Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami

Dorota Gąsiorowska Wydawnictwo: Znak Literanova literatura obyczajowa, romans
Znak Literanova
tajemnica tajemnica rodzinna rodzina sekret moda przyjaźń starość literatura polska literatura kobieca
literatura obyczajowa, romans
2018-04-02

Historia rozkręca się przez prawie 300 stron. Naiwna, nudna i infantylna. Niby dzieje się współcześnie, ale serio ktoś jeszcze mówi do sąsiadki Panno Melanio? Niezaskakujące zakończenie. Szkoda czasu.

1903

Jak zwykle Pani Dorota Gąsiorowska bardzo subtelnie snuje swoją opowieść o zawirowaniach uczuciowych głównej bohaterki i o rodzinnych sekretach. Czy babcia podzieli się z Kamelią trudnymi wspomnieniami? Jakie zmiany w życiu obu Pań przyniesie pewna broszka z inskrypcją?
Plusy tej lektury? Nietuzinkowa historia, interesujące postaci, pomysł na miejsce akcji oraz malownicze...

Lekka, przyjemna, odprężająca.

"Na życie nie ma gotowej recepty, metodą prób i błędów każdy musi opracować swoją własną."

"...to mam do czasu dość specyficzny stosunek. Powiedzmy, że trochę go ignoruję i przez to czasami udaje mi się zyskać dla siebie parę chwil więcej."

A to dobra książka na lato była. Początkowo wydawała mi się rozwlekła i nie wiadomo w sumie o czym, ale okazała się sympatyczną lekturą.
Atelier z kapeluszami, prowadzone przez Kamelię i jej babcię to bardzo fajny i nieoklepany pomysł na miejsce dużej części akcji.
Do tego Kraków i jego piękne okolice. Uroczo.

Kamelia wraz z babcią prowadzą w Krakowie rodzinne atelier z kapeluszami. Pewnego dnia w salonie pojawia się przystojny dziennikarz, zainteresowany stuletnią historią tego miejsca. Jego pytania dotykają jednak spraw, o których starsza pani wyraźnie nie chce mówić. Kilka dni później Kamelia otrzymuje od babci broszkę z zagadkową inskrypcją. Czuje, że prezent ten może mieć...

"Nie można podjąć złej decyzji,
są tylko różne drogi doświadczeń.
Czasami przejście jednej z nich może się okazać trudniejsze
niż podążanie drugą.
Ale obie doprowadzą Cię do celu"

Opowieść o kobietach, tajemnicach, ciążącej przeszłości. Wciągająca.

"Dziewczynę ze sklepu z kapeluszami", której lekturę właśnie zakończyłam, uważam za najlepszą powieść Doroty Gąsiorowskiej, jaką miałam przyjemność przeczytać. Obszerna opowieść opisana na ponad pięciuset stronach ani przez moment nie nudzi, nie czujemy się znużeni czy zdegustowani. Krakowskie klimaty, atelier z kapeluszami na jednej z ulic w Dębnikach oraz niesamowite,...

Kolejna wspaniała i wciągająca opowieść Doroty Gąsiorowskiej! Tym razem autorka zabiera nas do pięknego Krakowa i okolic. Rodzinne tajemnice, dramaty i zawsze wygrywająca miłość. Na pewno na długo zapamiętam tę historię. Polecam z całego serca!

Miłe, lekka książka, która wciąga, pokazując jednocześnie, że skrywane rodzinne tajemnice mogą wiele złego wyrządzić i zepsuć relacje bliskich osób

To początek mojej przygody z tą autorką i szczerze muszę przyznać, że nie raz sięgnę po książkę Pani Doroty Gąsiorowskiej. Lekka i przyjemna pozycja.
Przyjaźń, miłość (choć na tym polu spodziewałam się czegoś więcej) i tajemnica rodzinna, która sprawia, że książkę czyta się z zainteresowaniem.
Cieszę się, że tą pozycję mam w swojej prywatnej biblioteczce.
Polecam, na...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Przeczytane 2018
  • Biblioteka
  • Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami