Czasami kłamię

Data 1. wydania:
2017-03-23
Agnieszka Walulik
W.A.B.
debiut literacki kłamstwo literatura angielska manipulacja niebezpieczeństwo przestępstwo samotność thriller wypadek samochodowy
Sometimes I Lie
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Walulik
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Sen nie sen

39 Link do recenzji

Książka wysłuchana w formie audiobooka.
Muszę przyznać, że książka mnie zaskoczyła, nie sądziłam, że monolog głównej bohaterki, która oczywiście w formie zasłyszanych rozmów czy wspomnień sprzed książki wprowadza nam dialogi innych postaci, mnie tak zaintryguje. Nie powiedziałabym, że książka jest fantastyczna, miejscami była nieco nużąca, ale na pewno formuła jest ciekawa...

Muszę przyznać, że "Czasami kłamię" to dość ciekawa, chociaż nieco zawiła historia Amber - kobiety, która w skutek wypadku wpada w śpiączkę...

Cała książka podzielona jest na rozdziały, które dzieją się w trzech czasach - w latach dzieciństwa Amber, przed wypadkiem oraz w czasie teraźniejszym. Dzielenie tych rozdziałów w danym momencie pozwala na lepsze zrozumienie...

Kto jest winny? Kto kłamie? Kto jest ofiarą? Zaskakująca, fascynująca, porywająca.

Amber miała wypadek samochodowy. Aktualnie znajduje się w szpitalu. Jest w śpiączce, nie pamięta nic co się wydarzyło, ale słyszy wszystko, co mówią ludzie obecni w jej pokoju.
Z czasem, poznajemy jej historię, wszystko to co działo się bezpośrednio przed wypadkiem, kogo poznała i kto spowodował, że znalazła się w szpitalu.
Muszę powiedzieć, że tak średnio podobała mi się...

Trochę się gubiłam, w tym, kto jest kim. Czasami dłużyzny ale czytało się dobrze. Bliżej książce jest do opowieści obyczajowej, o relacjach międzyludzkich.

Książka nudna jak flaki z olejem.Końcówkę czytałem pobieżnie. Zakończenia tak przewidywalne, że dziwie się autorce,iż przez 300 stron lała wodę.
Kolejny raz wysoka ocena nieadekwatna do treści

Amber leży w szpitalu. Jest w śpiączce. Miała wypadek. Niewiele pamięta. Za to słyszy, co mówią przebywające obok niej osoby. I rozumie coraz więcej, bo wraca pamięć i wspomnienia. To jest teraz.

Jest jeszcze historia chwilę wcześniej i historia sprzed lat. Wszystko przeplata się ze sobą pokazując jak i dlaczego doszło do tylu zdarzeń.

Kurczę, trochę tych thrillerów...

Rzadko kiedy zdarza mi się trafić na książkę, która od samego początku wciąga czytelnika i tą mogę do takich zaliczyć. Akcja miała odpowiednie tempo, bohaterowie całkiem dobrze wykreowani. Historia opowiedziana w ciekawy sposób. Podobała mi się, szczerze polecam.

Jeden z lepszych thrillerów ostatnio przeczytanych przeze mnie, książka z każdą stroną wciąga coraz bardziej. Warto przeczytać.

Podobała mi się, bo udało jej się mnie zaskoczyć. To po pewnej ilości przeczytanych thrillerów nie zdarza się często.
Postacie nie są wyłącznie czarna i białe, lecz mają swoje odcienie a to miła odmiana.

Dyskusje

2 757