Im mniej, tym więcej

The More Of Less. Finding the Life You Want Under Everything You Own
poradniki
Wiesław Marcysiak
rozwój osobisty psychologia minimalizm

Styl autora do mnie nie przemówił - czasami miałam wręcz wrażenie wywyższania się. Książka po prostu do przeczytania i raczej zapomnienia. Warto jednak zapamiętać aspekt dobroczynności, jako składową minimalizmu.

Od czasu do czasu siegam po ksiazki o minimalizmie, aby przypomniec sobie jak super moze byc zycie z mniejsza iloscia rzeczy, zdarza sie, ze o tym zapominam. W tej ksiazkce dowiedzialam sie rowniez duzo na temat "wyczyszczenia swojego zycia duchowego". Bardzo mi sie podobala. Polecam!

Książka o tym, jak wzbudzić w sobie minimalizm. Jak stać się lepszym człowiekiem i dlaczego to jest ważne, aby wyzbyć się konsumpcjonizmu. I to wyróżnia tę książkę. Wytłumaczone w ogóle "po co?" Jaki jest sens wprowadzania zmian w swoje życie? Czyta się bardzo szybko, jednak dużo w niej historii autora i jego znajomych. Idealna dla początkujących, aby z łatwością można było...

Książka o minimaliźmie, który ze względu na coraz większe moje zainteresowanie temtyką less/ zero waste wiąże się z tym ruchem. Autor przedstawia czytelnikowi swoją drogę do życia minimalistycznego. Pozycja ciekawa, ale bardzo ogónikowa. Zabrakło mi konkretnych rad, pomysłów.

Minimalizm czyli sztuka oddawania się temu co dla nas najważniejsze w życiu.
Jest to moja pierwsza lektura dotycząca minimalizmu.
Znajdziemy w niej bardzo wiele porad, o tym jak zacząć krok po kroku wprowadzać zasady minimalizmu na wielu płaszczyznach swojego codziennego życia. Część z nich dla mnie jednak nie do przejścia i bardziej preferuję równowagę w codziennym...

Bardzo ciekawa książka w temacie minimalizmu. Nie skupia się jedynie na ograniczaniu liczby posiadanych przedmiotów dla samego ograniczania ani na konkretnych metodach (chociaż o tym też jest mowa), ale raczej na korzyściach płynących z minimalizmu i na tym, co Twoje życie może zyskać dzięki minimalizmowi. Polecam!

Uwielbiam ideę minimalizmu i już samo czytanie na ten temat, powoduje że czuje się lepiej. Z tej książki pozapisywałam sobie kilka fragmentów i rad, będę do nich wracać co jakiś czas bo sam tekst książki bardzo szybko wyleciał mi z głowy.

Dla osób wkraczających w świat minimalizmu, książka będzie w sam raz. Sporo porad, jak "odgracić" dom, życie i umysł. Natomiast osoby, które mają już za sobą książki o podobnej tematyce, mogą poczuć się zawiedzione, bo nie znajdą tu nic nowego.

Książka, dzięki której wyzwoliłem się z potrzeby posiadania więcej.

Hmm,powiem krótko: zabiorę się ostro za wyrzucanie, oddawanie, porządkowanie rzeczy w domu i będę obmyślała, jak zarządzać swoim czasem.

Dyskusje

• Poradniki