Pasja życia

Okładka książki Pasja życia
Irving Stone Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Sfabularyzowane Biografie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2007-01-01
Wanda Kragen
biografia

więcej Więcej

Bardzo dobra opowieść o życiu Van Gogh'a. Polecam!

Wspaniale napisana historia wspaniałego malarza , historia życia i twórczości Vincenta van Gogha na tle rodzącego się Impresjonizmu . Książka przybliżyła mi twórczość malarza którego niby znamy ale tak mało o nim wiemy. Polecam każdemu , świetnie się czyta i poszerza horyzonty .

Niezwykła historia o sile braterskiej przyjaźni, szczęściu w nędzy, jak również potrzebie miłości. Dzieje Vincenta van Gogha, Rudego Wariata, szaleńca, który próbując nadać sens swojemu życiu, postanowił zostać artystą.
___
« ...nienawiść jest jedną z ukrytych form miłości i niekiedy stwarza jeszcze silniejsze poczucie obowiązku »

"Pasja życia" to nie tylko biografia...

Cóż to była za wspaniała podróż!

Wspaniale napisana, wciągająca i porywająca beletryzowana biografia Vincenta van Gogha skradła moje serce. Choć nie należy do najkrótszych książek, to pochłonęłam ją momentalnie. Jest bardzo emocjonująca i nada się dla każdego – zarówno dla szukającego informacji pasjonata sztuki, poszukiwacza dobrych książek czy zupełnego amatora, który...

Cudowna książka.

Niezmiernie rzadko przyznaję książce aż tyle gwiazdek. Miłe chwile spędzone przy audiobooku czytanym przez pana Marka Walczaka sprawiły mi wiele przyjemności. Pokazały postać van Gogha jako osobę barwną, wrażliwą, prawdziwą, która w innych ludziach także potrafiła dostrzec ich wielowymiarowość i liczne uwarunkowania. Powieść jest także historią niesamowitej bliskiej relacji...

Mocną stroną książki są dla mnie obrazowe opisy prac Van Gogh'a. Sama historia nie porwała mnie jednak, zabrakło trochę tła i choć skupienie się na twórcy czyni z pewnością książkę bardziej unikatową, to nie dostarcza ona wiedzy i szerszego kontekstu,tak jak się po niej spodziewałem.

Wciągająca narracja

Genialnie opisana bardzo smutna i przykra historia wspaniałego artysty. Zdecydowanie polecam.

Najlepsza powieść biograficzna, jaką kiedykolwiek czytałam. Było to chyba z 15 lat temu, a ja jestem w stanie przypomnieć sobie koleje losu Van Gogha ze szczegółami: praca w galerii, pierwsza porażka miłosna, pierwsze sukcesy malarskie, fascynacja duchowością (Vincent jako kaznodzieja w zagłębiu górniczym), smakowanie dzieł Milleta, straszne przeżycia we Francji, owocne i...

3 317
    1 815