Hygge po polsku

Insignis
Hygge
poradniki
Hygge

niby potrafimy czuć hygge, ale daleko nam do pełni szczęścia

Hygge po polsku to zbiór chwil i opowiadań, które czerpią piękno z codzienności, szukania szczęścia ze zwykłego, dobrego życia.

Urzekła mnie opowieść o odchodzeniu:

"Dotyk najbliższej osoby tak bardzo nas do niej zbliża... Babcia leży na szpitalnym łóżku... Nakładam krem, rozcieram go we własnych dłoniach... masuję... Jej dłonie przypominają mi ręce dziecka. Też są...

Każdy hygge odnajduje w czymś innym, i dokładnie to odzwierciedla ta książka. Autorka zebrała w jeden zbiór opowieści Polaków o ich hyggowaniu w codzienności. Przyjemnie się czytało :)

Trochę późno, ale czwarty dzień tygodnia z książką poświęcę aż dwóm lekturom o jednej tematyce.

Książki "Hygge. Duńska sztuka szczęścia" oraz "Hygge po polsku".

Czy wiesz czym jest "Hygge"? Jest to wyjątkowa duńska filozofia życia, która czyni ten naród najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Duńczycy od lat żyją zgodnie z zasadami tej koncepcji. Opisuje ona chwile...

Przyjemna, lekka, w bardzo miły sposób ukazuje życiowe motto skandynawskich mieszkańców. Napełnia człowieka pozytywizmem, może i w niektórych momentach daje do myślenia. Potrafiła obudzić we mnie poczucie wdzięczności.

Hygge wg Izy.
Książka jest generalnie głupiutka, prosta i... hygge. Czy to zarzut czy komplement każdy powinnien zdecydować samemu.

W niektórych momentach daje do myślenia

Bardzo miła, nie wymagająca od czytelnika zbyt wiele lektura.

2009

Iza Wojnowska przełożyła tę uniwersalną "sztukę szukania szczęścia w drobnych przyjemnościach" na polskie realia. Pokazała, że celebracja życia i miłych chwil jest możliwa również w Polsce. Trzeba jedynie się do tego przyzwyczaić.Może nawet należy zdać sobie w ogóle sprawę z tego, że to co robimy w danym momencie, to nic innego jak hygge.

Hygge odczuwamy indywidualnie,...

Hygge to sztuka odczuwania piękna w najdrobniejszych rzeczach, która przywędrowała do nas ze Skandynawii, ale tak naprawdę ta duńska sztuka szczęścia jest nam bliższa niż się nam wydaje ;-) :-) Hygge bowiem skrywa się w promieniach porannego słońca i świetle nocnej lampki. Chowa się w zapachu domowego ciasta i kawy z cynamonem. W śmiechu dziecka, śpiewie ptaków i szumie...

Dyskusje

• Poradniki