Happy umysł

Wydawnictwo Luna
2023-10-01
2023-10-01

"HAPPY UMYSŁ" Kasia Bem
jest to 21 - dniowy program MINDLESS, który pozwoli Ci przyciągnąć to, co dla Ciebie najlepsze.

Rewelacyjna książka dla każdego, kto chce być szczęśliwy, nauczyć się myśleć pozytywnie i przyciągać dobro.
Prosty i bardzo czytelny język, lekkość wyrażania myśli i niezwykle wnikliwe zbadanie ludzkich zachowań przez autorkę.

Każdy z nas chce być szczęśliwy, kochać i być kochanym - to oczywiste.
Lektura ta pokaże nam, jak przyciągać pozytywne zdarzenia, dobrych ludzi, sytuacje.

Będą wskazówki, medytacje i ćwiczenia, podpowiedzi dietetyczne, wiedza o jodze sięgająca czasów starożytnych i to co teraz mówi o tym wszystkim nauka. Jak połączyć serce i rozum, aby każdego dnia żyć spokojnie i zgodnie z sobą.
Oczywiście ważna jest uważność, wyciszenie, połączenie z samym sobą, ale również zadbanie o swój umysł i ciało.
Autorka pokazuje nam, jak bardzo tkwimy w schematach, własnych przekonaniach i do czasu, aż nie zmierzymy się z tym nie będziemy szczęśliwi.
Nasze traumy, rany, które nosimy z dzieciństwa mogą zostać zabliźnione, jeśli sami na to pozwolimy.
Oczywiście nie zapomnimy o tym, co nas spotkało, jednak możemy to przerobić, poznać, dotknąć i pozwolić odejść. Wtedy przestanie już tak bardzo boleć. Najważniejsi w tym wszystkim jesteśmy MY- każdy z nas, Do czasu jak nie polubimy siebie, nie pokochamy, nie pozwolimy sobie na bycie nieidealnym będziemy tkwić w sieci, którą kiedyś ktoś na nas zarzucił, a my biernie pod nią tkwimy.

Autorka namawia nas do zaufania samemu sobie, do słuchania swojej podświadomości, głosu swojej intuicji.

Zapraszam WAS do udziału w tym 21- dniowym warsztacie. Będzie coś dla umysłu, ciała i serca.
Wszystko to tworzy całość, która daje nam gotowy program do zastosowania.

"HAPPY UMYSŁ" Kasia Bem

Każdy z nas chce być...

Można zmienić swoje życie na lepsze i przyciągać korzystne dla nas zdarzenia i okoliczności. Program Mindless, który stworzyła Kasia Bem zawiera cenne informacje o medytacji, wskazówki dietetyczne i różne ćwiczenia. Autorka w swojej książce tłumaczy jak połączyć serce i umysł, jak doświadczać radości i świadomie tworzyć swoją rzeczywistość. "Nie uda mi się" to są tylko myśli, które można zmienić!

Kasia Bem jest nauczycielką jogi, oddechu i medytacji. Ma sporą wiedzę i doświadczenie, którymi dzieli się z innymi w swoich książkach. Ta publikacja to 21-dniowy program, który pomoże nam stworzyć świadome i szczęśliwsze życie. W pierwszej części książki mamy teorię i mnóstwo cennych wskazówek, za to w drugiej zadania do wykonania oraz strony do samodzielnego wypełnienia. Odpowiadamy w nich na pytania dotyczące m.in. medytacji, tego jak się czujemy, za co jesteśmy wdzięczni. Każdy dzień jest dokładnie opisany, dzięki czemu wiemy co należy danego dnia zrobić. Autorka w swojej książce pomaga czytelnikom oczyścić umysł, serce i ciało, radzi jak przyciągać to, co dla nas najlepsze. Dzięki tym poradom można usunąć swoje wewnętrzne przeszkody i realizować pełnię swojego potencjału. Kasia Bem realizuje swój postulat mówiący "Żyj mniej w umyśle, a więcej w sercu", który pomógł już wielu osobom. Muszę przyznać, że temat medytacji i oczyszczania umysłu z różnych myśli nie jest mi raczej znany. Jednak po przeczytaniu tej książki na pewno zgłębię go bardziej, bo to co tutaj przeczytałam bardzo mnie zaintrygowało. Autorka ma sporą wiedzę w tych tematach i przekazuje nam tutaj wiele ciekawych informacji i wskazówek. Wszystko jest napisane przystępnym i jak najbardziej zrozumiałym językiem, co uważam za duży plus w tego typu książkach.

