Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie)

Okładka książki Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie) Kasia Bem
Okładka książki Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie)
Kasia Bem Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna poradniki
poradniki
Wydawnictwo Luna
2022-03-23
2022-03-23

"HAPPY DETOKS. JEDZ, ODDYCHAJ I KOCHAJ (SIEBIE)" KASIA BEM

Zapraszam Was na 10 dniowy holistyczny program odnowy organizmu.
Sama go przeszłam i dlatego właśnie serdecznie POLECAM :)

Super lektura dla każdego. Motywuje, inspiruje, zachęca, przekonuje.
Autorka ma prosty i bardzo naturalny język, nie znajdziesz tutaj patetycznego tonu czy mądrowania.
Poradnik, który należy przeczytać i wyciągnąć z niego dla siebie to co potrzebujemy.
Nie wiedziałam, że książka ta była debiutem literackim autorki, a to co właśnie trzymam w ręku jest udoskonaloną nową wersją pierwowzoru.
Piękne wydanie z cudowną szatą graficzną.

Znajdziemy w niej mnóstwo praktycznych wskazówek i informacji dotyczących zdrowego stylu życia i procesu oczyszczania organizmu.
Rzeczami bez których nie można żyć to przecież oddychanie, jedzenie i miłość.

Dowiemy się jak oczyścić nasz organizm i pozbyć się toksyn, przywrócimy organizmowi prawidłowe pH,.
Jak zyskać odporność organizmu i być zdrowszym. Pomogą nam w tym gotowe przepisy na każdy dzień.
Oczywiście ogromną rolę w tym wszystkim pełni praca nad swoim ciałem, umysłem i duszą.
Dlatego będzie joga (proste asany),medytacja, prawidłowe techniki oddechowe.
Najciekawsze jest to, że najlepszym sprzymierzeńcem naszych zmian będzie nasz organizm, który tak naprawdę wykona za nas całą robotę.
Musimy mu tylko trochę pomóc.

Autorka przedstawiła nam dwadzieścia powodów do szczęścia, ja jednak znalazłam ich dużo więcej.
Poznamy też pięć kroków do szczęścia, które pomogą nam znaleźć drogę do siebie.
Podzieliła się z nami również informacją jaka była przed detoksem, a jaka po. Świetnie było zobaczyć jakie zmiany w niej zaszły.
Przyznam, że ja też jestem bardzo zadowolona z wyników. To co otrzymałam od swego organizmu jest zadziwiające.
Jak cudownie było współgrać z nim i odczuwać zaskakujące zmiany.
Od pewnego czasu medytacja, joga, prawidłowe oddychanie stały się już moją codziennością. Lektura ta utwierdziła mnie w przekonaniu, że obrałam dobrą drogę.

Pięć filarów dobrego życia według Sivananda Jogi, hinduskiego humanisty i jogina wydaje się tak proste i tak bardzo naturalne.
Bo przecież wiemy, że ważny jest właściwy relaks, właściwie ćwiczenia (asany),właściwe oddychanie (pranajama),właściwa dieta, pozytywne myślenie i medytacja
Według jogi źródło radości, spełnienia i błogostanu jest w nas samych. Medytacja pomaga dotrzeć do tego źródła.

Myślę, że dla wielu z nas bardzo zaskakująca może być myśl, że wszystko jest w naszej głowie.

Cytat :
"Możesz, jeśli myślisz, że możesz".

"Możesz zrobić wszystko, co zechcesz. Powstrzymuje cię tylko twoja myśl, która mówi ci, że nie możesz tego zrobić ...Bo kim jest -ja-, które nie może i czym jest -nie mogę-, jeśli nie wytworem umysłu".- Dipa Ma

".. nie ma niczego bardziej podstawowego od oddechu i jedzenia. I nikogo ważniejszego Ty- lepiej w to uwierz ! Jedz dobrze, oddychaj pełną piersią i kochaj siebie".

"HAPPY DETOKS. JEDZ, ODDYCHAJ I KOCHAJ (SIEBIE)" KASIA BEM

Zapraszam Was na 10 dniowy holistyczny program odnowy organizmu.
Sama go przeszłam i dlatego właśnie serdecznie POLECAM :)

Super lektura dla każdego. Motywuje, inspiruje, zachęca, przekonuje.
Poradnik, który należy...

