Odyssey One. Przebudzenie Odyseusza

Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Odyssey One (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Odysseus Awakening
Paweł Dembowski
Drageus Publishing House
Odysseus Awakening
Odyssey One (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Dembowski

I to jest to.

Właśnie zaliczyłam zachwytowy "zjazd", jeśli chodzi o cykl "Odyssey One". Książka niby nie odstaje od poprzednich części, ale czytało mi się ją bez tego "wow" co poprzednie tomy.

Zapewne jest to wina fabuły - chociaż nadal dzieje się sporo, to w praktyce mamy tutaj tylko jedną bitwę trwającą przez (mniej więcej) 2/3 książki. I chociaż nie brakuje w niej czarnego humoru i...

Chyba najlepsza książka z tej serii. Nadal ma problemy z mało ciekawymi i nieśmiertelnymi postaciami pierwszoplanowymi, ale postacie marin z tej książki bardzo mnie kupiły.
Książka to w zasadzie opis jednej bitwy i trzyma w napięciu od początku do końca. Niestety opis starć kosmiczny jest mało ciekawy i nie zbyt obrazowy, przez co ciężko się zorientować jaki jest jej stan...

Jakoś na kolana mnie nie rzuciło nawet biorąc pod uwagę specyfikę gatunku. Przyzwoicie ale jakoś tak bez sensacji.

Mówią, że nadmiar lektury jednego pisarza czasem jest szkodliwy.
Tak się stało w przypadku E. Currie. Czuję po prostu „przesycenie”.
A może kolejna część nie wnosi nic nowego.
Czy w kosmosie nie ma innych wrogo nastawionych do ludzkości cywilizacji, oprócz dwunożnych, homoidalnych istot.
Plusy:
- dynamiczne opisy walk w przestrzeni kosmicznej;
- opisanie koncepcji napędu...

Komodor Eric Stanton Weston, dowódca „Odyseusza“, wyrusza w misję zwiadowczą. Woli to od związanej z nowym stanowiskiem pracy „biurowej“ czyli wojskowej papierologii stosowanej. Jakże mu brakuje mu skoków ciśnienia i przypływów adrenaliny. Brakuje walki i ciasnego wnętrza myśliwca. Misja zwiadowcza teoretycznie tego nie zapewnia, ale los w powieściach Evana Curriego potrafi...

Choćby nie wiem ile formalnych głupstw zaserwowałby w tej książce autor - dałem się w to wszystko wciągnąć, jak dziecko. Kolejny tom serii autora jest podobnie emocjonujący, jak poprzednie. Czyta się to z przyjemnością dziecka wysłuchującego bajki o Czerwonym Kapturku. Zły wilk dostaje rzecz jasna po nosie, ale gajowy nie potrafił wilka zastrzelić. Wilk uciekł.
Czytadełko...

Krótko i nie porywająco mimo że cała ta książka to właściwie jedna wielka bitwa. Nasz niezmordowany kapitan jest wcieleniem czystego geniuszu, odwagi i honoru. I nawet jeśli coś nie wyjdzie to i tak wszystko kończy się dobrze. Zapomnijcie o jakieś skomplikowanej strategi i dowodzeniu. Kurs na wroga i napierdalamy. To nic że nagle twój okręt zaczyna wariować a po korytarzach...

Kolejny tom kosmicznych przygód Erica Westona - czyta się błyskawicznie, jak zresztą poprzednie... Zdecydowanie godne polecenia!

-1 gwiazdka za zarwane noce :)

Całą recenzje znajdziecie tutaj http://grafnertpl.blogspot.com/2018/07/odyssey-one-tom-6-przebudzeni-odyseusza.html, pozdrawiam KG

Dyskusje

• 2018