Krzywda. Historia moich blizn

literatura młodzieżowa
Marcin Mortka
odmiana losu problemy młodzieży relacje rodzinne trauma wykluczenie wypadek

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Czas leczy rany.. albo przynosi nowe

6 Link do recenzji

Na półkach: , , , , , ,

Poprzednie książki tej autorki średnio mi się podobały, jednak ta była inna. Bardziej dopracowana właściwie pod każdym względem. Wciąż autorka mogła trochę bardziej do niej przysiąść, ale wszytsko idzie w dobrym kierunku.

Temat jest poruszony w taki sposób, że naprawde jesteśmy w stanie zrozumieć bohaterkę. Trochę szkoda, że wątki poboczne nie były już tak bardzo opisane....

Krzywda
Gabi to popularna dziewczyna w szkole, jest również mistrzynią jazdy na deskorolce. Jej życie wydaje się niemal idealne, jednakże życie dziewczyny diametralnie się zmienia po śmierci ukochanego dziadka. Czuje się przez nikogo nie rozumiana, bo jedyną osobą, która ją rozumiała był on. Kiedy Gabi chce porozmawiać z mamą o dziadku, rodzicielka lekceważy ją i unika tego...

Swietna ksiazka, bardzo polecam.
W końcu ktoś poruszyl temat problemów nastolatków.

Dawno ją czytałam więc nie pamiętam za bardzo szczegółów więc powiem tylko ogólnie.
Pobudza do refleksji
Warta przeczytania
Tematem jest samookaleczenie, depresja, problemy z nawiązaniem więzi w rodzinie, strata.
Zwraca uwage na negatywne rzeczy które mogą dotyczyć każdego z nas.

Ciekawa książka. Dobrze ,że przełamuje temat tabu o samookaleczaniu, depresji itp. Takie książki są potrzebne, szczególnie teraz, gdy w mediach niektórzy czują się gorsi od innych..

Bardzo skłaniająca do refleksji. Głowna bohaterka tak na prawdę do końca nie wie czego właściwie chce ale pogłębia się w swoim nałogu. Trochę przeszkadza mi zakończenie gdyż jest ono otwarte.

Idealna dla młodzieży, ale również i dorosłych. Można zrozumieć co czuje młody człowiek w obliczu problemów z którymi sobie nie radzi.

Po świetnej książce "7 DNI" byłam nastawiona na ważną i mocną lekturę. Zwłaszcza ze względu na temat. I owszem autorka pokazuje to co trudne, ważne, problemowe. Ukazuje typowe zachowania i sposób myślenia osób, które się samookaleczają ale ja jej nie uwierzyłam. Myślę jednak, ze dla młodzieży ta książka może być trafiona, pomocna. Ja się jednak zawiodłam.

Czyta się szybko. Książka porusza temat, który w obecnych czasach staje się niestety coraz częstszy.
W przeciwieństwie do "13 powodów", czy "W skali od 1 do 10" nie mogę tu powiedzieć, że niczego mi nie brakuje.

Ale, co ja tam mogę wiedzieć. Najlepiej przeczytajcie to sami i powiedzcie, co myślicie.

Mega wachałem się na oceną. Dałem najniższą z możliwych.

Głównym celem tej książki jest przesłanie, które jest dobre.
Wielkim plusem jest to, że się szybko czyta no i to, że jest prosta co w sumie jest plusem. wątków pobocznych tutaj też jest mało, a jak są to są na 3 strony i koniec.

Tak jak mówiłem, główna protagonistka mega mnie denerwowała, same negatywne...

Dyskusje

• 2018