Happy Detoks to nie tylko detoks ,joga i medytacje to świetnie napisana książka.
Wszystko dobrze opisane i wyjaśnione krok po kroku.
Znajdują się w niej przepisy- łatwe do przygotowania ,ale i nie tylko. Można znaleźć dobre rady ,które mają w planie pokazać nam jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i samych siebie aby czuć się dobrze.
Ja osobiście skorzystam z niektórych rad
polecam

Wszystko dobrze opisane i wyjaśnione krok po kroku.
Ja osobiście skorzystam z niektórych rad...

książka która już kiedyś miała swój debiut ale została rozszerzona przez naszą autorkę o parę rozdziałów. Lektura ta to skarbiec wiedzy o życiu. Jest idealna i dla osób które dopiero wchodzą w dorosłość jak i tych które mają już długi staż w tym aspekcie życiowym. Autorka motywuje nas do wzięcia udziału w detoksie oczyszczającym w którym skupiamy się nie tylko na żywieniu ale także na dobru psychicznym. W książce znajduje się 50 prostych przepisów na potrawy które między innymi odwracają procesy starzenia czy poprawiają naszą odporność.Książka zawiera też w sobie podstawy jogi ,medytacji czy zasady życia w zgodzie z samym sobą.

Książka może w ogromny sposób zmienić naszą jakość życia w prosty sposób. Po przeczytaniu tego poradnika miałam w sobie yle entuzjazmu którym zaraziła mnie autorka że dało mi to siłę i moc do wprowadzenia zmian w swoje życie

Dobra i wspierająca energia tej książki to coś czego potrzebowałam także jest to obowiązkowa pozycja dla osób które chcą zmienić lub udoskonalić swoje życie ! Bardzo polecam

W tej książce każde ćwiczenie jest dokładnie opisane, jaka pozycja za co jest odpowiedzialna i jako laik jestem w stanie sobie z nimi "poradzić", a nawet mi się to zaczęło podobać.

Książka Kasi Bem to nie tylko joga i medytacja, ale i bardzo ciekawe kompedium wiedzy o życiu w harmonii i przewodnik jak kompleksowo i holistycznie zadbać o siebie.

Propozycja autorki to 10-dniowy program oczyszczajacy Happy Detoks.
Powiem Wam, że jest naprawdę "happy" 🙂
Przepisy są tak smakowite, że koniecznie namawiam do wypróbowania.
Dodatkowo książka jest tak pięknie wydana z ilustracjami, objaśnieniami. Cud, miód orzeszki.

Propozycja autorki to...

Jesteście zadowoleni ze swojego trybu życia? Odżywiacie się zdrowo, ćwiczycie, czy raczej podchodzicie mniej restrykcyjnie do tego tematu? Ja przyznam szczerze, ostatnimi czasy nie specjalnie dbałam o siebie co niestety odbiło się na moim zdrowiu i jak się nie trudno domyślić... wadze 🤭

Książka "Happy detoks" dostarczyła mi wiele ciekawych, z pozoru oczywistych, a jednak rzadko stosowanych w życiu codziennym informacji. Co więcej, autorka pisze tak przyjemnie, że przyswajanie wiedzy zawartej w jej książce okazało się przyjemne i proste.

Ciekawiło mnie jej postrzeganie jogi, dbania o zdrowie i przede wszystkim podejścia do życia. Uświadomiłam sobie, że człowiek chciałby zrobić wszystko na już, być we wszystkim perfekcyjnym, ale nie zawsze jest to dla nas dobre. Czasami trzeba zwolnić i odetchnąć.

Ta książka to nie tylko suche informacje. Znajdziecie tu przepisy na naprawdę smaczne, a zarazem zdrowe posiłki czy koktajle, szczegółowo opisane pozycje jogi, które samemu można ćwiczyć w domu, a nawet znajdzie się tu również miejsce na swoje zapiski. Nie zabraknie też zdjęć i ilustracji!

