Die Therapie: Psychothriller

niemiecki
Droemer Knaur
kryminał, sensacja, thriller
niemiecki
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Mogę polecić tę pozycję. Mimo że nie zaskakuje tak bardzo jak "pasażer 23", to nadal wciąga klimatem.

Kolejna powieść i kolejny raz jestem pod wrażeniem. Wprawdzie gdzieś w połowie zacząłem podejrzewać, kto jest właściwym pacjentem ale jakież było jednak zdziwienie w finale.
Polecam!

Autor zaskakuje. Jakby bawił się za pomocą bohaterów z czytelnikiem. Mimo, iż dało się przewidzieć ogólny zarys historii, to szczegóły i zwroty nie były oczywiste. Pomysł niebanalny, ale odejmuję za warsztat.

„Nadzieja jest jak kawałek szkła w stopie. Jak długo w niej tkwi, sprawia ból przy każdym kroku. Kiedy jednak szkło zostanie wyjęte, to co prawda rana przez krótki czas krwawi i trzeba trochę czasu, aż wszystko się zagoi, ale w końcu znowu można normalnie chodzić. Ten proces nosi też nazwę żałoby.”
Pewnie już nie raz wspominałam, że Sebastian Fitzek to mój absolutnie...

Jak zawsze zakończenie zaskakuje.

Mroczny klimat malutkiej wyspy szarpanej porywami huraganowego wiatru, tajemnicza choroba oraz osobista tragedia. Czy prawda może być aż tak straszna, że łatwiej żyć w świecie fantazji?

Można równie dobrze przeczytać 10 pierwszych i 60 ostatnich stron, i dojdziesz do tych samych wniosków.
To było wiadome po 10 stronach że to jest ,,terapia w terapii"
W ogóle nie wyczułem napięcia.

Fajny pomysł na akcje... Lekarz, któremu ktoś porywa córkę, choć dotychczas sam prowadził dla innych terapię, to po tym porwaniu sam zwariował i potrzebuje pomocy. Co tak na prawdę się stało, czy córka żyje? Czy tak przykre wydarzenie wpływa na naszą psychikę? Świetna pozycja.

Bardzo mocna książka.

Mocna, zaskakująca, emocjonująca książka.

Niesamowicie wciągnęła mnie ta książka! Było to moje pierwsze spotkanie z Fitzekiem, ale na pewno nie ostatnie. Trochę obawiałam się zakończenia, ale autor świetnie doprowadził historię do końca.

1 872
    1 804