Często bywa tak, że powtarzamy "nie uda mi się", "nie zasługuję". Jak się okazuje, możemy zmienić te myśli i przekształcić je w coś dobrego. Możemy codziennie doświadczać radości i spokoju, a to wszystko za sprawą połączenia umysłu i serca. Mamy w książce również wskazówki dietetyczne, dzięki którym dowiemy się jakie produkty są pokarmem wysokowibracyjnym i jak na nas wpływają. Autorka przedstawia nam umysł jak małpkę i podpowiada jakie banany należy jej podawać. ;) Wiadomo, że do zmian potrzeba chęci i zaangażowania. To czy książka komuś pomoże zależy też dużo od podejścia i starań. Myślę jednak, że warto spróbować, bo nic się na tym nie traci, a zyskać można sporo. Znajdziecie w tej książce sporo inspiracji, które pomagają żyć bardziej świadomie i być obecnym tu i teraz. Warto również dodać, że książka jest naprawdę ładnie wydana i aż chce się ją czytać i przeglądać. Chętnie będę do niej wracać, bo potrafi zmotywować do pewnych zmian i też przypomina nam o tym co jest ważne. Kasia Bem ma również kanał na YT, na którym znajdziecie medytacje i nie tylko. Można więc zacząć już teraz lepiej poznawać temat medytacji.

"Happy umysł" to bardzo ciekawy poradnik rozwojowy zawierający teorię i zadania do wykonania. Autorka tłumaczy jak można połączyć serce i umysł, jak przyciągać to co dla nas najlepsze i jak świadomie stwarzać swoją rzeczywistość. Można zmienić swoje myśli, a autorski program autorki daje nam wiele narzędzi i podpowiada jak skutecznie można to zrobić. Jeśli interesuje Was taka tematyka to polecam tę publikację. Warto spróbować.

Po pierwsze, to o czym tu przeczytasz, to działa. Naprawdę możemy oczyścić się ze swoich traum, boleści i wszystkiego co od wcześniejszego dzieciństwa do teraz sprawiało i wciąż sprawia nam ból. Z tą książką uwolnicie się od przekonań, że inni mają prawo nas oceniać, bo jeśli im się coś w was nie podoba, to tylko i wyłącznie ich problem, nie wasz. Autorka postanowiła spisać nam działania, które sama stosowała przez określony czas metodą prób i błędów. Bywały dnie, że w głowie miewała totalny szum i rozgardiasz i za nic nie potrafiła się wyciszyć. Sama joga nie zawsze pomagała, więc jako, że jest nieco uparta, przeszukiwała świat w rozeznaniu w jaki sposób osiągnąć szczęście i zacząć być szczęśliwą. W tym poradniku nie stara się was przekonać do swoich racji, jedynie daje wam możliwość, aby tylko ten kto chce, przeszedł z nią program dwudziestu jeden dni po którym zmieni się nasze nastawienie do życia i jeśli będziemy mu wierni, z pewnością spełnimy swoje marzenia. Podpowiada nam też, że jeśli gdzieś tam wewnątrz siebie czujemy, że coś powinniśmy zmienić, że jakąś drogą powinniśmy iść, to należy to zrobić, gdyż właśnie nasza podświadomość i wszechświat próbuje nakierować nas na drogę do której chcielibyśmy dojść. Oczywiście za pomocą naszych korzeni jesteśmy wręcz stworzeni do narzekania i negatywnych myśli, gdyż nic nie kreuje w nas najwięcej myśli jak nieszczęście. Jednak autorka tłumaczy nam, że im więcej czasu poświęcamy na negatywne myśli, tym więcej przykrych sytuacji nas w życiu spotyka. Czyli robimy dokładnie to, czego za wszelką cenę chcemy uniknąć. Najlepszym sposobem na przerwanie takich myśli jest powiedzenie sobie STOP, po czym zrobienie nawet wymuszonego uśmiechu. Wasz mózg odbierze to wtedy za pozytywną sytuację i wypełni was wyższą energią, czyli tą stworzoną do pozytywnych wydarzeń. Jeśli chcecie naprawdę odmienić swoje życie, to przeczytajcie ten poradnik, oraz wypełnijcie wskazane do wykonania zadania, a sami zobaczycie, że nasuną wam się skojarzenia o których nawet nie wiedzieliście, że istnieją. Bo to TY rządzisz w tym ciele, nie twoje myśli:-)

Kolejna książka rozwojowa i … powiem wam, że nawet mi się spodobała. Napisana fajnym, prostym językiem, że każdy zrozumie przekaz idący z treści.

