Para zza ściany

Data 1. wydania:
2016-07-14
Piotr Kuś
Zysk i S-ka
thriller literatura kanadyjska małżeństwo oszustwo poszukiwanie prawdy relacje rodzinne strach śledztwo tajemnica thriller psychologiczny zaginięcie zdrada
The Couple Next Door
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Kuś

Zjadliwa. Choc przewidywalna, jest dosc intrygujaca i akcja toczy sie swoim rytmem.

Nie jest to najlepsza pozcyja tej autorki, ale warto zajrzec.

W "Para zza ściany" w jednej chwili mamy młode małżeństwo Anne i Marco i ich maleńką córeczkę Corę, zaprzyjaźnionych z nimi sąsiadów zza ściany, bogatych rodziców Anne, dziadków Cory. Zwykłe, codzienne życie - praca, urlop macierzyński, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, wspólne chwile z dzieckiem.
W następnej sekundzie czytamy o porwaniu dziecka z jego własnego łóżeczka,...

Na półkach: , , , ,

Powieść bardzo wciągająca i utrzymująca w napięciu, ale niezupełnie nieprzewidywalna.

Sama intryga była całkiem ciekawa, ale książka bardzo niedopracowana. Sporo faktów nie łączyło się ze sobą. Kunszt pisarski również pozostawia wiele do życzenia. Praca policji oraz dziennikarzy, jakaś taka nierzeczywista, jakby ich w ogóle nie było i nic nie robili. Największy plus książka dostała ode mnie, za ostatnie 2 strony, takiego zwrotu akcji się rzeczywiście nie...

Świetny thriller. Chociaż właściwie w połowie książki dowiadujemy się kto i z jakich powodów zlecił porwanie dziecka, to i tak trzyma ona w napięciu do samego końca. Dynamicznie rozwijająca się akcja i pełno pytań, na które znajdujemy odpowiedzi na kolejnych stronach. Polecam.

Rodzice idą na imprezę, po powrocie zastają puste łóżeczko, córeczka zniknęła. Kto ją porwał, czy jeszcze żyje?
Licho, takie małe, ostatnio się nie pokazywało, tym razem mnie ostrzegało. „Nie czytaj, już to było”. I jak myślicie, co teraz robi? Siedzi w kącie i się śmieje…
Teraz już na poważnie,
Pierwszy...

Druga książka autorki, którą miałam okazję przeczytać i muszę przyznać, że podobała mi się mniej (niż "Nieznajoma w domu"). Podobała jest może złym określeniem. Była mnie zaskakująca. Od połowy można się domyślać, jaką intrygę uknuła autorka. Nie jest to pozycja zła, aczkolwiek dla kogoś, kto czytuje ten gatunek częściej może być przewidywalna.

Świetny thriller psychologiczny, trzyma w napięciu, zaskakujące zwroty akcji.
Warto przeczytać!

Naprawdę wciągająca pozycja. Thriller trzymający w napięciu, z zadziwiającymi zwrotami akcji i naprawdę dobrym zakończeniem... Z przytupem!

Akcja doskonale skonstruowana jak zapewnia okładka to raczej to nie jest. Można domyślić się zakończenia. Temat dość oklepany i spodziewałem się ciut ciekawszego rozwiązania. Tymczasem dostaliśmy przyjemną książeczkę co wpada jednym uchem a wypada drugim. Co do uszu to wydanie w audiobooku niestety wydaje się być nagrywane kiepskim mikrofonem - słychać pyknięcia i szumy.

Dyskusje

1 243