Opowieści makabryczne

2017-10-25
2008-03-06
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Albatros
horror King Dzień ojca Samotna śmierć Jordy'ego Verrilla Skrzynia Jak pozostać na fali Lubią się podkradać
CREEPSHOW
komiksy
2017-10-25
Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Stephena Kinga. Polecam.

Stephen King znany jest ze swojej nigdy niezachwianej więzi z horrorem oraz ze wszechstronności w promowaniu tego gatunku, odkąd tylko zabrał się za pisanie. Próbował (i ciągle próbuje) swoich sił we wszelaki sposób, żeby wyjść do społeczeństwa ze swoimi strasznymi historyjkami. Powieści, opowiadania, nowele, scenariusze, filmy na ich podstawie, w których sam występuje,...

Na półkach: , , , , ,

Nie jest zły, ale najlepszy też nie. Ciekawe historie, które można było trochę bardziej emocjonująco poprowadzić. Wolę Kinga w dłuższych wersjach w stylu "Chudszego", ale w ilości "Stukostrachy", to już też przesada.

Kreska lat 80. (czas pierwszego wydania) doskonale pokazuje klimat pięciu historyjek – strasznych i humorystycznych zarazem. Szkoda tylko, że są aż tak krótkie, bo nie oddają możliwości Kinga.

Pozostaję fanką jego beletrystycznej twórczości.

Bardzo fajny komiks, dla małych i dużych. Warto mieć go w swojej kolekcji! Opowieści makabryczne dostarczą nam trochę klimatu grozy!

Świetny, klimatyczny komiks!

Bardzo przyjemna pozycja, co prawda dla młodzieży, więc nie aż tak straszna, jednak bardzo konkretna i podparta humorem.

Bardzo polecam :)

z "Opowieściami makabrycznymi" powinien zapoznać się każdy fan twórczości S. Kinga.

Autor jak zwykle wprowadza nas w dobry czarny humor oraz horrorowy klimat. Fajnie, że jest to w formie komiksu. Czyta się szybko, nieźle się przy tym komiksie bawiłam. Jedyny minus jest taki, że to tylko 5 bardzo krótkich opowieści. Chętnie poczytałabym jeszcze Kinga w takim stylu. Mam...

Najbardziej podobał mi się pierwszy komiks "Dzień Ojca".
Dla fana horrorów Kinga.

Choć ma lepsze i gorsze dzieła, to w ogólnym rozrachunku lubię Kinga. I tak jak powieści pokroju Zielona Mila, Misery czy Chudszy czytało mi się rewelacyjnie, tak komiks na bazie jego twórczości mi nie podpadł.

Zacznę od rysunku. Jest w porządku, wpisuje się w ówczesne kanony, choć nie jest to mój ulubiony styl. Irytuje mnie głównie fakt, że twarze tych samych postaci...

Dyskusje

• Komiksy
  • Stephen King
  • Chcę w prezencie
  • Komiks
  • King
  • 2020

Dodaj cytat z książki Opowieści makabryczne