rozwiń zwiń

Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie

Okładka książki Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie
Chris Voss Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2017-09-22
2017-09-22

Okładka książki Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie! Nigdy nie idź na kompromis Tahl Raz, Chris Voss
Ocena 7,0
Negocjuj jakby... Tahl Raz, Chris Vos...

Okładka książki Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu Leif Babin, Jocko Willink
Ocena 7,1
Ekstremalne pr... Leif Babin, Jocko W...
Okładka książki TAK! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wpływu Robert B. Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin
Ocena 6,8
TAK! 60 sekret... Robert B. Cialdini,...

Bardzo dobra książka, która pokazuje w jaki sposób negocjuje FBI w sprawach życia i śmierci. Dodatkowo przedstawiono kilka historii, z którymi każdy z nas się spotyka i w których możemy uzyskać więcej, dzięki odpowiednim technikom negocjacyjnym.
Książkę czyta się bardzo szybko, jest napisana zwięzłym językiem, łatwym w odbiorze.

fajna i rzeczowa, szybko się czyta, można wynieść sporo wiedzy

fajna i rzeczowa, szybko się czyta, można wynieść sporo wiedzy

Po książke Chrisa Vossa trafiłem przez przypadek. Oblana kawą, pognieciona widać, że już pare razy ksiażka była "molestowana" , mimo takiego wygladu książk co raczej odrzuca mnie od brania czegoś takiego do ręki i dodatkowo do
osób tak dbających o książki to zabrałem się do czytania. Książka zaciekawiła mnie bardzo , swoją prostotą pisania wręcz zauroczyła. Nie miałem pojęcia o negocjacjach i sądze nie będe miał możliwości bycia negocjatorem jak Chris 😉to książka uświadomiło mi jak rozmawiać z ludzmi z pracy, z żoną czy też z córką...jest to książka dla tych co w pierwszej chwili wybuchają złościa, zaczynają "pokazywać różki" , dąsać sie a po ostygnieciu łagodzić sytuacje ( z żoną gwarantowane kwiaty na przeprosiny i przyznanie, że jest się dupkiem🤔 napisałem to...tak👏). Ksiażka pokazuje właśnie jak zapobiec kupowaniu kwiatów na przykładach o wiele bardziej poważnych niż wspomniana wyżej sytuacja i w dodatku osiągnać swój cel nie idąc na kompromis.
Wspomniana lektura tak mi się spodobała , że zakupiłem "Pułapki myślenia" Kahnemana i " Czarny łabędź" Taleba. Pozdrawiam

Dobra książka ale raczej bardziej dla osób już doświadczonych niż dla laików, gdyż autor nie skupia się na podstawach negocjacji, a na szczegółowych technikach negocjacyjnych oraz umiejętnym zachowaniu podczas negocjacji. Każdy rozdział traktuje o czym innym i poszczególne techniki poprzedzone są przykładami z realnego życia. Dzięki tej pozycji można trochę inaczej spojrzeć na aspekt samych negocjacji. Miałem również nieodparte wrażenie, że autor mocno się gloryfikuje jako specjalista od trudnych negocjacji i miejscami tekst zalatywał "tanim marketingiem" Czy tak lektura Czy ta książka wywraca wiedzę merytoryczną do góry nogami? Zdecydowanie nie. Czy ta książką jest ciekawym uzupełnieniem posiadanej już wiedzy? Myślę, że tak. I tak moim zdaniem należy ją traktować.

Dałem się nabrać na marketing i chwytliwy tytuł. Może osoby doświadczone w negocjacjach znajdą "smaczki". Ja jako laik nic nie wyniosłem z tej lektury.

Książka z kategorii tych, które trzeba przeczytać. Pokazuje sposoby prowadzenia negocjacji stosowane przez amerykańskie służby. Książka pozwala zmienić spojrzenie na negocjacje, pokazuje, że powinniśmy w życiu negocjować. Odpowiednio przeprowadzone negocjacje mogą poprowadzić do sukcesu. Polecam wszystkim tę książkę!!!

Można wynieść z tej książki kilka ciekawych wniosków, ale miejscami miałem wrażenie że autor napisał ją żeby ukazać swoją zajebistość, niż żeby rzetelnie przekazać wiedzę dotyczącą negocjacji.

Połączenie narracji w stylu thrillera z elementami technik negocjacji.
Czyta się jak powieść sensacyjną z poradami do natychmiastowego wdrożenia :)

Połączenie narracji w stylu thrillera z elementami technik negocjacji.
Czyta się jak powieść sensacyjną z poradami do natychmiastowego wdrożenia :)

Książka świetna, zastosowanie jej w praktyce nie jest już takie łatwe :P

Książka świetna, zastosowanie jej w praktyce nie jest już takie łatwe :P

Ciekawie napisana ale momentami miałem wrażenie, że nieco podkolorowana :)
Bardzo dużo rad i wskazówek, niektóre dość oczywiste ale inne zupełnie nieintuicyjne. Warto przeczytać nie tylko dla osób, które zawodowo zajmują się tematem ale dla każdego bo przedstawiony warsztat z łatwością można wykorzystać w różnorakich sytuacjach w życiu zawodowym i osobistym.
Objętość i forma nieco rozwlekła ale i tak warto przebrnąć

Ciekawie napisana ale momentami miałem wrażenie, że nieco podkolorowana :)
Objętość i...

Dodaj cytat z książki Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie