Modyfikowany węgiel

Richard Morgan Wydawnictwo: Mag Cykl: Takeshi Kovacs (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Altered Carbon
2017-12-01
2003-10-21
Marek Pawelec
Mag
fantastyka kosmos literatura angielska ludzkość manipulacja niebezpieczeństwo podstęp przemoc śmierć tajna misja terror walka o władzę wojna Ziemia
Altered Carbon

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kryminał nieśmiertelności

27 Link do recenzji

2010 ocen

Świat przyszłości, w którym każdy może żyć wiecznie dzięki stosom wszczepianym w rdzeń kręgowy. Technologia z przyszłości zapisuje nasze kopie i w razie uszkodzenia ciała możemy się przenieść do innego. Ludzkie ciało staje się jedynie towarem, który można kupić, ulepszyć i wykorzystać w dowolnym celu. Kopie zapasowe stosów zapewniają nieskończone życie, gdyż nawet...

Doskonała wyobraźnia autora. Książka wspaniała i tak bardzo różna od Netflixowego serialu. Czyta się jak bardzo dobry kryminał z domieszką fantastyki. Postacie są nietuzinkowe, zawsze trzymają coś w zanadrzu i są nieprzewidywalne.

Tytuł i okładka bardzo fajne, ale cóż, to kryminał. Na dodatek osadzony w realiach dla mnie fantastyczno niezrozumiałych. Zdecydowanie za dużo chaosu i dziwności. "Upowłokowienia" najbardziej mnie irytowały, denerwowały i w ogóle. 500 stron. Nie doczytałam nawet do 1/3.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Genialny pomysł, niestety powstał z tego tylko kryminał. Do tego okropnie pokręcony. Zajdel czy Philip K. Dick zrobiliby z tego arcydzieło.

Bardzo ciekawa, historia dobrze napisana. Zdecydowanie różni się od historii w serialu - jest dużo lepsza. Polecam

Całkiem przyjemna lektura. Choć fakt, że najpierw obejrzałem serial przeszkadzał mi dość mocno gdzieś do setnej strony. Później na szczęście książka biegnie już swoim torem.

Dość typowa powieść cyberpunkowa ale jak dla mnie czegoś jej brakuje. Mam cały czas wrażenie, że główny wątek powieści nie do końca trzyma się kupy.

Trochę filozofii, trochę sensacji , trochę romansu z seksem , sporo humoru no i czyta się świetnie.

Bardzo lubię utwory osadzone w estetyce cyberpunku. Świat przyszłości, gdzie elektroniczne modyfikacje ciała są na porządku dziennym, a wszechwładza korporacji sięga w najbardziej intymne rejony ludzkiej psychiki stwarza wspaniałe pole do popisu dla autorów. Mimo to, bardzo męczyłem się, próbując przebrnąć przez sztandarowe dzieło gatunku, czyli „Neuromancera” Williama...

Najpierw oglądnąłem serial, nie powalił mnie jakoś szczególnie na kolana. Książka to zupełnie inna bajka - siadłem na niej jak chuligan na murku i przeczytałem od deski do deski. Warto, nawet jesli się oglądało netfliksową adaptację.

Na początku dużo ciekawsza, potem robi się z tego właściwie kryminał oczywiście w odpowiedniej scenerii

Dyskusje

2 422