Jak już wiecie, bo wiele razy pisałam to – nasz umysł, nasze myślenie ma wiele wspólnego z naszym życiem. Afirmowanie jest czymś co w jakimś stopniu pozwoli nam osiągnąć i uwierzyć w to co pragniemy. W każdej sytuacji, która nam się przytrafia musimy szukać czegoś pozytywnego. Czyli to jest dokładnie to o czym mówię od dawna.

Autorka stara się prowadzić z nami warsztaty. Całość podzielona jest na dwadzieścia jeden dni i na trzy etapy trwające po siedem dni. Każdy etap opowiada o czymś innym – umysł, ciało i serce. Czy przez prawie miesiąc można osiągnąć sukces? To znaczy spokój i spełnienie? Wszystko zależy od waszego podejścia i zaangażowania. Dodatkowo w książce znajdziecie pytania zadawane przez autorkę i miejsce na napisanie odpowiedzi.

Nie wiem co mogłabym więcej napisać o “Happy umysł. Myśl sercem”. Jeżeli lubicie tematykę rozwojową – ten książko-poradnik wam się spodoba, jeżeli nie wierzcie w takie rzeczy – zwyczajnie weźcie co innego do ręki. Czy ja polecam? Tak, warto podjąć się tych wyzwań.

🌿
„Nie ufaj umysłowi. Umysł postawi przed tobą tysiące przeszkód, wymyśli tysiące powodów, byś porzucił pragnienia”.

Taką myślą wita nas autorka książki- Kasia Bem- nauczycielka jogi, oddechu i medytacji.
I już pierwsza rekcja pojawiła się w mojej głowie.

Cześć 1. Czy wiesz o czym myślisz?
Rozdział przybliża definicje mindfulness- to stan, w którym koncentrujemy swoją uwagę na tym, co tu i teraz.
Dobrze wiemy, że nasze myśli i emocje mają wpływ na nasze działania i wybory, wybory kształtują naszą rzeczywistość, a rzeczywistość wpływa na jakość życia.
Podsumowując:
„Myśl to kreacja,
Emocja to wibracja,
Wizualizacja to manifestacja”.

Rozdział 2. Zostań ekspertem od własnego wnętrza
„Droga do szczęścia jest drogą do wnętrza”
Ten rozdział przybliża pułapki umysłu, w które wpadamy, a prace z umysłem można porównać do labiryntu, w którym długo, długo błądzimy, jednak wytrwali – znajdą wyjście.
Zaintrygowana tematem przechodzę do części drugiej.
I tu zaczynam zgłębiać tajniki programu mindless, uczę się rozpoznawać tendencje umysłu i pomalutku kształtować myśli na lepsze, przekraczać barierę umysłu- transcendencja, oczyszczam swoją dietę.

„Ludzie spieszą się oceniać innych, bo boja się oceniać siebie”- Albert Camus

I przechodzimy do części 3.
Autorka proponuje nam 21-dniowy program, który jeszcze został podzielony na trzy etapy, w każdym tygodniu skupiamy się na innym aspekcie. Pomoże nam w tym specjalnie zaprojektowany na tę okazję dzienniczek/ pamiętniczek/ zeszycik. Znajdziecie w nim ćwiczenia, zadania, pytania otwarte i medytacje do wykonania w domu, porady i wskazówki dietetyczne.
Jestem już w ostatniej fazie programu i czuję, że zdrowa rutyna dobrze wpływa na moje wnętrze.
Znalazłam tu wiele inspiracji i chyba nauczyłam się odprężać i obserwować.
Świetna lektura, dzięki której słowo problem zamienisz w cel, nauczysz się świadomie stwarzać swoją rzeczywistość bez „nie uda mi się”, „nie zasługuję”, „nie mogę”, bo to tylko myśli. Możesz je zmienić, więc zmień! Program Mindless daje mnóstwo prostych narzędzi i podpowiada, jak to zrobić skutecznie.
Polecam!
📖✨💚PS Pięknie wydana książka .

🌿

I już pierwsza rekcja pojawiła się w mojej głowie.

Cześć 1. Czy wiesz o czym myślisz?

We wstępie książki Pani Kasia pisze: "Żyj mniej w umyśle, a więcej w sercu" ❤️. Te słowa są naczelnym postulatem Autorki, która zachęcając nas do życia wedle nich, proponuje swój 21-dniowy program Mindless. Jak zapewnia, pomoże on nam tworzyć świadome i szczęśliwe życie, zgodnie z najgłębszymi pragnieniami naszego serca.

