rozwiń zwiń
Jeanette

Profil użytkownika: Jeanette

Nie podano miasta Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 7 godzin temu
214
Przeczytanych
książek
548
Książek
w biblioteczce
235
Opinii
1 667
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Kobieta
Dodane| 47 cytatów
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska Książkoholiczka w czytaniu i kupowaniu :) Czytanie jest intymne, a oceny o przeczytanych książkach subiektywne. Chciałabym, żeby każda książka, którą przeczytam została w mojej pamięci na długo. Nie sposób jednak zapamiętać każdy cytat czy każdą treść. Tutaj jest miejsce na historie, których doświadczyłam.

Opinie


Na półkach: ,

Deven dowiaduje się, że jej siostra Kennedy popełniła samobójstwo. Na okazaniu ciała przez policję Deven jednak jej nie rozpoznaje… Wszystkie kolejne odkrywane przez służby fakty wskazują jednak, iż zmarła to zaginiona Kennedy, a może Amber, Vanessa czy… ? Deven nie może w to uwierzyć i zdezorientowana szuka prawdy na własną rękę. Odkrywając kolejne fakty z życia swojej siostry Deven traci orientację, czy ją w ogóle zna:
„Kim ona jest?
- Po prostu nie mogę uwierzyć, że niczego nie zauważyłam – powiedziała bardziej do siebie niż do Paula. - Przecież wiem, że moja siostra lubi robić zakupy i wydawać pieniądze. Wiem, ze robi operacje plastyczne, chodzi do drogiego fryzjera i tak dalej. Ale złodziejstwo, Paul? Kurde, czy ona w ogóle kiedyś miała prawdziwą pracę?”.
Jaka jest historia Kennedy? Dlaczego zaginęła (czy rzeczywiście zaginęła?), jaki sekret ukrywa i czy Deven udźwignie prawdę?

Briana Cole w thrillerze „Jej wszystkie życia” poprowadziła narrację dwutorowo – w trzeciej osobie o bieżących wydarzeniach i toku prowadzonego śledztwa przez policję i Deven oraz w pierwszej w formie pamiętnika prowadzonego przez Kennedy. Ta koncepcja nadawała dynamizmu całej powieści i podnosiła dramatyzm kolejno odkrywanych faktów przez czytelnika. Bardzo podobała mi się uknuta przez Autorkę intryga i sposób prowadzenia całej fabuły. Sprawnie dodawała kolejne nitki historii, łączyła je, myliła tropy a wyjaśnienie sprawy i zakończenie bardzo mnie zaskoczyło.

Dwie siostry, Deven i Kennedy, jedna matka, dwóch ojców. Skomplikowane rodzinne relacje. Straty, których doświadczamy w całym swoim życiu i trudne momenty żałoby, przez które musimy przejść: „gdzieś przeczytałam, ze żałoba to miłość, która która nie ma się gdzie podziać (...)”. Relacja siostrzana zaraz po relacji z rodzicami jest najważniejsza a jednocześnie najtrudniejsza w naszym życiu. Wypracowanie zdrowych relacji w dorosłości jest kolejnym krokiem w naszym psychologicznym rozwoju. Wyznaczenie granic, pilnowanie ich, troska i miłość siostrzana dają nam silne oparcie, bezpieczeństwo, poczucie więzi i przynależności. Za jej kształt są jednakże odpowiedzialni rodzice i sposób wychowywania. Podobały mi argumenty Autorki udowodnienia tezy, że dorastanie w dysfunkcyjnej rodzinie zawsze będzie pociągało za sobą skutki psychologiczne, które bardzo trudno będzie naprawić w swoim dorosłym życiu (aczkolwiek nie jest to niemożliwe) a zbudowanie swojej własnej ścieżki życia bez odpowiednio ukształtowanych przez rodziców zasobów w nas, wymaga bardzo dużo pracy własnej. Mimo wszystkich naszych urazów warto mieć świadomość, że „prawda bywa paskudna, ale przynajmniej jest prawdziwa” i zawsze jest lepsza od niewiedzy.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska (#reklama).

