Terapia

Amber
2018-04-19
2018-04-19
literatura niemiecka

Dość wciągająca, szybko się czyta, człowiek jest ciekaw jak to wszystko się stało i o co chodzi, ale ostatecznie na koniec - przekombinowana. Można przeczytać jako niewymagającą książkę na letnie popołudnie, ale jeśli mam ją gdzieś plasować to byłby to raczej średniak.

Dołączam się do opinii, że ksiażka przekombinowana.

Dołączam się do opinii, że ksiażka przekombinowana.

Książka, z nieprzewidywalnym zakończeniem.. a przynajmniej ja, nie spodziewałam się takiego końca.. Viktor nie może pogodzić się z zaginięciem swojej córki. Od czterech lat żyje na równi pochyłej. Chciałby dowiedzieć się co się stało z Josy. Czy odkryje prawdę? A jeżeli prawda jest gorsza od jakiekolwiek koszmaru?

Mocno przekombinowana i przez to mało realna. Oczywiście szybka akcja, niby wciąga, ale jednak lektura dla mało wymagającego czytelnika

Bardzo szybko się czyta. Chwilami pokręcona i już sama nie wiedziałam co może być prawda, a co nie. Zaskakująca. Polecam

Podobała mi się ta książka, mimo, że nie lubię kryminałów. Przy końcu odrobinę się zgubiłam, ale rozwiązanie zagadki ostatecznie spodobało mi się. Niedopowiedzenia na końcach rozdziałów momentami potrafiły trzymać w napięciu. Interesujący temat chorób psychicznych podnosi w moich oczach ocenę tej książki. Polecam nawet jeśli ktoś nie lubi kryminałów, bo ten jest krótki i szybko się go czyta.

Do końca zaskakująca i trzymająca w napięciu.
Fabula jest dwutorowa.
Victor leży w szpitalu i leczy go dr Rotch.
Leczy stany lekowe i depresyjne. Twiedzi ze jego 12 letnia córka nie żyje.

Okazuje sie ze Victor prowadzi życie na wyspie i oddwiedza go Anna. Chce ona poddac sie terapii. Anna opowiada ze jest pisarką i to co pisze dzieje sie w realu.

Dwa wątki przeplataja się.
Victor jest psychiatrią i pacjentem jednocześnie. Na koncu wyjawia co sie stało z corka. Zona Vicora ma sie wspaniale i corka ... staje sie pacjentka dr Rotha.
Bardzo dobra powieść psychologiczna!

Do końca zaskakująca i trzymająca w napięciu.
Fabula jest dwutorowa.
Victor leży w szpitalu i leczy go dr Rotch.
Leczy stany lekowe i depresyjne. Twiedzi ze jego 12 letnia córka nie żyje.

Dwa wątki przeplataja...

Wystarczy przeczytać cztery ostatnie rozdziały, wszystko co je poprzedza, to tylko przydługi wstęp.

To moja druga książka autora - z pierwszą się nie polubiliśmy kompletnie, ale nie trafiła tematycznie. Była mocno inspirowana Nocą Oczyszczenia, czyli franczyzą, której nie znoszę (pierwszy film był mega spoko, potem to już spektakularny upadek). I choć nie przypadła mi do gustu i denerwowała przeokropnie, to jednak podobało mi się, w jaki sposób autor ostatecznie wykorzystał sam pomysł i doceniłam wysiłek. Dlatego też postanowiłam mimo wszystko dać mu drugą szansę, z co prawda zupełnie inną książka, ale może i lepiej, że wyszło spontanicznie?

Wciąż nie jestem do końca przekonana. Początek w sumie taki, że nie bardzo wiem, czego się spodziewać. Spokojny, normalny, może będzie jakieś śledztwo, nie do końca wiadomo, ale też nie nastawiałam się na niewiadomo co i starałam się podejść z czystą głową. I chyba trochę rozgryzłam, jak autor działa. Bo tutaj cała magia dzieje się w ostatnich 10% i to w taki sposób, że jedyne, co nam pozostaje to złapać się za głowę i starać zbyt mocno nie otwierać ust.

Bo to, co zadziało się na sam koniec, kiedy już zostaliśmy oświeceni, co naprawdę się stało - szacuneczek! Ja totalnie lubię takie rozwiązania, ciągnięcie za nos, wodzenie, mylenie tropów, żeby koniec końców okazało się, że ja jednak nic nie wiem i tym większe jest moje uznanie dla autora dla jego kreatywności! Absolutnie się tego nie spodziewałam, a sam książka była na tyle porąbana, że musiałam sobie na głos powtórzyć wszystkie najważniejsze fakty, żeby poukładać to sobie w głowie - a nie jest to coś, co normalnie robię.

Tyle, że z drugiej strony jest problem taki, że przez większość czasu... się nudziłam, a wydarzenia z książki były mi w sumie obojętne. Chciałam się dowiedzieć, co zaszło i gdzie to zajdzie, ale brakowało zaangażowania. Nie wiem, czy to kwestia samej fabuły, czy pióra autora, ale coś mi tu nie do końca styka. Jestem jednak na tyle usatysfakcjonowana rozwiązaniem, że zajrzę jeszcze do jednej, dwóch, może i większej ilości, żeby zobaczyć, co mi jeszcze przyniesie i gdzie leży problem.

Ale za końcówkę szanuję mocno! :D

Przepadłam. Jestem zachwycona, chociaż koniec trochę przekombinowany 🤔
Jestem tym bardziej zachwycona, bo ta książka była debiutem autora, mega 👍👏