Więzy krwi

Okładka książki Więzy krwi
Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 2) Seria: Obca Krew fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Mercedes Thompson (tom 2)
Obca Krew
Blood Bound
Fabryka Słów
2017-04-12
2008-11-07
Data 1. wydania:
2007-01-30
Ilona Romanowska
literatura amerykańska niebezpieczeństwo fantasy romans rywalizacja uczucie walka o władzę wampir wilkołak

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Przysługa równa się kłopoty

Link do recenzji

1161 164 88

Wieje nudą. Czytając tą książkę mam wrażenie, że to słaba kalka Dory Wilka albo Harry’ego Dresdena. Nie wnikam co było pierwsze, ale niestety tej serii dużo brakuje, żeby im dorównać.

Jeśli podobała Wam się polska seria o Dorze Wilk, spodoba Wam się i Mercy. Serie są bardzo podobne, ale jednocześnie obie mają swoje plusy. Jak na razie w moim osobistym rankingu zdecydowanie wygrywa Dora, choćby przez lokalny patriotyzm, bo mieszkam w Thornie.  Znaczy w Toruniu.
Mercy jest mechanikiem, ale też zmiennokształtną – zmienia się w kojota, przyjaźni się z...

Druga część serii o Mercedes Thompson. Rewelacyjna. Tak jak i pierwsza. Skończyło się z wilkołakami zaczęło z wampirami. Mercedes wspólnie z przyjaciółmi szuka Czarnoksiężnika, próbuje powstrzymać serię zabójstw i robi to na przekór Alfie stada. No bo jak mogłoby być inaczej? Przecież Mercedes nie będzie siedziała w domu, gdy po mieście grasuje Czarnoksiężnik. Humor, wartka...

Przyjemna kontynuacja, ale nie porwał mnie ten tom. Pierwszy był o wiele lepszy, ale liczę na poprawę w kolejnych!

Takie tam czytadełko na rozluźnienie. Ani dobra pozycja, ani słaba. Nie podobało mi się to, że znów pojawiły się dziesiątki stron tych samych opisów, co w poprzedniej części, jak działa psychika wilkołaków (alfy, dominujące samce i te rzeczy).

Tendencja spadkowa z tomu pierwszego na tom drugi nie wróży nic dobrego..

Nudna jak flaki z olejem. Brak akcji, zagadka wokół ktorej toczy się cała historia polega na przemieszczaniu się bohaterki z punktu A do punktu B, a następnie z B do A i tak w kółko. Miałam duże oczekiwania i nadzieje w związku z tą książką, a tu jeden wielki babol.

Co to tu się porobiło???
Pierwszy tom serii był rewelacyjny, zapowiadało się że będę miała kolejną ulubioną autorkę a tu taki klops,,,
Porównując dwa pierwsze tomy to raj i kupa.
Wiało nudą jak nie wiem, gdzie podziały się ciekawe zwroty akcji ja się pytam? zakupiłam na początek sześć tomów i boję się że nie była to moja najlepsza życiowa decyzja,,,,
obym się myliła,...

Nudna, 1/3 książki stanowią opisy postaci i wydarzeń z poprzedniej części, ciężko się to czytało, męczarnia.

No lekka i przyjemna lektura im bliżej końca tym bardziej się rozkręca.

2 596
  • Fantastyka