Anatomia miłości - nowe spojrzenie

Okładka książki Anatomia miłości - nowe spojrzenie
Helen Fisher Wydawnictwo: Rebis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Anatomy of Love
Rebis
2017-01-31
2017-01-31
Jacek Środa, Adam Bukowski
antropologia badania naukowe empatia inteligencja emocjonalna kobieta a mężczyzna małżeństwo miłość poradnik poszukiwanie szczęścia psychologia relacje międzyludzkie uczucie

Oficjalne recenzje i

Miłość niejedne ma oblicze

Link do recenzji

2329 1161 90

Dużo przytoczonych badań naukowych, ciekawe informacje o sposobie życia ludzi z odległych zakątków świata, wciągająca.

Bardzo ciekawa, dobrze napisana, wiele wyjaśniająca ;)

Niezwykle wyczerpująca zagadnienie miłości pod wieloma postaciami książka.

Przytacza bardzo wiele badań naukowych i statystyk oraz posiada bardzo rozbudowany antropologiczny background.

Nie jest to jednak poradnik i nie dowiecie się z niej, jak wzbudzić w kimś miłość.

Poruszono wątki miłości, pożądania, zalotów, tak kiedyś jak i współcześnie. Nie brakuje odniesień do świata zwierząt. Podjęto próbę odpowiedzi jakie znaczenie ma współczesna technologia na zaloty oraz związek. Czym podyktowana jest trwałość związków oraz kiedy najczęściej dochodzi do rozwodów. Czy przyjaźń doprawiona seksem to współczesne odkrycie.
Kilka powszechnie...

Słaba jak na pozycję naukową opierającą się na badaniach psychologicznych. Czy jest to nowe spojrzenie? Sprawa dyskusyjna, gdyż dla mnie nic, co w niej się znalazło, nowe nie było.
Nie dowiedziałam się zbyt wiele o tym, z racji czego na książkę się zdecydowałam- o dobieraniu się w pary. Oczekiwałam przytoczenia większej liczby analiz oraz bardziej rozbudowanych wniosków.

Prowadzenie badań nad uczuciami nie jest proste. Miliony skanów mózgu milionów osób. Wytrwałe analizy, czemu tak wyglądają w określonych sytuacjach, a czemu różnią się w innych. To wszystko zajmuje dużo czasu, ale
jest niesamowicie pasjonujące. Prawie tak, jak neurobiologia sama w sobie. Przynajmniej raz w życiu zadajemy sobie pytanie: czy ja naprawdę kocham? Potem...

"Opowieść o dobieraniu się w pary, małżeństwie i skokach w bok" dumnie głosi okładka nowego, zaktualizowanego wydania Anatomii miłości, które został niedawno wydane nakładem wydawnictwa Rebis. Po dwudziestu latach profesor antropologii, Helen Fisher, zdecydowała się opisać swoje najnowsze badania i podzielić się kolejnymi spostrzeżeniami.

Naukowy charakter Anatomii miłości...

Badania nad człowiekiem są jednymi z większymi wyzwań dla naukowców. Zachowania, podziały, rywalizacja lub jej brak, określony strój, mimika, relacje w grupie i wiele innych rzeczy – wszystko to może być ukształtowane przez biologię lub kulturę. Odkrywanie źródeł tych elementów może być nie lada wyzwaniem. Jednym z ciągle tajemniczych i fascynujących obszarów ludzkiego...

Genialna!

• Psychologia