Zanim jednak przystąpimy do programu, Pani Kasia, proponuje zgłębić teorię, dlatego w pierwszej części książki, w bardzo przystępny sposób, przybliża nam m.in.: proces medytacji i korzyści z niej płynące, pułapki umysłu, w które wpadamy; mówi, czym jest koherencja serca oraz przedstawia sposoby na połączenie ciała z umysłem.

Bardzo spodobał mi się postulat świadomego przeprogramowania myślenia negatywnego na pozytywne i związaną z nim konieczność segregacji myśli. Autorka przypomniała znane mi już skądinąd jakże piękne i trafne porównanie umysłu do ogrodu. Posługując się tą metaforyką przeczytałam: "jeśli nie dbasz o niego [umysł], nie oczyszczasz regularnie przez medytację, nie nawozisz przez uwalniający oddech, nie segregujesz myśli na korzystne i niekorzystne, jeśli pozwalasz, aby wpadły tam przypadkowe, negatywne treści (...) będzie Cię zatruwać niekorzystnymi przekonaniami i negatywnymi myślami. Zamiast zbierać kwiaty piękna, spokoju i radości, bedziesz hodować w umyśle lęk, niepokój, złość (...)".

Tyle, jeśli chodzi o teorię. Sam program Mindless Autorka rozpisała na 21 dni i podzieliła na trzy etapy, trwające po 7 dni.
W każdym tygodniu skupiamy się na czymś innym: najpierw uspokajamy umysł, potem oczyszczamy ciało, a następnie zajmujemy się odblokowaniem serca.

Pani Kasia, dzięki specjalnie zaprojektowanemu zeszytowi pracy, proponuje bardzo fajne ćwiczenia, zadania i medytacje do wykonania w domu. Daje też niezbędne porady i wskazówki dietetyczne, które pomogą nam odnieść jak największe korzyści z programu. Mamy tu sporo miejsca na odpowiedzi na zadawane pytania i własne przemyślenia.
Ja jestem w trakcie realizacji tego programu i powiem Wam, że potrzeba mi trochę więcej czasu niż proponowane 21 dni, bo praktykuję w swoim tempie, bez niepotrzebnej presji, dając sobie czas na refleksję.

"Happy umysł" to bardzo inspirujący, a zarazem
pełen praktycznych narzędzi (do wykorzystania od zaraz) poradnik świadomego i szczęśliwego życia.
Jeśli chcesz zaprojektować życie o jakim marzysz, zgłębić tajniki medytacji, nauczyć się przyciagać "właściwe" myśli i świadomie tworzyć życie "tu i teraz", a przy okazji dowiedzieć się, dlaczego umysł to małpa i jak go spacyfikować - nie możesz przegapić tej pozycji!
Polecam ją Wam z całego serca ♥️!

Zanim jednak przystąpimy do programu, Pani Kasia,...

Czy myśli mogą mieć wpływ na nasze życie? Tak. W takim razie może wprowadzić rytuał „mindless”? Co to znaczy? Czy chodzi o bezmyślność? Oczywiście, że nie. Chodzi o to, aby myśleć mniej.

W najnowszej książce Kasi Bem „Happy umysł” autorka przeprowadza nas przez cały proces, abyśmy świadomie rozpoznali swój umysł. Jest to konieczne, abyśmy mogli go oczyścić i dowiedzieli się co się dzieje w naszej głowie.

Myśli i emocje wpływają na nasze działania, wybory i dlatego istotne jest, aby nauczyć się je filtrować. Wybierać te pozytywne emocje, a odganiać negatywne.

Kasia Bem proponuje 21-dniowy program, który podzielony jest na trzy etapy, w każdym tygodniu skupiamy się na innym aspekcie. Oczywiście najtrudniej jest na początku, kiedy wchodzimy w temat. Kiedyś powiedziałabym, że medytacja to nudy, ale kto choć raz jej spróbuje, zmieni zdanie. Nikt nie każe Ci medytować niczym tybetański mnich przez cały dzień. Wystarczy 10 minut rano i 10 minut wieczorem, żeby się wyciszyć, zrelaksować i oczyścić myśli. Po takiej sesji dzień wygląda zupełnie inaczej.

„Happy umysł” to fajny poradnik dla osób, które pragną wprowadzić spokój do swojego życia. 21 dni to akurat tyle czasu, aby wprowadzić nowy nawyk. Spróbujesz?