Deven dowiaduje się, że jej siostra Kennedy popełniła samobójstwo. Na okazaniu ciała przez policję Deven jednak jej nie rozpoznaje… Wszystkie kolejne odkrywane przez służby fakty wskazują jednak, iż zmarła to zaginiona Kennedy, a może Amber, Vanessa czy… ? Deven nie może w to uwierzyć i zdezorientowana szuka prawdy na własną rękę. Odkrywając kolejne fakty z życia swojej...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Uważność jest niezwykle trudną do opanowania umiejętnością w życiu. Nauczenie się jej daje jednak spokój duszy, umysłu i podnosi komfort naszego codziennego funkcjonowania. Uważność to świadome bycie Tu i Teraz. Zdecydowanie najlepszy trening umysłu. Ja uczyłam się uważności sama, metodą prób i błędów i dziś zdecydowanie dzięki uważności mam większy komfort i jakość mojego własnego życia. Dziś dostrzegam latającego motyla i zatrzymuję się, by go podziwiać, zachwycać się, nie myśląc wtedy o niczym. Jestem uważna na całkiem błahe sprawy jak rosa na trawie, płatek śniegu, kropla deszczu, na siebie i drugiego człowieka. Zapraszam Was na recenzję książki „Uważność. Trening mindfulness na co dzień”

Uważność „to sztuka zwracania uwagi – to wiedza, na co w danej chwili kierujemy uwagę, i umiejętność wyboru, gdzie ją skierować dalej” jak pisze w przedmowie Ian Gawler. Książka „Uważność. Trening mindfulness na co dzień” zakwalifikowana jest jako poradnik, jednak według mnie jest to książka popularnonaukowa. Autorami są: dr Stephen McKenzie – „doświadczony badacz i nauczyciel akademicki, pracuje w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Deakin, gdzie zajmuje się zagadnieniem uważności jako narzędzia terapeutycznego” i dr Craig Hassed – „międzynarodowej sławy ekspert w zakresie uważności, jest założycielem i prezesem Australijskiego Towarzystwa Nauczycieli Medytacji” czyli dwaj wiodący eksperci w dziedzinie uważności, nauczyciele, badacze i praktycy. Craig i Stephen opowiadają o praktyce uważności z własnego doświadczenia a do tego obaj badali to zagadnienie przez lata i go nauczali” i dla mnie te fakty podnoszą wartość i ważność tej pozycji.

Książka podzielona jest na 4 części:
część 1. Czym jest uważność,
część 2. Uważność a stany chorobowe i przedchorobowe
część 3. Uważność a rozwój osobisty
część 4. Uważność a rozwój duchowy.

„Uważność. Trening mindfulness na co dzień” było dla mnie niezwykle przyjemną lekturą. Naukowcy w bardzo przystępny sposób wytłumaczyli czym jest uważność, jak się jej nauczyć i jak ją ćwiczyć. Omówili teoretyczne zagadnienia i pokazali praktyczne zastosowania uważności w zakresie zdrowia psychicznego, neurobiologii, terapii klinicznej, wydajności (np. w sporcie) i duchowości. Ponadto pokazali w jaki sposób trening uważności może być pomocny w leczeniu lęku, depresji a nawet uzależnień a także chorób nowotworowych. Sposób myślenia, uważności na sygnały wysyłane przez nasz organizm (np. ból), codziennego naszego funkcjonowania z troską przede wszystkim o siebie jest niezwykle ważny, a świadome życie i przeżywanie poprawia komfort naszej egzystencji. Bardzo podobała mi się pokazana przez autorów koncepcja szczęścia, którą i ja przyjęłam: „naprawdę istotnym przyczynkiem do szczęścia jest poczucie samorealizacji. Oznacza to, że budzisz się rano i czujesz, że oto żyjesz zgodnie ze swoimi głębokimi wartościami i przekonaniami- - własnym scenariuszem – i odgrywasz rolę, do jakiej się urodziłeś, nie czujesz od razu po przebudzeniu, że właściwie znów chciałbyś już znowu pójść spać. Ma to coś wspólnego z sensem, kierunkiem i celem życia”.

Książka „Uważność. Trening mindfulness na co dzień” jest napisana w nurcie empiryzmu, co stanowi jej nieocenioną wartość. Autorzy dodatkowo uzmysławiają nam, jak ważne dla funkcjonowania całego naszego organizmu i dla naszego codziennego funkcjonowania jest stosowanie, ćwiczenie i rozwijanie uważności. Zatrzymanie się w codziennej gonitwie, usłyszenie swojego wewnętrznego głosu, wyciszenie, niemyślenie o niczym, uważność na sygnały wysyłane nam przez nasz organizm jest trudne, ale warto to robić dla siebie… i jednocześnie dla swoich bliskich. Polecam, czytajcie. Warto być uważnym.

