Kup teraz - 11 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.00 zł

Data 1. wydania:
2016-07-14
Piotr Kuś
Zysk i S-ka
thriller literatura kanadyjska małżeństwo oszustwo poszukiwanie prawdy relacje rodzinne strach śledztwo tajemnica thriller psychologiczny zaginięcie zdrada
The Couple Next Door
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Kuś

Anne i Marco dostają zaproszenie na kolację do sąsiadów. Nie mogą przyjść z maleńką córeczkę, bo sąsiadka sobie tego nie życzy. W ostatniej chwili niania odmawia im opieki nad dzieckiem. Co byś zrobił w takiej sytuacji? Został byś w domu, czy poszedł z maleńkim dzieckiem? Rodzice wpadają na zdawałoby się idealne rozwiązanie. Pójdą na kolację bez dziecka, będą przychodzić...

Wciagajaca historia, ktora pozwala czytelnikowi dokonac prob rozwiazania zagadki znikniecia dziecka. Mamy dotyczynienia z interesujacym zwrotem akcji. Polecam ze wzgledu na brak często spotykanego w tego rodzaju literaturze, watku dotyczacego problemów detektywa, jest on jedynie policjantem, ktory stara sie odkryć prawdę. Dodatkowy plus za krotkie rozdziały.

Sześciomiesięczna córeczka leży w swoim łóżeczku. Za ścianą w sąsiednim domu jej rodzice bawią się na urodzinach sąsiada. Po północy okazuje się, że łóżeczko jest puste.
Do stałego arsenału środków jak poczucie winy, pytania o stan psychiczny matki po porodzie, wzajemne podejrzenia dochodzi coś oryginalnego. Wszyscy bohaterowie wychodzą z siebie, żeby nie wydać się w oczach...

Niechlujnie wydana: mnóstwo błędów gramatycznych. Sama fabuła wtórna, za mało dramatyczne zakończenie, jak na ten pomysł. Nierealne rozwiązanie prawne: w tych czasach już wypada wiedzieć, jak wygląda praca policji, jeśli pisze się książkę.

Co zrobisz, gdy pewnego dnia ktoś porwie Ci dziecko? Załamiesz się, a może nie ma takiej potrzebny. Wieczór, impreza zza ścianą, śmiechy zabawa i finał-ktoś porwał dziecko. Zaczyna się próba jego odzyskania. Fajnie napisana intryga, jak i świetny pomysł kto winny i dlaczego. Polecam.

Czytając tą książkę przez 200 stron czułem się jakbym jechał autem na drugim biegu ciągle dodając gazu (przesłuchania, myśli, przesłuchania, domysły, opisy lamentu, przesłuchania) Silnik wyje, ja osiągam prędkość maksymalną ale nie umiem jechać nic szybciej, mimo iż bardzo bym chciał. Tempo jest jakby celowo zwalniane, co jest irytujące. I nagle jakbym wrzucił z dwójki na...

Ciekawa książka, dobry pomysł na thriller.
Polecam.

Pełna napięcia i zwrotów akcji książka - nawet kiedy myślałam, że wszystko już rozgryzłam - okazuje się, że ukryte było drugie dno i jestem w punkcie wyjścia. Absolutny majstersztyk od początku do końca - przeczytałam jednym tchem i zdecydowanie chcę więcej! 😊 Doskonale zbudowane napięcie i genialna intryga - fantastyczne oderwanie od dnia codziennego!

Troche miałam wrażenie, że jest podobna do "Gdzie jest Mia?" A. Burt. Ponownie jest poruszony temat depresji poporodowej i znów wątek porwania i intrygii. Jednak ostatnie rozdziały zaskakujące i trzymające w napięciu...bo kłamstwo ma krótkie nogi...📚

Fajna, lekko się czyta. Według mnie najlepsza z przeczytanych do tej pory książek tej autorki. W kilku momentach byłam zaskoczona zwrotami akcji. Polecam.

Dyskusje

1 481