Moja najdroższa

Data 1. wydania:
2017-08-29
Dariusz Żukowski
Agora
debiut literacki literatura amerykańska miłość przemoc fizyczna przemoc psychiczna thriller toksyczna miłość
My Absolute Darling
kryminał, sensacja, thriller
Dariusz Żukowski

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Szok w rozsądnych dawkach

29 Link do recenzji

Niestety ksiazka nie zrobila na mnie takiego wrazenia,jakiego oczekiwalam,szkoda a zapowiadala sie ciekawie

Dla mnie książka nie trafia do kryminałów, a do dramatów.
Ta książka to obraz dramatu, gdzie osoba, która miała pokazać Ci jak żyć. pokazuje jak nie żyć.
Toksyczność, syndrom sztokholmski, a zakończenie nie sprawia że wszystko magicznie się rozwiązuje.
Polecam, została ze mną na długo.

Nie dałam rady przez to przebrnąć pomimo kilku prób. Irytują mnie bohaterowie, irytuje mnie język jakim się posługują, irytuje mnie mdłość i nijakość tej książki. 2 gwiazdki tylko za ładną okładkę.

Nie wiem dlaczego, ale spodziewałam się powieści survivalowej z pościgiem po lesie. To czym ta książka się okazała rozczarowało mnie

Zazwyczaj nie mam problemów z opiniami o książkach. Z tą jednak musiałam chwilę poczekać, aż ułożę sobie wszystko w głowie.
Książka opowiada o Turtle - dziewczynie wychowywanej przez ojca, Martina w bardzo specyficzny sposób. Mała bezbłędnie obchodzi się z bronią, potrafi przetrwać w praktycznie każdych warunkach i ma niezwykle trudny charakter.
Wiele osób miało uwagi co...

Nie jest niczym pokrzepiającym czytanie takich historii...twierdzenie ze książka jest "dobra", bo jest naszpikowana ohyda i zlem, świadczy o stanie umysłu czytającego wymagajacym najpewniej pilnej psychiatrycznej pomocy. Obrzydliwa. Gdybym mogła dałabym -10. Ta książka jest jak najnizszy gatunkowo film, z ktorego oglądający czerpie przyjemność z ogladania scen przemocy i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

od długiego czasu nie miałam tak źle napisanej książki w rękach. sama fabuła mogłaby być naprawdę ciekawa, gdyby nie te same przekleństwa co dwie linijki i rozbudowane opisy kompletnie nieistotnych dla fabuły spraw. chciałam przebrnąć przez nią do samego końca,
ale mdłość tej książki powaliła mnie. a szkoda, bo myślałam, że to będzie jedna z lepszych książek, z którymi...

Nie będę owijać w bawełnę - skusiła mnie ciekawa okładka, ale to co zastałam w środku przerosło moje najśmielsze oczekiwania i zostanie ze mną na długo...

Trochę się zawiodłam a tek książce. Temat ciekawy, na pewno wzbudzający emocje, ale opisany tak, ze momentami zastanawiam się czy to tłumacz był beznadziejny, czy faktycznie autor używał takich konstrukcji. Według mnie kilka dlużyzn mocno psuło przyjemność z czytania. Ogólnie: można, ale szału nie ma.

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że z pewnością nie jest to książka dla każdego. Jeśli więc nie jesteś w stanie znieść licznych przekleństw i wyzwisk, opisów gwałtów oraz brutalnych walk, to nawet nie próbuj sięgać po tę powieść, bo to będzie droga przez mękę.
__

Kiedy myślimy o dzieciństwie u większość z nas w głowie pojawia się sielankowy obraz zabawy, szafy pełnej...

Dyskusje

1 062