Im mniej, tym więcej

Okładka książki Im mniej, tym więcej
Joshua Becker Wydawnictwo: Znak poradniki
2017-01-01
Wiesław Marcysiak
rozwój osobisty psychologia minimalizm

1989

Inspirująca, mądra książka, w której idea minimalizmu nie ogranicza się do banalnego wysprzątania mieszkania z rupieci, lecz sięga do zmiany naszego życia na pełniejsze, wartościowsze. Autor służy własnym przykładem.

Styl autora do mnie nie przemówił - czasami miałam wręcz wrażenie wywyższania się. Książka po prostu do przeczytania i raczej zapomnienia. Warto jednak zapamiętać aspekt dobroczynności, jako składową minimalizmu.

Od czasu do czasu siegam po ksiazki o minimalizmie, aby przypomniec sobie jak super moze byc zycie z mniejsza iloscia rzeczy, zdarza sie, ze o tym zapominam. W tej ksiazkce dowiedzialam sie rowniez duzo na temat "wyczyszczenia swojego zycia duchowego". Bardzo mi sie podobala. Polecam!

Książka o tym, jak wzbudzić w sobie minimalizm. Jak stać się lepszym człowiekiem i dlaczego to jest ważne, aby wyzbyć się konsumpcjonizmu. I to wyróżnia tę książkę. Wytłumaczone w ogóle "po co?" Jaki jest sens wprowadzania zmian w swoje życie? Czyta się bardzo szybko, jednak dużo w niej historii autora i jego znajomych. Idealna dla początkujących, aby z łatwością można było się zapoznać z tajnikami wprowadzania zmian. Nie była jakoś bardzo odkrywcza, ale nie jest napisana typowo poradnikowo. Co będzie ogromnym plusem dla antyfanów poradników. Podsumowanie za to bardzo wartościowe. Aż chce się zacząć od teraz! Pamiętaj, że najlepszy czas jest właśnie teraz...

Książka o minimaliźmie, który ze względu na coraz większe moje zainteresowanie temtyką less/ zero waste wiąże się z tym ruchem. Autor przedstawia czytelnikowi swoją drogę do życia minimalistycznego. Pozycja ciekawa, ale bardzo ogónikowa. Zabrakło mi konkretnych rad, pomysłów.

Minimalizm czyli sztuka oddawania się temu co dla nas najważniejsze w życiu.
Jest to moja pierwsza lektura dotycząca minimalizmu.
Znajdziemy w niej bardzo wiele porad, o tym jak zacząć krok po kroku wprowadzać zasady minimalizmu na wielu płaszczyznach swojego codziennego życia. Część z nich dla mnie jednak nie do przejścia i bardziej preferuję równowagę w codziennym życiu.

Książka i sama idea służby ludziom godna pochwały.

Minimalizm czyli sztuka oddawania się temu co dla nas najważniejsze w życiu.
Jest to moja pierwsza lektura dotycząca minimalizmu.

Bardzo ciekawa książka w temacie minimalizmu. Nie skupia się jedynie na ograniczaniu liczby posiadanych przedmiotów dla samego ograniczania ani na konkretnych metodach (chociaż o tym też jest mowa), ale raczej na korzyściach płynących z minimalizmu i na tym, co Twoje życie może zyskać dzięki minimalizmowi. Polecam!

Uwielbiam ideę minimalizmu i już samo czytanie na ten temat, powoduje że czuje się lepiej. Z tej książki pozapisywałam sobie kilka fragmentów i rad, będę do nich wracać co jakiś czas bo sam tekst książki bardzo szybko wyleciał mi z głowy.

Dla osób wkraczających w świat minimalizmu, książka będzie w sam raz. Sporo porad, jak "odgracić" dom, życie i umysł. Natomiast osoby, które mają już za sobą książki o podobnej tematyce, mogą poczuć się zawiedzione, bo nie znajdą tu nic nowego.

Książka, dzięki której wyzwoliłem się z potrzeby posiadania więcej.

Książka, dzięki której wyzwoliłem się z potrzeby posiadania więcej.

Joshua Becker Im mniej, tym więcej Zobacz więcej