Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Okładka książki Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu
Leif BabinJocko Willink Wydawnictwo: Sine Qua Non reportaż
2017-10-11
Data 1. wydania:
2015-10-20
Bartłomiej Łopatka
Jednostka specjalna komandosów SEALs strategie biznes lider

więcej Więcej

Książka bardzo lekka w odbiorze. Przekaz prosty i czytelny. Porady praktyczne i łatwe do przyswojenia. Militarny konflikt w Afganistanie robi fajne tło dla całej narracji. Ogólny przekaz: nie narzekać, nie szukać kozłów ofiarnych, brać odpowiedzialność za siebie i innych, i do przodu. Wydaje się być adresowana dla osób na stanowiskach kierowniczych, ale myślę, że każdy może...

"Jeżeli nie ma wystarczająco silnej korelacji między zachowaniem a nagrodą i karą, zachowanie nigdy się nie zmieni.Jeżeli szczury nie wiedzą, dlaczego dostają kostkę cukru lub są rażone prądem, nigdy się nie zmienią"
"To lider jest odpowiedzialny za zespół niezależnie od okoliczności w których się znajdują"
Te i sporo innych rad zawartych w książce które autorzy przenoszą...

Są rzeczy o których wiemy lub zdajemy sobie sprawę od dawna, jednak dopiero przedstawione w odpowiedni sposób bądź w odpowiednim momencie potrafią zmienić nasze życie.
Również w tej książce opisane są są proste i dobrze znane dla większości osób techniki, ale dopiero dzięki historiom z frontu i przykładom ze świata biznesu odkrywamy ich niebagatelne znaczenie.

Autorzy w sposób przystępny i zrozumiały przekazali swoją wiedzę na temat wykorzystania taktyk dowodzenia US Navy SEALs w biznesie.

Samo gęste, by się chciało powiedzieć. Dużo wartościowych rad popartych realnymi sytuacjami. W sumie nic nowego co można spotkać w tematyce o zarządzaniu ale pozycja zdecydowanie w czołówce o tej tematyce.

Dwóch liderów amerykańskich jednostek specjalnych Navy SEALs opisuje swoje doświadczenia z pola walki w Iraku i przenosi to na grunt biznesowy... ale nie jest to książka tylko o biznesie.

Mamy opisany jakiś element planowania, akcji, treningu, operacji wojskowej oddziałów SEALs i później przeniesienie tego na życie osobiste, firmowe itp.

Dużo można dowiedzieć się o tym...

Nie dałem rady ... motywacyjne blablanie w kolorach maskujących. Oj już widzę jak mi się zaraz dostanie po uszach ...

Poradnik inny niż zwykle. Krótko, zwięźle, konkretnie. Jak działa w wojsku to i w każdym korpo też zadziała.

Na pierwszy rzut oka to miała być kolejna książka o oddziałach Sił operacji Specjalnych Marynarki USA. To miała być książka o ich elitarnych taktykach, a co za tym idzie, również szkoleniach, wykonywanych zadaniach i przede wszystkim jej operatorach, którzy dumnie mogą nosić odznakę zwaną jako Trójząb SEALsów. Przy takich przesłankach więcej nie potrzebowałem, jednak kiedy...

Rzeczowo napisana, bez ozdobników. Rzecz można napisać "po wojskowemu". Ale dzięki temu, temat jest dobrze odbierany. Ponieważ mam sporo doświadczenia biznesowego, w pełni się zgadzam z przedstawionymi analogiami w zarządzaniu. Wcześniej nie przypuszczałbym, że reguły wojskowe tak dobrze wpasowują się do biznesu. Polecam.

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • Biznes
  • 2021
  • 2020
  • 2019

Dodaj cytat z książki Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu