Wiersze o moim psychiatrze

Andrzej Kotański Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca poezja
Czuły Barbarzyńca
psychiatria psychologia ironia humor dialog ilustracja ilustracje grafika grafiki Dennis Wojda
poezja
2011-11-01

Ciekawy koncept - wiersze opisujące spotkania pacjenta z psychiatrą i ich rozmowy. Niektóre bardzo dobre i trafne, niektóre mniej. Niemniej jednak czyta się bardzo szybko i sprawnie, przyjemna lektura na jesienny wieczór z nutką refleksji nad naszym stanem ducha. Moja pierwsze spotkanie z panem Kotańskim uważam za udane.

///24.09.2020///

Od dawna chciałam zabrać się za tę pozycję, ponieważ ogromnie ciekawiło mnie, jak mogą wyglądać wiersze z perspektywy pacjenta, w dodatku opisujące rozmowy z psychiatrą. Bardzo pozytywnie się zaskoczyłam, ponieważ tomik zawiera mnóstwo zabawnych wierszy, a właściwie opowieści, coś na kształt retrospekcji. Ciekawym jest również to, że naprawdę istnieją takie osoby, które są...

Rewelacja! Szkoda, że tak szybko się czyta. Ubawiłam się.

Nie rozumiem popularnosci

Każdy wiersze pisać może, więc moja recenzja też będzie wierszem.

dziwne
a jednak fajne

Czasem przytłacza mnie rzeczywistość i to całe szaleństwo naszych czasów. Najczęstszą reakcją na to wszystko jest u mnie śmiech. Często przez łzy, ale to jedyny sposób jaki znam na to, żeby całkiem nie zwariować 🙂 Chyba przez to wszystko moja dusza i poczucie humoru stały się w ostatnich latach tak bardzo, baaardzo czarne 😎

Uwielbiam sarkazm i ironię, choć często ponosi...

Ironiczne, zabawne wiersze pacjenta pewnego psychiatry, w rozmowach z którym nie zawsze wiadomo, kto ma gorsze problemy i czy ta cała terapia w ogóle pomaga. Doskonała lektura na dołki i wzgórki nastroju.

Ten tomik wierszy jest mi bardzo bliski, czytałam go już wielokrotnie. Teksty są zaskakujące, zabawne, czasem okrutnie prawdziwe, szczere. Wywołują mnóstwo emocji, warto przeczytać!

To chyba oczywiste, dlaczego sięgnęłam po „Wiersze o moim psychiatrze”. Kolejny rok psychologii robi swoje, wiadomo. Skoro psychiatra aż tak daleko od psychologii nie leży, postanowiłam sięgnąć po tę pozycję, licząc na mnóstwo czarnego humoru.

Wiersze pokazują relację...

Pierwszy raz natknęłam się na te wiersze w internecie. Zakochałam się w nich od razu, wiedziałam, że muszę mieć ten tomik jak najprędzej.
"Wiersze o moim psychiatrze" to rozmowy, które odbywają się pomiędzy chorym a lekarzem. I jest to lekki tomik, tutaj nie dostajesz z plaskacza w twarz i nie zastanawiasz się co autor miał na myśli, to od razu widać. To takie wtargnięcie...

Dyskusje

• Poezja