Modyfikowany węgiel

Richard Morgan Wydawnictwo: Mag Cykl: Takeshi Kovacs (tom 1) Seria: Richard Morgan w Magu fantastyka, fantasy, science fiction
Altered Carbon
2017-12-01
2003-10-21
Marek Pawelec
Mag
fantastyka kosmos literatura angielska ludzkość manipulacja niebezpieczeństwo podstęp przemoc śmierć tajna misja terror walka o władzę wojna Ziemia
Altered Carbon
Richard Morgan w Magu

Oficjalne recenzje i

Kryminał nieśmiertelności

[ 29 ] Link do recenzji

Dla wielbicieli gatunku ...

Według mnie - najsłabsza część trylogii. Cieszę się, że dobrnąłem do końca pierwszego tomu, bo zachęcił mnie do sięgnięcia po następne. Twarde SF, z niezłym kopem w miarę rozwoju historii (druga i trzecia część). A po przeczytaniu polecam opowiadanie Morgana "Siły rynku" :-)

To jest kryminał osadzony w świecie sci-fi. Strasznie dużo opisów, idzie bardzo ciężko... Dla mnie jest plastikowa nie wciągajaca historia, ale jeżeli ktos lubi kryminały to ok. Jak ktoś chce sc- fi z odkrywaniem planet form życia itp, to nie tu. to k r y m i n a ł i czy był by osadzony w wieku 19, 13 czy 28 to wciąż bedzie to kryminał z domieszką jakiegoś świata, a ten...

Dobry kryminał osadzony w cyberpunkowym świecie!

Netflix dokonał zbrodni na tej książce.

Średnio ciekawa powieść detektywistyczna, wrzucona w świat sf. Pomysł z transferem umysłów i wypożyczaniem ciał ciekawy, ale nie do końca logiczny.

Bardzo dobre wejście w cyberpunkowy świat nowej, brudnej i ciężkiej rzeczywistości. Historia opiera się na szkielecie detektywistycznym.

Dobra książka na podstawie której zrobiono przeciętny serial. Fajna, lekka, szybko się czytało, w stylu Chandlera. Polecona przez Szustaka, chyba sięgnę po 2 i 3cią część.

Modyfikowany Węgiel to początek sagi, a zarazem najlepsza jej część. Pomysłowa wizja przyszłości, ciekawa intryga, dużo akcji i dobrze napisani bohaterowie. Zdecydowanie polecam, nie tylko miłośnikom SF.

Dość solidna pozycja. Momentami zawiewało nudą i traciłem wątek, jednak zadowalająca końcówka ratuje całokształt. Akcja toczy się w nieoczywisty sposób co uważam za główny plus tej powieści. Świat przedstawiony zbudowany na ciekawej koncepcji "ponownego upowłokowienia", czyli przechowywaniu wspomnień w postaci elektronicznej, przywracanych w razie śmierci.

Dostrzegam kilka...

Dyskusje