Terapia

Die Therapie
kryminał, sensacja, thriller
2018-04-19
literatura niemiecka

Ciekawa historia, która skłania do przemyśleń.

1907

Na półkach: , , , , ,

Podeszłam jak do przysłowiowego jeża, i myślałam, że nie za dobra bo w sumie niby podchwytliwie a wszystko jasne :) Otóż okazało się, że w sumie dobrze przypuszczałam ale nie w tej konfiguracji i nie z takim zakończeniem. Sięgam po kolejne pozycje autora bo zacnie się czyta i historie też nietuzinkowe.Trzyma w napięciu i jest taka nie za oczywista ;)

Książka wciągająca i trzymająca w napięciu. Mam jednak porównanie z inną powieścią tego autora, która spodobała mi się bardziej, stąd tylko 8. ;)

I znów za mną nieprzespana noc, a winowajcą jest "Terapia" Sebastiana Fitzka.

Po raz kolejny, bez pytania, dałam się wciągnąć w świat wybujałej wyobraźni autora, świat pełen intryg, zagadek, psychpatów i schizofreników.

"Terapia" to książka, w której już od pierwszych stron mamy dziwną, tajemniczą i mroczną historię, a im dalej tym robi się bardziej mrocznie, a momentami...

R*E*W*E*L*A*C*Y*J*N*A*!!!! Rzadko daję 10 gwiazdek, ale tym razem nie mogłam uczynić inaczej :) Książka na jeden, góra dwa wieczory, bo nie sposób się od niej oderwać. Uwielbiam takie zagmatwane historie, owiane tajemnicą, do samego końca trzymające w napięciu i z psychologią kliniczną w tle. Już "Pasażer 23" baaardzo mi się spodobał, ale "Terapia" jest jeszcze lepsza!...

Przeczytane jednym tchem. Nie wiem jak inne książki Fitzka, ale ta potrafiła namieszać w mojej głowie. Bardzo szybko przyszło mi do głowy, że to Viktor stoi za zniknięciem córki. W momencie kiedy szukał jej w gabinecie, czyli to praktycznie sam początek. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem nabierałam wątpliwości by za chwilę znów być pewnym jego winy. I tak w kółko. ...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzymająca w napięciu historia.Lekki styl, dzięki czemu dobrze mi się czytało. Jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jakie czytałam. Polecam:);)

Dobrze i szybko się czyta.
Akcja zagmatwana, zakończenie zaskakujące.
W pewnym stopniu kojarzy mi się z "Wyspą tajemnic".

Autor pisze w sposób bardzo trzymający w napięciu co jest ogromnym plusem, jednak sama historia opowiedziana w tej książce mnie nie szczególnie przekonuje... Bardzo szybko się czyta, ale widząc wysokie oceny, liczyłam na coś więcej.

Dyskusje

1 771