rozwiń zwiń

Nowa Proza
2009-01-01
2009-01-01
Katarzyna Malita
science fiction romans podróż w czasie miłość ponad czasem żona podróżnika w czasie

Czytałam dawno temu i wówczas bardzo mi się podobała. Na końcu zryczałam się jak bóbr. Film też oglądałam. Dobry, ale książka wywarła na mnie większe wrażenie. 🙂

W mojej ocenie jest to książka przeciętna. Szybko się czyta, ma parę ciekawych momentów, jednak ogólnie jest to pozycja o której szybko zapomnę.

Nie oczarowała mnie. Niby lekko się czyta, ale jakoś nie nawiązałam emocjonalnej więzi z bohaterami. Opis ciekawy, jednak mnie rozczarowało to spotkanie. Ogólnie chaos. Około 640 stron, a chyba dwa momenty, które mnie wciągnęły.

Najpiękniejsza książka o miłości jaką było mi dane póki co czytać.

Najpiękniejsza książka o miłości jaką było mi dane póki co czytać.

Przepiękna historia trudnej, innej, ale niezwykłej miłości, którą wystawia na próbę czas. Jedynym mankamentem tej książki są zbyt częste sceny erotyczne. Poza tym bardzo ciekawa i wciągająca książka. Polecam.

Zmiażdżyła mnie ta książka. Trzeba przeczytać.

Zmiażdżyła mnie ta książka. Trzeba przeczytać.

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu filmu, w którym byłam absolutnie zakochana. Polecam. Przepiękna opowieść.

instynkty burzą nam trajektorię
w naszej podróży ku słońcu
bezduszna i wyniszczająca
walka dobra ze złem
stałaś się mną w krytycznej chwili
moje oczy pokrył wstyd
i błagam o przebaczenie
wiedząc że to ponad nami
serce i dusza...dla kogo ogień?

Herat and soul Joy Division

Serce, dusza płoną...a rozum?.. jak dobrze... utknął gdzieś w ..czasie...jak tu nie zazdrościć? nigdy nie wiemy co jest przekleństwem, co szansą, co zabiera , a co daje...Henry skurczybyku, kochać książki ,słuchać punka to już jest dużo...ale Ty w fałdach czasu napotkałeś miłość i sens.. i nie spieprzyłeś tego.. i brawo, i zazdrość trochę...ja wiem jaką godzinę będę miał za godzinę...i żal , i smutek trochę...

instynkty burzą nam trajektorię
w naszej podróży ku słońcu
bezduszna i wyniszczająca
walka dobra ze złem
stałaś się mną w krytycznej chwili
moje oczy pokrył wstyd
i błagam o przebaczenie
wiedząc że to ponad nami
serce i dusza...dla kogo ogień?

Herat and soul Joy Division

Misternie utkana fabuła i przyjemny w odbiorze styl pisania autorki – bardzo lubię takie połączenie :)

Świetna książka, której tak naprawdę nie sposób zamknąć w ramach żadnego konkretnego gatunku; niby romans, ale wyjątkowo bolesny, niby fantastyka, ale zaskakująco przyziemna. A przy tym wszystkim autorka unika tanich chwytów i swój oryginalny pomysł wykorzystuje w zasadzie do maksimum. W dużej jest to już zasługa samego tempa, które jest na tyle niespieszne, że zwyczajnie pozwala bohaterom żyć swoim życiem (a tym samym świetnie zarysowuje ich charaktery i życie codzienne!).
Już wszystko wspomniane powyżej składa się na bardzo dobrą powieść, ale prawdziwej wyjątkowości nadaje jej - moim zdaniem - przede wszystkim baaaardzo subtelne poruszanie wielu wątków filozoficznych czy metafizycznych. Od granic miłości, przez wolną wolę, fatum, przeznaczenie... aż po choćby rozważania na temat determinizmu. Bo czy znając swoją przyszłość moglibyśmy na nią wpłynąć?