Krzywda. Historia moich blizn

literatura młodzieżowa
Marcin Mortka
odmiana losu problemy młodzieży relacje rodzinne trauma wykluczenie wypadek

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Czas leczy rany.. albo przynosi nowe

7 Link do recenzji

Gdyby nie to, że dostałam ją na moje urodziny, nigdy bym nawet nie spojrzała na tą powieść. Temat ugryziony nieciekawie, przynajmniej moim zdaniem, ale przeżycia bohaterki jak najbardziej zrozumiałe i pomagające wczuć się w sytuację osób do niej podobnych.

Bardzo szczegółowo opisane uczucia Gabi, które jestem w stanie poczuć je w sobie. Książka sama w sobie napisana prostym językiem, łatwo było mi ją rozumieć. Jednak momentami jej matka denerwowała mnie, przez co musiałam przerywać czytanie. W każdym razie bardzo polecam!

Książka jest napisana prostym językiem i błyskawicznie szybko ją przeczytałam. Polecam:)

Są dużo lepiej napisane książki jeśli chodzi o tą tematykę, być może przeznaczona ona jest dla trochę młodszych czytelników- tego nie wiem, ale za to wiem, że pozycja ta zdecydowanie mnie nie porwała. Nie jest to zła książka, jednak myślę, że nie trafi do każdego, styl pisania autorki jest według mnie specyficzny i bardzo spowalniał on akcję. Dodatkowo czasem miałam...

"Krzywda" była jedną z nielicznych książek, której przeczytanie zajęło mi sporo czasu. Czytanie o samookaleczaniu lub depresji, a przy tym posiadanie dość dobrej wiedzy na ten temat, nie jest łatwe.
Książka naprawdę wybitna, lecz ciężka. Pokazuje co przeżywa teraz wiele młodych ludzi, jakich emocji doświadczają.
Bardzo polecam!

Ta książka jest po prostu wybitna! Tak dobrze opisuję uczucia Gabi, że naprawdę łatwiej jest nam zrozumieć powody samookaleczenia nastolatków. Bohaterzy w tej książce są barwni. Każdy z nich ma niepowtarzalny charakter. Książka nie jest ani za długa, ani za krótka. Bardzo szybko się czyta, bo książka wciąga.
Polecam wszystkim!

Rozmawiałem niegdyś ze znajomą o nastoletnim buncie, przy okazji zachowań naszych i naszych dzieci. Stwierdziła wówczas, że sama pamięta swój stan “najeżenia” na wszystkich i wszystko i takiego zapędzenia się w tym, że była już zmęczona sama. Niestety nie była w stanie przerwać tej sytuacji, bo to w pewien sposób oznaczałoby przyznanie się do błędu. Więc trwała w tym swoim...

Na półkach: , , , , , ,

Poprzednie książki tej autorki średnio mi się podobały, jednak ta była inna. Bardziej dopracowana właściwie pod każdym względem. Wciąż autorka mogła trochę bardziej do niej przysiąść, ale wszytsko idzie w dobrym kierunku.

Temat jest poruszony w taki sposób, że naprawde jesteśmy w stanie zrozumieć bohaterkę. Trochę szkoda, że wątki poboczne nie były już tak bardzo opisane....

Krzywda
Gabi to popularna dziewczyna w szkole, jest również mistrzynią jazdy na deskorolce. Jej życie wydaje się niemal idealne, jednakże życie dziewczyny diametralnie się zmienia po śmierci ukochanego dziadka. Czuje się przez nikogo nie rozumiana, bo jedyną osobą, która ją rozumiała był on. Kiedy Gabi chce porozmawiać z mamą o dziadku, rodzicielka lekceważy ją i unika tego...

Swietna ksiazka, bardzo polecam.
W końcu ktoś poruszyl temat problemów nastolatków.

Dyskusje

• 2018