Serce w skowronkach

Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Miasteczko (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Znak
literatura polska
Miasteczko (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Niezwykle szybko się czyta. Strony same płyną pomiędzy palcami. Lekka, niewymagająca, ale też i mało ambitna. Nie przeszkadza to jednak w czytaniu. Pozytywna, idealna na niezobowiązujące popołudnie czy leniwe wakacje. Lepsza od swojej pierwszej części. Nadal lekko naiwna, ale można jej to darować.

Lekka i przyjemna kontynuacja historii Klementyny,córki Dobrusi i babci Agaty. Po przeprowadzce do rodzinnego miasteczka Klementyna planuje otworzyć cukiernię, którą dawno temu mieli przodkowie. Życie powoli się zmienia, ma wielu przyjaciół, pojawiają się również adoratorzy. Czy Klementyna znajdzie wreszcie miłość, a babcia Agata syna, którego straciła podczas wojny? Seria...

Bardzo przyjemna seria, szybko się czyta, jest czas na wzruszenia ale też sporo momentów do uśmiechu.

Był to przyjemny powrót do Miasteczka i jego nietuzinkowych mieszkańców z Klementyną, Dobrochną i babką Agatą na czele. Bawił mnie humor powieści (szczególnie wypowiedzi Dobrochny) wzruszała i budowała zarazem wrażliwość i reagowanie Klementyny na krzywdę ludzi i zwierząt, kusiły słodkości wypiekane przez mieszkańców Kamienicy, urzekało miejsce akcji. Mile spędziłam czas,...

Druga część z cyklu "Miasteczko" nie rzuca na kolana. Pogmateane zycie Klementyny przyspiesza ale to przyspieszenie jednostajne. Niby coś się dzieje ale chaotycznie. Problemy z ręką nie przeszkadzają w prowadzeniu biznesu, okazuje się, że wszyscy są niezwykle pomocni i uczynią wiele za odrobinę słodkości.... Takie trochę nierzeczywiste. Podobał mi się wątek Agaty i Witusia...

Pierwsza część można powiedzieć, że mnie "porwała". Dobrze się ją czytało, wciagnęła, napisana lekkim językiem.
Druga... hm. Momentami męczyła mnie, chciałam ją dokończyć, bo ciekawiły mnie wątki bohaterów, ale język którym się posługuje autorka czasami naprawdę mnie bolał.
Pierwsza część o wiele lepsza od tej, ale to nie powstrzyma mnie przed dokończeniem serii, bo pomimo...

Wspaniała książka o miłości i zakochaniu. Idealna powieść na ciepłe letnie wieczory. Ta książka to ciepła powieść o tym jak spełniać marzenia i przezwyciężać kłopoty, ale też pełna humoru historia, która sprawi , że uśmiech zagości na twarzy podczas czytania książki.
Polecam

Piękna powieść o marzeniach i magii. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Książka M. Kordel ukazuje nam w jaki sposób powinniśmy postrzegać świat i daje receptę na szczęście.

Kolejna części historii Klementyny i jej córki to idealna pozycja dla poszukujących lekkiej i pozytywnej lektury. Polecam szczególnie na długie jesienne wieczory.

Ładna historia opowiedziana w piękny sposób.
Klementyna w obawie przed dalszą chorobą babci - oraz dla ratowania córki - stawia wszystko na jedną kartę i wyjeżdża do Miasteczka. Ten krok zmieni życie nie tylko jej, ale także mieszkańców sennego miasteczka.
Tak naprawdę jest to historia jakich wiele, ale barwne postacie sprawiają, że chętnie raz po raz odwiedzamy różową...

Dyskusje

• 2018