Widać, że autorka wie o czym mówi i zna się na tym co robi. Pomimo, że zdałam sobie sprawę, iż nie jestem (jeszcze!) gotowa na przedstawiony tu holistyczny program odnowy organizmu, to napewno skorzystam z nie jednej rady zawartej w książce.

"Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie) Kasi Bem od @wydawnictwoluna to ponowne, ulepszone wydanie tej książki, która jest już na rynku kilka lat. Autorka dodała tu nowe treści oraz więcej zdjęć potraw, które można przygotować z jej przepisów. Jest to książka dla osób, które chcą zadbać o siebie, własną głowę i własne ciało. Jest tutaj przedstawiony 10-dniowy holistyczny program odnowy organizmu. Składa się on z trzech części, które są szczegółowo wytłumaczone. Nie jest to dieta, lecz wprowadzenie posiłków, które pomogą nam oczyścić organizm z toksyn. Poznamy tu posiłki o najkorzystniejszym pH, żywność leczniczą oraz taką, która odwraca procesy starzenia. Żeby było nam łatwiej autorka podaje nam na tacy listę zakupów i cały plan działania na te 10 dni wraz z porcją ćwiczeń, które możemy stopniowo wprowadzać w swoje życie. Ja jogi nigdy nie ćwiczyłam, ale ta książka jest tak fajnie wydana, że samo przeglądanie jej zachęca do ruszenia się z kanapy i próby zrobienia czegoś dla siebie. Jak najbardziej polecam

Książka "Happy detoks" to poradnik, który ma pomóc czytelnikowi zadbać o siebie i swoje zdrowie. Okazuje się, że zbawienny wpływ na nasz organizm ma właśnie jego oczyszczenie, czyli tak zwany detoks. Autorka w swojej książce pokazuje jak z głową go przeprowadzić. Tak naprawdę to tylko pięć, ale bardzo znaczących kroków, które doprowadzą nad do spełnienia i szczęścia.
1. Eliminacja - pożegnanie toksyn z organizmu
2. Alkalizacja - przywrócenie organizmowi odpowiedniego pH
3. Suplementacja - wspomaganie oczyszczania
4. Joga, oddech, medytacja
5. Realizacja - 10 dniowy program Happy Detoks.
Każdy z tych punktów jest szczegółowo opisany.
Jeśli chodzi o sam program Happy Detoks, to w książce jest wyszczególniona lista zakupów na dziesięć dni, które będą nam potrzebne do stworzenia potrw, które wspomogą oczyszczanie oraz poprawia masz nastrój. Do poszczególnych dni mamy przypisane różne fazy: eliminacyjną, alkalizującą, wyjścia i tak zwana monodietę. W książce znajdziemy wiele praktycznych przepisów, które z pewnością będą stosowała w życiu codziennym. Książka jest bardzo ładnie wydana i napisana przyjemnym w odbiorze językiem. Jest przejrzysta i łatwo się w niej odnaleźć.
Polecam dla osób, które mają w planie zrobienie czegoś dobrego ze swoim zdrowiem, a przy okazji sylwetką. Moja ocena to 8/10.

1....

#925 - Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie) - Kasia Bem - Wydawnictwo Luna
#75/52/2022

Książka ma 296 stron. Swoją premierę miała dnia 23.03.2022 roku.

Składa się ona z dwunastu rozdziałów, w których autorka porusza zagadnienia takie jak toksyny, pH, czy suplementacja.

Oprócz tego zachęca ona do sięgania do takich narzędzi jak joga, medytacja, czy oddech.

Dodatkowo znajdziecie tutaj także inspirujące przepisy, dostosowane do odpowiedniej fazy detoksu, poprzedzone gotową listą zakupów.

Ta książka to gotowe narzędzie do tego by w 10 dni stać się zdrowym i młodszym człowiekiem.

Bardzo za nią dziękuję Wydawnictwo Luna.

#75/52/2022

Książka ma 296 stron. Swoją premierę miała dnia 23.03.2022 roku.

• Joga, poradniki, rozwój
  • 0Chcę przeczytać - posiadam
  • Do biblioteczki
  • ROK 2022
  • Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda

Dodaj cytat z książki Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie)