Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Literatura w Szpilkach literatura piękna
Olivia Joules and the Overactive Imagination
2005-01-01
Katarzyna Petecka-Jurek
Literatura w Szpilkach
powieść dla kobiet Al'Kaida Osama Bill'Aden

Szczerze mówiąc, miałam wrażenie, że czytam taki zamiennik "Pamiętnika księżniczki", tylko że dla pań około trzydziestki. Książka bardzo naiwna, skupiona wokół przewidywalnego wątku romansowego z mnóstwem odniesień do współczesnej kultury popularnej.
Może lepiej by było, gdyby Helen Fielding pozostała przy kultowej i niezapomnianej Bridget Jones...

Świetna lekko napisana powieść. W niektórych miejscach mocno się uśmiałam. Dawno przeczytana, więc nic więcej nie napiszę.

zabawna historia młodej dziennikarki z dużą wyobraźnią, która staje się faktem, polecam

Z całą moją sympatią do Bridget, tutaj dotarłam jedynie do połowy. A to i tak sukces...

Naprawdę przeciętna książka. Momentami błagałam, aby jak najszybciej się skończyła.
Nie było ''super'' momentów.

No cóż... książka lekka, łatwa i przyjemna , lecz nie da się ukryć iż jest to słabsza wersja Bridget.

Zabawna i wkręcajaca. Świetna rozrywka na letnie popołudnie.

Olivia ma jeden problem.Naczelny,bo takich drobnych ma sporo.Otóż Olivia chce być bohaterką,przez duże B.A jest dziennikarką.I to dziennikarką piszącą o modzie. Dlatego też każdy swój artykuł próbuje ubarwić,by wydał się bardziej interesujący/szokujący/bulwersujący/dramatyczny.Toteż gdy poznaje przystojnego milionera od razu uznaje ,że nie jest on tym za kogo się podaje.Bo...

Nie mogłam się oderwać od niej. Bardzo przyjemna i zabawna. Polecam

Super szalona i zabawna, świetna na poprawę nastroju.

1 192
  • 2014