Porwanie

2009-10-15
2009-10-15
porwanie kryminał chmielewska

więcej Więcej

Słabiutka. Jak ktoś nie zaczął jeszcze przygody z Joanną to niech nie zaczyna od tej pozycji. Zniechęci się na zawsze.
To nie kryminał tylko powieść kulinarna z marnym porwanie w tle. Pierogi kawa piwo prztykniecie czajnikiem. To jedyne co zapamiętałam z tej powieści.

Mam słabość do twórczości Joanny Chmielewskiej. Lubię sięgać po jej kryminały, gdy jest mi smutno, gdy chcę się odstresować lub gdy mam ochotę na lekką, niezobowiązującą lekturę. Oczywiście, mam swoje ulubione tytuły, mam takie, po które nie sięgam i takie, do których mam obojętny stosunek.
Tak właśnie jest z "Porwaniem" – przeczytałam, ale ani się nie zachwyciłam, ani nie...

Serce krwawi, ale nie dam więcej. Niepowtarzalny styl autorki ulega tutaj takiemu zagęszczeniu, że robi sie prawie niezrozumiały. Jako wakacyjne czytadło, choć niekoniecznie

Lekko męczące. Gdybym nie lubiła mielonych kotletów i pierogów może nawet nie dobrnęłabym do końca. A tak udało się przynajmniej dowiedzieć, kto był porywaczem.

Jak lubię Chmielewską, jej specyficzne poczucie humoru i chaos, tak mi ta pozycja nie podeszła.

Bardzo przyjemnie mi się czytało. Cała książka jest utrzymana w sielskiej atmosferze.

Chmielewska w pełnej krasie ten styl jest nie do podrobienia. Niewulgarne przekleństwa i do tego zabawne a nie jakieś oklepane "kurcze blade" tylko naprawdę śmieszne zwroty. A opisana historia historia porwań moim skromnym zdaniem rewelacja. Polecam.

Niestety ta ksiażka to dla mnie jeden wielki chaos. Mimo wszystko dobrnełam do końca. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczościa pani Chmielewskiej i mimo wszystko chętnie sięgnę po inne pozycje jej autorstwa.

Na półkach: , , , , ,

Zdecydowanie nie jest to najlepsza książka Chmielewskiej. Wyjątkowo mnie wynudziła, jak chyba żadna tej autorki.

Zdecydowanie dałam się porwać "Porwaniu"; po raz kolejny świetnie się odnalazłam w tym chaosie Joanny Chmielewskiej i ubawiłam się świetnie... uwielbiam jej styl i język.

1 484
  • Joanna Chmielewska