Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji

Ed CatmullAmy Wallace Wydawnictwo: MT Biznes literatura faktu
Creativity, Inc.: Overcoming the Unseen Forces That Stand in the Way of True Inspiration
Data 1. wydania:
2014-04-08
Marcin Kowalczyk
MT Biznes
literatura faktu
Marcin Kowalczyk

Bardzo mało przydatnych informacji do wykorzystania.

Kreatywność.

Czym jest ona dla Ciebie? Czy uważasz się za osobę kreatywną? Dlaczego?

Zastanów się nad tym i nieważne co wcześniej odpowiedziałeś, powiem Ci jedno: Kreatywność to nie wrodzona ani nawet wypracowana cecha. Kreatywność to ciężka praca, bowiem żeby kreatywność mogła zaistnieć, potrzebne jest stworzenie odpowiednich dla niej warunków

- i to jest dopiero...

Zdecydowanie moja ulubiona. Ta książka to serio największy prezent, jaki mógł podarować czytelnikom Ed Catmull, prezes studia filmowego PIXAR i DISNEY ANIMATION. Ed podzielił się z Czytelnikami wiedzą o technikach zarządzania. To fascynująca książka pełna złotych zasad i idei, których podstawą jest rozwijanie kreatywności. Bez względu na stopień biznesowego zaawansowania...

Ciekawa, ale doprawdy mogłaby być dwa razy krótsza. Czasami couchingowe mądrości autora są rozwlekane na wiele stron, co jest po prostu nudne. Pierwsze strony czyta się z czystym zainteresowaniem, które spada z rozdziału na rozdział, niestety.
Parę ciekawostek i historii z życia Pixara i Disneya na plus, ale więcej niż 6/10 to nie jestem w stanie dać

Możliwość zajrzenia za kulisy Pixara warta jest przebrnięcia przez couchingowe mądrości, których pełna jest ta książka.

Cieszę się, że przeczytałam tę książkę. Myślę, że mogłaby być przydatna każdemu kto musi zarządzać zespołem, nawet w małej firmie i ludziom którzy tworzą coś nowego (niekoniecznie stricte artystycznego). Tytuł w polskim przekładzie -"Kreatywność" - może odstraszać konotacją z coachingiem i źle pojętą psychologią, ale mogę zapewnić, że ta książka jest porządna, a rady w niej...

Książka jest niezwykle inspirującą podróżą poprzez kolejne etapy powstawania i rozwoju PIXARa. Ta wytwórnia filmów animowanych ma swoje korzenie w nieugiętej walce pasjonatów o to, aby pozostać wiernym swojej pasji, jaką jest tworzenie filmów animowanych, a nie ulec naciskom potencjalnych inwestorów, którzy chcą wykorzystać ich umiejętności do innych celów.

To co mnie...

Jako osoba chcąca wzbudzić w sobie dawne pokłady kreatywności z czasów dziecięcych oraz dawny fan filmów studia Pixar pomyślałem, że przeczytanie książki Eda Catmulla będzie ku temu dobrą sposobnością. Pomimo, że pozycja jest kierowana głównie do osób zajmujących stanowiska kierownicze, a ja się do takich nie zaliczam, miałem nadzieję, że znajdę w niej coś dla siebie...

Dużo się dziś mówi o innowacyjności. By utrzymać się na rynku, w pracy, w rodzinie trzeba być innowacyjnym. Tylko co to znaczy? Jak zbudować kulturę, która promuje innowacyjność, a nie jest fabryką ludzi, którzy na koniec pracy pędem wracają do domu i chcą zapomnieć o ostatnich 8 h. O tym jest ta książka, jest to opis pewnej drogi, a tak naprawdę instrukcja jak budować...

Miła i przyjemna pozycja. O byciu liderem z ludzką twarzą :-)

Dyskusje

• Chcę w prezencie