Harry Potter og de vises stein

J.K. Rowling Wydawnictwo: Cappelen Damm Cykl: Harry Potter (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Harry Potter and the Philosopher's Stone
Torstein Bugge Høverstad
harry potter rowling vises stein

Opinie [4 144]

Powrót do Harry'ego zawsze jest najmilszy ❣️

Nie była zła, ale raczej nie dla mnie.

taka-jest-agata.blogspot.com

Cykl książek o przygodach młodego czarodzieja, jest chyba jednym z największych hitów wydawniczych ostatnich lat.
Losy słynnego Harry’ego zna chyba niemal każde dziecko i większość dorosłych na świecie.
Są to również książki wzbudzające wiele kontrowersji, w niektórych środowiskach uznawane za szkodliwe, zakazywane, niszczone.
Często mówi się,...

super książka bardzo wciągająca o odróżnieniu dobra i zła i o przyjaźni bardzo emocjonująca

Bardzo dobre wprowadzenie w świat "Harry'ego Potter'a". Opisuje ten świat oraz zasady, na których on działa. Pokazuje również zarys tej ciemniejszej strony, czyli Voldemorta oraz jego sprzymierzeńców. Polecam każdemu, kto lubi fantasy.

J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filoxoficzny".Książki chyba nie muszę nikomu przedstawiać 😉 Do tej pory obejrzałam ekranizacje całej sagi już kilka a nawet kilkunastokrotnie i uważałam, że są świetne. Nadal tak twierdzę lecz nie umywają się do książek. Jak narazie przeczytałam dopiero pierwsza część i jestem zachwycona. Kolejny raz potwierdził się fakt, że lepiej...

Stary, dobry Harry.... :) Postanowiłam sobie przeczytać dla odświeżenia bo w dziecinstwie tylko 5 tomow przeczytalam, teraz zamierzam ogarnac wszyskie. Ten akurat mialam w wersji angielskiej, ale rownie przyjemny jak po polsku. :)

W ramach rereadingu czytałam po angielsku. Cóż, mój angielski nie jest wybitny i tak, początkowo miałam problem, bo język Rowling - moim zdaniem - jest nieco rozbudowany. Ale przebrnęłam!
Początkowo obawiałam się nieco tej części, bo pamiętam, że dwa lata temu, jak chciałam odświeżyć sobie całą historię, miałam lekki problem. Widocznie to nie był mój czas na książki dla...

Pierwsza z części Harry'ego Pottera, która jest przepełniona magią aż po brzegi. Kocham wracać do wydarzeń z tej książki, ponieważ we wspaniały i intrygujący sposób autorka przedstawia nam fantastyczny świat Hogwartu. Główny bohater - jedenastoletni Harry Potter w swoje urodziny dowiaduje się, że jego przeznaczeniem jest rozpoczęcie nauki w szkole dla czarodziejów i razem z...

Fantastyczna opowieść o magii, przyjaźni i sile miłości rodzica

100 699
    27 431