Jack London. Żeglarz na koniu

Oficjalne recenzje i

Morfinista życia i książek

Link do recenzji

Rewelacyjna

Książka napisana świetnie. Wiele cytatów zapada w pamięć. A już najsolidniej historia Londona. Trudne dzieciństwo i niepohamowana żywiołowość chłopaka, która pchała go do życia pełnego przygód. Ta książka swobodnie mogłaby być traktowana jako biografia i powieść przygodowa.

Mam dość mieszane uczucia po przeczytaniu tej biografii, chociaż przedstawione w niej życie Jacka Londona – imponujące i niesamowite! Wyjątkowo ciężkie i trudne – wymagające od tego chłopca niewiarygodnego samozaparcia i siły woli, ale z drugiej strony wyjątkowo przehulane i roztrwonione.

Pierwszy rozdział jego życia to najpierw walka z przeciwnościami losu; bieda;...

Czytałem dwa razy.Jack London to przygoda to przestrzenie to natura. Takie są jego książki i takie było jego życie.

Książkę przeczytałem już drugi raz w życiu i tylko utwierdziło mnie to w przekonaniu że Irving Stone to był gość! (Jack London zresztą też)

Na półkach: , , , ,

Kolejna książka Irvinga Stone`a, która trafiła w moje ręce, i którą czytałam z wielkim zainteresowaniem.
Jack London (1876 - 1916 ), pochodzenia irlandzkiego, postać nieprzeciętna,o burzliwym życiorysie, największy nowelista amerykański ale także żarliwy wyznawca socjalizmu, był ojcem proletariackiej literatury w Ameryce.
Na jego życie wpłynęła nieodpowiedzialna matka, a...

Jack London miał tak bogaty życiorys, że nawet Irving Stone zdołał w ekspresowym tempie przedstawić nam mały wycinek jego życia.

Z każdej przygody Londona można by z powodzeniem napisać powieść lub przynajmniej nowelę.

Polecam książkę osobom, które lubią powracać myślami do czasów najbardziej dynamicznych przemian światopoglądowych i technicznych USA, książka pomoże...

Mimo, że uwielbiam biografie to tę książkę czytało mi się bardzo ciężko i wynika to głównie ze stylu w jakim jest napisana. Sama historia Jacka Londona i to jak doszedł do miejsca w historii jakie obecnie zajmuje jest niezwykle interesująca, pokazuje, że życie uznanego pisarza to nie jest tylko pasmo sukcesów.

Irving Stone (1903 – 89) zadebiutował w 1934 roku biografią Van Gogha pt „Pasja życia” i żadna późniejsza pozycja nie przebiła tej pierwszej. Nie zmienia to faktu, że druga pozycja z 1938 roku, właśnie omawiana, jest również świetna, czemu sprzyjają nieprzeciętne osobowości obu tj Van Gogha i Londona. Mnie utkwiła w pamięci...

Martin Eden to jedna z tych książek, które była dla mnie (miałem wtedy 17 lat) istnym katharsis, zainteresowała mnie filozofią a przede wszystkim dała mi wiarę, że siłą woli, pracą można wiele dokonać. Za to pozostanę na zawsze dłużnikiem Jacka Londona.
Niedawno przeczytałem po niemiecku książkę Irvinga Stonna „Zur See und im Sattel” wydaną przez Verlagsbuchhandlung...

• Biografie
  • 2012