Im mniej, tym więcej

Okładka książki Im mniej, tym więcej Joshua Becker
Okładka książki Im mniej, tym więcej
Joshua Becker Wydawnictwo: Znak poradniki
poradniki
The More Of Less. Finding the Life You Want Under Everything You Own
Znak
2017-01-01
2017-01-01
Wiesław Marcysiak
rozwój osobisty psychologia minimalizm

Daje do myślenia. Zgadzam się z tym, że praktycznie każdy w pewnym momencie stwierdza, że ma zagraconą przestrzeń zbędnymi gadżetami, które zaczynają mu działać na nerwy.

Bardzo dobra dla osób zaczynających przygodę z minimalizmem. Może nie podaje wskazówek operacyjnych, jak radzić sobie z poszczególnymi sytuacjami, ale w bardzo prosty sposób przekazuje "po co" w ogóle to robić. Autor przedstawia też, bazując na swoim długim doświadczeniu i kontaktach z różnymi osobami, bardzo odmienne ścieżki poszczególnych ludzi, którzy podjęli temat minimalizmu w swoim życiu na bardzo różne sposoby. Przeciekawe! Podobało mi się jednak właśnie najbardziej to, że ważne jest w jakim celu to robimy - co ma nam dać ten sposób życia. Drugą rzeczą istotną, podobnie zresztą jak w innych książkach tego autora, jest podkreślanie, aby nie wyrzucać, tylko się dzielić - dzielić rzeczami z innymi, którzy skorzystają jeszcze lub którzy po prostu bardzo tej rzeczy mogą potrzebować. I jaką to może sprawić satysfakcję, co może być jeszcze mocniejszą motywacją do działania w minimalizmie, niż samo oczyszczanie przestrzeni dla nas.
A po szczegóły operacyjne - czyli jak dokonać zmiany np. w poszczególnych pokojach naszego domu, warto zajrzeć do innej książki tego autora, który świetnie się dzieli z nami swoim doświadczeniem.

Inspirująca, mądra książka, w której idea minimalizmu nie ogranicza się do banalnego wysprzątania mieszkania z rupieci, lecz sięga do zmiany naszego życia na pełniejsze, wartościowsze. Autor służy własnym przykładem.

Styl autora do mnie nie przemówił - czasami miałam wręcz wrażenie wywyższania się. Książka po prostu do przeczytania i raczej zapomnienia. Warto jednak zapamiętać aspekt dobroczynności, jako składową minimalizmu.

Od czasu do czasu siegam po ksiazki o minimalizmie, aby przypomniec sobie jak super moze byc zycie z mniejsza iloscia rzeczy, zdarza sie, ze o tym zapominam. W tej ksiazkce dowiedzialam sie rowniez duzo na temat "wyczyszczenia swojego zycia duchowego". Bardzo mi sie podobala. Polecam!

Książka o tym, jak wzbudzić w sobie minimalizm. Jak stać się lepszym człowiekiem i dlaczego to jest ważne, aby wyzbyć się konsumpcjonizmu. I to wyróżnia tę książkę. Wytłumaczone w ogóle "po co?" Jaki jest sens wprowadzania zmian w swoje życie? Czyta się bardzo szybko, jednak dużo w niej historii autora i jego znajomych. Idealna dla początkujących, aby z łatwością można było się zapoznać z tajnikami wprowadzania zmian. Nie była jakoś bardzo odkrywcza, ale nie jest napisana typowo poradnikowo. Co będzie ogromnym plusem dla antyfanów poradników. Podsumowanie za to bardzo wartościowe. Aż chce się zacząć od teraz! Pamiętaj, że najlepszy czas jest właśnie teraz...

Książka o minimaliźmie, który ze względu na coraz większe moje zainteresowanie temtyką less/ zero waste wiąże się z tym ruchem. Autor przedstawia czytelnikowi swoją drogę do życia minimalistycznego. Pozycja ciekawa, ale bardzo ogónikowa. Zabrakło mi konkretnych rad, pomysłów.

Minimalizm czyli sztuka oddawania się temu co dla nas najważniejsze w życiu.
Jest to moja pierwsza lektura dotycząca minimalizmu.
Znajdziemy w niej bardzo wiele porad, o tym jak zacząć krok po kroku wprowadzać zasady minimalizmu na wielu płaszczyznach swojego codziennego życia. Część z nich dla mnie jednak nie do przejścia i bardziej preferuję równowagę w codziennym życiu.

Książka i sama idea służby ludziom godna pochwały.

Minimalizm czyli sztuka oddawania się temu co dla nas najważniejsze w życiu.
Jest to moja pierwsza lektura dotycząca minimalizmu.

Dobra książka. Duży nacisk na wartościowe relacje.

Dobra książka. Duży nacisk na wartościowe relacje.

Przeciętna książka o minimalizmie.

Przeciętna książka o minimalizmie.

• Poradniki
  • Minimalizm