pomysłami, troszkę jakby "Gwiezdne wojny" lub "Strażnicy galaktyki", dokładnie w moim guście :)

Jestem zdziwiony jak taka słaba książka dostała nagrodę Hugo (w kategorii najleprzy cykl).
Zamiast pisać recenzję polecę dwie książki które będą doskonałym zastępstwem dla tej:
"Autostopem przez galaktykę" Douglas Adams
"Lewa ręka ciemności" Ursula K. Le Guin

Fajna, dobry pomysł aczkolwiek mało było tych przygód, głównie przygody w środku statku kosmicznego i losy bohaterów.

To mogła być książka na miarę serialu Firefly, jednego z moich ulubionych. Zaczęło się dobrze, ale ostatecznie zmuszałam się, aby dokończyć. Jakkolwiek szowinistycznie to zabrzmi: widać, że kobieta to pisała. Ja rozumiem, że relacje międygatunkowe są ważne, jednak nie aż w takiej emocjonalnej wersji. Sorry, ta książka jest dla mnie za '"miękka".

Świetna powieść fantastyczno-naukowa z daleko przesuniętymi poza nasze aktualne możliwości i potrzeby granicami tolerancji.
Autorka wprowadza tam plejadę istot rozumnych dalekich w swej biologii i zwyczajach od ludzi. Wszyscy oni muszą współpracować, zwłaszcza gdy są na jednym statku kosmicznym i wzajemnie się tolerować. Niektóre nie są ssakami tylko bardzo dziwnymi...

Autorka serwuje nam bardzo przyjemne, lekkie i - nie wiem jak to inaczej nazwać - po prostu sympatyczne SF. Rzecz traktuje o załodze statku kosmicznego budującego tunele nadprzestrzenne. Załoga jest całkiem barwna i bardzo trudno jest jej od razu nie polubić. Wszystko zgrabnie przemyślane, bardzo dobrze się czyta i po prostu trudno się oderwać. Gorąco polecam i biorę się za...

Pełna uczuć książka o prawdziwych ludziach, obdarzonych historią zarówno własną, jak i swojej rasy; o ludziach, którzy mimo licznych różnic wynikających z biologii znajdują wspólny język i razem budują świat.
Książka daje ciepło i nadzieję, kocham.

Tak, tak, tak! Na to czekałam, nareszcie space opera w stylu Resnicka'a, James'a i Adams'a. Nie kosmiczna naparzanka wrogich ras, a mądra opowieść o mniej lub bardziej udanych próbach współistnienia istot tak odmiennych, jak tylko mogą być wytwory kultur i ekosystemów oddzielonych od siebie dziesiątkami lat świetlnych. Plastyczne opisy, wartka akcja, treść z umiejętnie...

• Fantastyka
  • 2018