Chłopcy, których kocham

Anna Ciarkowska Wydawnictwo: Otwarte poezja
Otwarte
poezja
2018-01-31

Czytania nie planowałem, nadarzyła się okazja to skorzystałem. Wiem, że nie jest to pozycja dla mnie, mimo wszystko stoję na stanowisku, że rzeczy powinny się bronić w swojej kategorii. Ten zbiór tzn wierszy jest najzwyczajniej na świeci zły. Jedyną pozytywna rzeczą jaką jestem w stanie napisać to to, że jest bardzo dobrze wydany i pewnie wygląda fajnie na półce (nie...

Bardzo lubię ten tomik, często do niego wracam. Znalazłam w nim wiele opisujących mnie stron... Polecam :)

Pozycja ładnie wydana. Wiersze bardzo krótkie (niektóre może nawet zbyt krótkie). Tak jak wskazuje tytuł, wszystkie o miłości.
Zakupu nie żałuję, kilka perełek wyłowiłam, ale bardziej podobały mi się "Pestki" tej autorki (one jednak nie są poezją).

"Ziemia zdążyła obrócić się w cień, a słońce przeszło na drugą stronę świata."
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
"Chłopcy, których kocham" to zbiór wierszy i listy. Książka zachwyca wydaniem. Obrazki, faktura, okładka.
Wiersze... kilka podobało mi się szczególnie.
Książka dobra, żeby na chwilę oderwać się od rzeczywistości i wejść w inną wrażliwość.
Dobra, dla lubiących...

W samo sedno. Ilekroć wracam wciąż aktualna - na swój nowy sposób.
Zdecydowanie dedykowana każdemu kto chodź raz przeżył zakochanie, miłość a później jej stratę i zapomnienie.
Książka ładnie wydana, spełnia moje oczekiwania estetyki.

Jestem osobą, która nie lubi oceniać, analizować poezji. Już nie oto chodzi, że kojarzy mi się to z trudnymi lekcjami w szkole. Po prostu uważam, że poprzez wiersze ktoś dzieli się z nami swoimi uczuciami, odczuciami, a ich nie powinno się oceniać. Niech moją recenzją będą wiersze, które sobie wynotowałam.

,,Jesteśmy przypadkiem, więc zdarzajmy się częściej'',

,,Od dawna...

Niestety tym razem do mnie nie trafiły, ale nie było też tragicznie, jestem zadowolony z zakupu, bo chociaż dalej kreuję swój gust poetycki

Ładnie wydane, przyjemne do czytania,ale raczej na raz. Wątpie, że kiedyś wrócę jeszcze do tych treści.

Szkoda, bo samo wydanie tomiku robi piorunujące wrażenie (od faktury papieru, bądź kolorystyki po piękne i precyzyjne rysunki). Forma przerosła treść, która jest zbyt banalna i oczywista. Tak naprawdę dwa wiersze i listy mnie zachwyciły, a reszta była tylko zlepkom instagramowych bełkotów dobrych do udostępniania w relacjach. Moja ocena i tak jest dość wysoka, ale wydanie...

Cudowne doświadczenie czytelnicze. Mam nadzieję, że Anna Ciarkowska wyda coś nowego w 2020 roku, bo już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć w jakim kierunku się rozwinie jako pisarka.

Dyskusje

• 2018