„Happy umysł” to inspirujący przewodnik, który łączy mądrość jogi z nowoczesnymi metodami ducha i ciała. Autorka @kasiabem.com_joga prezentuje program Mindless, w którym skupia się na ćwiczeniach, medytacjach i zaleceniach dietetycznych. Książka oferuje możliwość zgłębienia i doświadczania codziennego spokoju i radości.

💫Dodatkowo ujęła mnie przepiękna okładka, ona już sama w sobie wprowadza spokój. Środek jest również cudownie dopracowany. Miło i przyjemnie się ją czyta.

💫W poradniku znalazlam 21 dniowy program Mindlesss - widać, że autorka włożyła w jego ułożenie dużo pracy. Jest dopracowany i przemyślany. Dla mnie to ogromny plus tej książki.

Co jeszcze …. Autorka nie tylko dzieli się praktycznymi narzędziami do osiągnięcia stanu koherencji między sercem a umysłem, ale także inspiruje do zmiany myślenia i podejścia do życia. Kasia Bem kładzie duży nacisk na potencjał zmiany myśli przekonując czytelnika, że każdy może świadomie kształtować swoją rzeczywistość.
💫 Kasia Bem wyjaśnia, jak eliminować negatywne myśli i zastępować je pozytywnymi, jak tworzyć spójność między ciałem a umysłem, co przyczynia się do osiągnięcia stanu szczęścia.🤩

Uważam, że „Happy umysł” to nie tylko poradnik, ale również zaproszenie do podróży odkrywania samego siebie, doświadczania radości i budowania trwałego szczęścia.

Współpraca z @w

💫Dodatkowo ujęła mnie przepiękna okładka, ona już...

Kto z Was chciałby "stworzyć grunt pod świadome i szczęśliwe życie, zgodne z najgłębszymi pragnieniami swojego serca", zostać ekspertem od własnego wnętrza? Kasia Bem @kasiabem.com_joga autorka "Happy umysł" nam w tym pomoże. Przeprowadzi nas przez wiele etapów, by ostatecznie przyciągnąć to, co dla nas najlepsze, a to wszystko w ciągu 21 dni. Mniej w umyśle, więcej w sercu. Potrafisz tak?
Dzięki Kasi zrozumiałam, że można i że warto przeprogramować się na szczęście. Kasia podsuwa nam mnóstwo narzędzi, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć efekt na jakim nam zależy. Jeśli Twoim celem jest odrzucenie od siebie negatywnych myśli, podniesienie wibracji na poziom spokoju to ta książka jest dla Ciebie. Z tą książką wykreujesz życie o jakim marzysz. Zaprojektuj je. Pomogą nam w tym na pewno ćwiczenia dotyczące umysłu, ciała i serca. Znajdziemy tu też szereg pytań z miejscem na własne notatki i odpowiedzi. Kasia, w podróży do lepszego, bardziej świadomego życia stawia nam mnóstwo pomocnych drogowskazów m.in. szereg ćwiczeń, medytacji.
Po prostu musicie przeczytać tę książkę. Jej autorka jest wspaniałym przewodnikiem na drodze do osiągnięcia szczęścia na wielu płaszczyznach i na wielu poziomach. Książkę tę czyta się bardzo szybko, a wszystkie zawarte w niej informacje są bardzo przydatne w procesie codziennego doświadczania spokoju i radości.

Ostatnio pomiędzy wielkimi życiowymi stresami coraz częściej sięgam po poradniki, licząc na to, że oczy moje się otworzą i znajdę swoją drogę... i muszę przyznać, że w sumie trafiam na same interesujące pozycje.

Tym razem też tak było. Książka jest przepięknie wydana, już sama okładka wzbudza jakiś taki spokój - te kolory robią robotę. Książka składa się z trzech części, które zawierają ćwiczenia, medytacje wskazówki dietetyczne oraz miejsce na własne zapiski i przemyślenia!

Jeśli chcecie się nauczyć przyciągać myślami szczęśliwe zdarzenia i świadomie tworzyć swoją rzeczywistość to ta książka na pewno się Wam spodoba. Autorka włożyła dużo serca w przygotowanie 21-dniowego programu, który przedstawia nam narzędzia pomagające ogarnąć nasze myśli, żeby żyć spokojniej i szczęśliwiej.

Czasem sobie myślę, że teraz wszyscy atakują z każdej strony jakimś takim pozytywnym myśleniem i wiem, że wiele osób to drażni. Ale w sumie czy to coś złego? Lepiej myśleć pozytywnie niż się zamartwiać, prawda?

• 5. Psychologia
  • Popularnonaukowe
  • B. Zdrowie
  • [Prezent]
  • Polecajki

Dodaj cytat z książki Happy umysł