Happy Uroda. Piękno jest w Tobie

poradniki
Edipresse
2017-04-11
2017-04-11

Ogólnie dałabym tej książce więcej gwiazdek, ale jest tutaj taki Zięba vibe, a to moim zdaniem powinno być karalne. Nie oceniam wartości o jodze, bo dla mnie to po prostu sport jak każdy inny, bez wartości duchowej.

Autorka, tak jak i głosy z tylnej okładki wyśmiewają kobiety, które robią botoks, kwas hialuronowy i inne, taka hipokryzja level hard. Wygląd nieważny, ale jak chcesz go osiągnąć praktykując jogę to wtedy możesz. Jestem przerażona, bo pokuszono się o słowa, że robiąc sobie botoks ryzykujemy pustkę w środku. Dżizas. Idea feminizmu chyba paniom nie jest znana, żeby każdy robił co chce, czy jakoś tak.

Medyczno-dietetyczne skupisko bzdur. Organizm zakwaszony, nie zakwaszaj, rób detoks. Pisałam to w wielu recenzjach, nie ma czegoś takiego, jak ktoś ma zakwaszony organizm to izba przyjęć w terminie natychmiastowym, detoks to można robić z metali ciężkich.
Autorka posuwa się tak daleko, że każe unikać nabiału, glutenu.

Kosmetycznie równie wesoło, oleje, smaruj się olejem od stóp do głów i będziesz najpiękniejsza na świecie. Aż mi się nawet nie chce tego komentować, ale uświadamiająco: oleje same w sobie nie nawilżają, są bardzo problematyczne, alergizujące i mało skuteczne, bardzo małej ilości osób służą, zwłaszcza czyste oleje, proponowane przez autorkę.
Naturalne kosmetyki, wbrew temu co pisze autorka, nie są bardziej ekologiczne, a tu ta narracje, że środki czystości bez chemii i inne bzdury.
O losie.

Do jej kupna zachęciło mnie wiele pozytywnych opinii. Liczyłam na dużą dawkę wiedzy i inspiracji, jednak odrobinę się przeliczyłam.

Autorka nie zaoferowała mi niczego nowego poza tym, co już wiem. Wszystko, co przytacza można znaleźć w internecie - aktualnie jest moda na taki styl życia. Zawiodłam się, bo liczyłam na więcej jakichś naturalnych trików na dbanie o urodę, a dostałam w 90% gadkę o tym, jak dobrze jest się starzeć naturalnie. Nie wiedziałam, że książka skierowana jest do podstarzałych kobiet, które szukają sposobu na wieczną młodość.
Bardzo drażniło mnie przypominanie co chwilę o poprzedniej książce autorki. Pisała o niej non stop, zachęcając, żeby ją kupić. Mówiła: " w poprzedniej książce o tym pisałam, ale w tej też napiszę". Nigdy nie zrozumiem powtarzania treści przez wszystkie swoje książki. A reklamowanie poprzednich na każdym kroku jest po prostu drażniące.
Kiepskie cytaty i układanie w ramki treści, które można znaleźć na tipy.pl to moim zdaniem zapychanie stron na siłę...
Nie lubię też podejścia typu: mój sposób na życie jest najlepszy, żyj tak jak ja, a będziesz szczęśliwa. A niestety odniosłam wrażenie, że takie przesłanie chciała nam autorka przekazać.

Cóż. Może moja niechęć wynika z faktu, że miałam do tej książki zbyt wysokie oczekiwania. Liczyłam na coś, co mnie czegoś nauczy, a nie dowiedziałam się niczego. Nie przeczę jednak, że książka ma wartość dla osoby początkującej w tym temacie. Dla takiej osoby jest tam bardzo dużo wiedzy i zapewne pani Kasia dla tych właśnie osób tę książkę napisała. Przyznaję też, że książka sama w sobie ma coś relaksującego. Zdejmuje presję związaną z gonieniem za dzisiejszym "ideałem" kobiety. Ma też w sobie coś inspirującego. Gdy nie chce mi się totalnie zrobić dla swojego ciała nic produktywnego, wystarczy, że przeczytam kawałek tej książki i powraca mi chęć na choćby ogolenie nóg.
Także ma ona swoje dobre strony i nie uważam jej za totalny niewypał. Leży tuż przy moim łóżku gotowa zawsze mnie zmotywować, gdy tego potrzebuję.

Polecam ją dla tych kobiet, które dopiero wchodzą w temat dbania o siebie. W szczególności dla kobiet starszych, ale młodsze też znajdą dużo wartości. Dla tych, którzy chcą znaleźć podstawy podstaw.

Nie polecam tym nieodpornym na podejście "mój sposób życia jest najlepszy". Tym, których wkurza powtarzanie treści z poprzednich książek. I tym, którzy w temacie są już rozeznani - bo nie dowiecie się niczego nowego.

Ta książka naprawdę wyróżnia się spośród wielu o podobnej tematyce, które ostatnio dość często pojawiają się na rynku. Jest bardzo konkretna - pozycje jogi, joga twarzy, propozycje detoksu, proste propozycje przepisów. O jej wartości niech świadczy to, że po przeczytaniu nie odłożyłam jej na półkę. Leży cały czas przy łóżku, bo ciągle wracam do rad w niej zawartych. Jeśli ktoś nie wie, jaką książkę o zdrowym życiu kupić - zdecydowanie polecam tę!

Książkę szybko się czyta, nie ma tu jakiś udziwnionych porad o których bym nie słyszała, ani dań do których produktów musiałabym szukać wyłącznie przez internet, autorka pokazuje swoje według mnie zdrowe i racjonalne podejście do życia. Pozycja napisana prostym zrozumiałym językiem, zachęca do zmian w swych rytuałach i to tych małych. Poradnik do którego napewno wrócę:)

Polecam każdej dziewczynie/kobiecie. Zawiera wszystkie tajniki zdrowego, młodego wyglądu! Pokazuje jak się czuć świetnie każdego dnia!

Książka mi się podobała. Można znaleźć inspirację odnośnie żywienia, dbania o siebie, metod oddychania czy medytacji. Przy wielu poradnikach mówiących o tym samym tu mamy również "mięso" i konkrety ;)

Lekka formuła, czytelnik dryfuje po treści. Ciekawostki przykuwają uwagę, dobra na lato i plaże gdzie uwagę rozpraszają biegające dzieci. Zostaje na polce, do zaglądania w wolnej chwili.

• Poradniki
  • Przeczytane w 2017