Okładka książki Mit przedsiębiorczości. Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić Michael E. Gerber
Michael E. Gerber Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2007-01-01
2005-03-27

Nie znam się na biznesie, ale informacje zawarte w książce wydają się logiczne. Czasami było "lanie wody" co mi nie bardzo odpowiadało, wolę konkrety.

Mega dobreee

Mega dobreee

Książka poświęcona właścicielom małych firm. Duży nacisk na usystematyzowanie procesów zachodzących w firmie. Wiele informacji oczywistych, ale czasami warto nawet oczywiste rzeczy sobie odświeżać. Książka nie jest napisana przez teoretyka, ponieważ autor sam prowadzi firmę, która specjalizuje się w tematyce, której poświęcona jest książka. Sporo zagadnień przydatnych, nakierowujących, dających do myślenia. Uważam, że warto przeczytać, mimo że jest to pozycja, która nie powala na kolana i pod wpływem której nie dozna się oświecenia. Oceniam książkę na dobrą.

Dobre rady dla początkujących przedsiębiorców. Pokazuje jak należy poukładać firmę. Dałoby się to na 20 stronach opisać...

Idealna pozycja dla wszystkich zainteresowanych otwarciem własnej działalności oraz szeroko pojętym biznesem.

Przeczytałam książkę mimo iż sama nie zajmuję się biznesem, ale interesują mnie takie tematy. Uważam, że książka ma zarówno plusy jak i minusy.

Zaczyna się od definicji specjalisty, czyli osoby wyspecjalizowanej w danym fachu, która ma dość robienia "na kogoś". Autor przekazuje dlaczego taka osoba ma problem z rozwinięciem swojej działalności, w jakie pułapki wpada i jak sobie z nimi poradzić. Początek fajny, ale gdzieś później traci ten rytm, zaczyna się mniej treści, a więcej amerykańskiego coachowania pt. "to działa" chociażby na podstawie rozmowy z właścicielką cukierni, która moim zdaniem wnosi mało treści.

Książka ma dużo założeń, które w dzisiejszym świecie nie mają już racji bytu - chociażby że firma się musi powiększać i zatrudniać coraz więcej osób, na co wiele przedsiębiorczych osób świadomie się nie decyduje w dobie marek osobistych, skalowalności produktów cyfrowych i wirtualnych asystentek. Z czasem zaczyna męczyć też ten amerykański punkt widzenia jak to wszystko się zmieni i będzie pięknie tylko jak zrobisz co każe autor.

książka super, lecz po pierwszym przeczytaniu wydawała mi się trudna do zrozumienia w pełni

Książka dobra dla początkujących. Jeśli masz firmę w której jesteś sam i nie wiesz jak ja rozwinac ta książka jest dla ciebie.

Książka opiewa w wiele ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Zawiera ona trafne pytania, które warto sobie zadać gdy planujemy stworzyć własny biznes.

Polecam tę pozycję. Ja napewno do niej powrócę i wraz z zeszytem do notatek przerobię ją w całości, a nie tylko przeczytam. Jedynym minusem jaki zauważam w niej może być chwilami nużący styl napisania jej przez autora i rozwlekania pewnych tematów na kilka kolejnych stron.

Ps. Książka ta wydana jest też pod inną okładką!

Książka wspaniała dla laika biznesu! W dużym, telegraficznym skrócie autor wyjaśnia podstawową zasadę biznesu o jakiej zapominają mali przedsiębiorcy: będąc "na swoim" nie jesteś już pracownikiem technicznym, ale jesteś być może pracownikiem technicznym, a w szczególności przedsiębiorcą i kierownikiem (managerem) jednocześnie i nie możesz o tym zapominać bo "splajtujesz"!...

Sporo komunałów ale jest też trochę treści istotnej i dobrze wprowadzającej laika w temat własnego biznesu.

• Biznes
  • Biznes, finanse