Bardzo dziękuję za egzemplarz książki Klubowi Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Uważność jest niezwykle trudną do opanowania umiejętnością w życiu. Nauczenie się jej daje jednak spokój duszy, umysłu i podnosi komfort naszego codziennego funkcjonowania. Uważność to świadome bycie Tu i Teraz. Zdecydowanie najlepszy trening umysłu. Ja uczyłam się uważności sama, metodą prób i błędów i dziś zdecydowanie dzięki uważności mam większy komfort i jakość mojego...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Powieść sensacyjną Marka Kozubala „Milusha” z każda przewracaną stroną wzbudzała moją coraz większą ciekawość. Iran, Irak to tak odległe tereny, że trudno śledzić wszystkie doniesienia z tych krajów na bieżąco. Niemniej jednak sposób przedstawienia całej historii Pana Marka przypadł mi do gustu. Jeszcze bardziej zainteresował mnie temat oficerów wywiadu i agentów i ich codziennej pracy. Niebezpieczeństwo, presja czasu pod którą pracują i zadania, które mają wykonać budziły mój podziw, przerażenie i zarazem ulgę, że żyję w Polsce, w miarę bezpiecznym kraju.

Marek Kozubal sprawnie poprowadził całą fabułę – od porwania polskiego geologa w Iraku, bojówkę, handlarza bronią Antoni Cydejko, polowania na oficera polskiego wywiadu – Milushę, korupcję, ciągłe manipulacje, sprawy wagi państwowej i międzynarodowej, bezpieczeństwo narodowe. Niespodziewane zwroty akcji i odpowiednio dobrane tempo potęgowały poczucie zagrożenia i nieprzewidywalności. Zabrakło mi czegoś w kreacji głównej bohaterki „Milushy”. Nie do końca potrafiłam zrozumieć pobudki, które nią kierowały.

Powieść sensacyjna „Milusha” porusza zagadnienie poczucia bezpieczeństwa. Potrzeba bezpieczeństwa jest jednym z podstawowych pragnień człowieka. Jest drugim filarem w piramidzie potrzeb wg Maslowa, zaraz po potrzebach fizjologicznych takich jak jedzenie, sen, woda, tlen, potrzeby seksualne, brak napięcia. Każdy z nas bezwzględnie w dorosłym życiu powinien zbudować sobie swoje własne wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa dla zachowania homeostazy swojego organizmu. Ciągłe napięcie, stres, brak bezpieczeństwa odbije się na naszym zdrowiu psychofizycznym wcześniej czy później. I każdy z nas chce życ w bezpiecznym kraju. Dodatkowo wojna, prowadzone działania zbrojne prowadzą do występowania PTSD (zespół stresu pourazowego). Słysząc w telewizji, radio informacje o różnego rodzaju zagrożeniach jesteśmy przepełniani lękiem, z drugiej zaś strony mamy nadzieję, że nie będziemy w epicentrum takich wydarzeń.

Lektura powieści sensacyjnej „Milusha” Marka Kozubala pozwoli nam docenić wszystko to, czego nie jesteśmy świadomi, wolność i bezpieczeństwo.

Serdecznie polecam. Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska.

Powieść sensacyjną Marka Kozubala „Milusha” z każda przewracaną stroną wzbudzała moją coraz większą ciekawość. Iran, Irak to tak odległe tereny, że trudno śledzić wszystkie doniesienia z tych krajów na bieżąco. Niemniej jednak sposób przedstawienia całej historii Pana Marka przypadł mi do gustu. Jeszcze bardziej zainteresował mnie temat oficerów wywiadu i agentów i ich...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu

z ostatnich 3 m-cy
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu
2024-04-26 11:54:22
2024-04-26 11:54:22
To coś w śniegu Sean Adams
Średnia ocena:
6.9 / 10
63 ocen
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu
2024-04-25 12:38:25
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Jej wszystkie życia na
9 / 10
i dodała opinię:
2024-04-25 12:38:25
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Jej wszystkie życia na
9 / 10
i dodała opinię:

Deven dowiaduje się, że jej siostra Kennedy popełniła samobójstwo. Na okazaniu ciała przez policję Deven jednak jej nie rozpoznaje… Wszystkie kolejne odkrywane przez służby fakty wskazują jednak, iż zmarła to zaginiona Kennedy, a może Amber, Vanessa czy… ? Deven nie może w to uwierzyć i zd...

Rozwiń Rozwiń
Jej wszystkie życia Briana Cole
Średnia ocena:
7.6 / 10
19 ocen
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu
2024-04-23 10:08:07
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Uważność. Trening mindfulness na co dzień na
10 / 10
i dodała opinię:
2024-04-23 10:08:07
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Uważność. Trening mindfulness na co dzień na
10 / 10
i dodała opinię:

Uważność jest niezwykle trudną do opanowania umiejętnością w życiu. Nauczenie się jej daje jednak spokój duszy, umysłu i podnosi komfort naszego codziennego funkcjonowania. Uważność to świadome bycie Tu i Teraz. Zdecydowanie najlepszy trening umysłu. Ja uczyłam się uważności sama, metodą p...

Rozwiń Rozwiń
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu
2024-04-20 20:32:42
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Dni w historii ciszy na
10 / 10
i dodała opinię:
2024-04-20 20:32:42
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Dni w historii ciszy na
10 / 10
i dodała opinię:

Eva i Simon, małżeństwo, których trzy córki są już samodzielne. Z każdym dniem coraz starsi, coraz częściej milczą: „Mówił coraz mniej i coraz rzadziej. Z czasem zaczął też rozmawiać oszczędniej na inne tematy – ze mną, z innymi ludźmi.
Aż w końcu nie mówił już nic poza codziennymi frazesa...

Rozwiń Rozwiń
Dni w historii ciszy Merethe Lindstrøm
Średnia ocena:
7.2 / 10
70 ocen
2024-04-19 10:00:06
2024-04-19 10:00:06
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu
2024-04-18 08:47:06
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Milusha na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-04-18 08:47:06
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Milusha na
8 / 10
i dodała opinię:

Powieść sensacyjną Marka Kozubala „Milusha” z każda przewracaną stroną wzbudzała moją coraz większą ciekawość. Iran, Irak to tak odległe tereny, że trudno śledzić wszystkie doniesienia z tych krajów na bieżąco. Niemniej jednak sposób przedstawienia całej historii Pana Marka przypadł mi do ...

Rozwiń Rozwiń
Milusha Marek Kozubal
Średnia ocena:
7 / 10
26 ocen
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu
2024-04-17 14:01:51
2024-04-17 14:01:51
Usta rzeźbiarki Mag­da­ Knedler
Średnia ocena:
7.9 / 10
104 ocen
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu
2024-04-17 14:01:15
2024-04-17 14:01:15
Nikt Ci nie uwierzy Mag­da­ Knedler
Średnia ocena:
7.5 / 10
303 ocen
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu
2024-04-17 13:06:30
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Medea z Wyspy Wisielców na
10 / 10
i dodała opinię:
2024-04-17 13:06:30
Jeanette ksiazka_na_przesluchaniu oceniła książkę Medea z Wyspy Wisielców na
10 / 10
i dodała opinię:

Powieść Magdy Knedler „Medea z wyspy wisielców” oczarowała mnie pomysłem, jego wykonaniem, utkaną ze słów niezwykły sposób. Historia piękna, emocjonująca, przepełniona dobrocią, nadzieją i jednocześnie dramatyczna, przerażająca, bulwersująca. Mistrzowskie wykorzystanie mitu o Medei z Kolch...

Rozwiń Rozwiń
Medea z Wyspy Wisielców Mag­da­ Knedler
Cykl: Medea Steinbart (tom 1)
Średnia ocena:
7.8 / 10
358 ocen

ulubieni autorzy [2]

Iwona Banach
Ocena książek:
6,9 / 10
37 książek
4 cykle
115 fanów
Robert Małecki
Ocena książek:
6,9 / 10
28 książek
4 cykle
777 fanów

Ulubione

Wisława Szymborska - Zobacz więcej
Wisława Szymborska Nic dwa razy: Wybór wierszy - Nothing Twice: Selected Poems Zobacz więcej
Suzanne Collins Kosogłos Zobacz więcej
Paulina Grych Numer zerowy Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Daniel Wołyniec Man size Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Żaneta Pawlik Za zasłoną milczenia Zobacz więcej
Żaneta Pawlik Za zasłoną milczenia Zobacz więcej

Dodane przez użytkownika

Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej
Katarzyna Miller Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
214
książek
Średnio w roku
przeczytane
71
książek
Opinie były
pomocne
1 667
razy
W sumie
wystawione
245
ocen ze średnią 8,7

Spędzone
na czytaniu
1 058
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
1
godzina
15
minut
W sumie
dodane
47
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]