Okładka książki Kroki w nieznane, czyli jak przetrwałem, jak się bawiłem i jak zarobiłem fortunę, prowadząc biznes na swój sposób
Richard Branson Wydawnictwo: Natalis biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Losing My Virginity. The Autobiography
Natalis
2015-01-12
2015-01-12

Bardzo ciekawa historia twórcy imperium Virgin -od wieku dziecięcego po dorosłość. Branson to nietuzinkowa i inspirująca postać, która pokazuje, że warto w życiu zaryzykować! Generalnie świetna pozycja, "przynudzanie" zaczyna się w ostatnich kilkudziesięciu stronach, dlatego miałem problem żeby ją skończyć. Polecam gorąco!

Ciekawa historia, szczególnie początek. Warto marzyć, każdy człowiek może osiągnąć wszystko.

Czyta się jak książkę przygodową. Kończąc ją byłem pełen inspiracji i wielu pomysłów.

To książka a właściwie człowiek, który przyprawia nie tylko o śmiech, ale i uczy. Brawura tego człowieka już nie jest tajemnicą po przeczytaniu tej książki

Do tej pory jest to najlepsza biografia jaką przeczytałem :)
Pokazuje kulisy życia Richard'a Branson'a podczas tworzenie swojej grupy Virgin - a może życia toczącego się w okół tworzenia grupy. Pokazuje też ile "człowieka powinno być w człowieku" i jak nudni jesteśmy :P

Do tej pory jest to najlepsza biografia jaką przeczytałem :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W zasadzie wszystko można, trzeba tylko chcieć. Bardzo sympatyczne lektura. Przyjemnie się czytało.

Wspomnienia Richarda Bransona przedstawione w tej książce brzmią niewiarygodnie,z tym że naprawdę się wydarzyły. Branson to człowiek orkiestra, wizjoner, biznesmen obdarzony niezwykłą wyobraźnią, odwagą i dużym dystansem do siebie. Branson tworzy dochodowe biznesy świetnie się przy tym bawiąc. Większość z nas boi się ryzyka, tymczasem przykład Brandona pokazuje że bez ryzyka nie ma ani zabawy ani dużych pieniędzy. Polecam.

Niby nie wypada mieć uwag do biografii osoby uważanej za najbardziej cool z grona wszystkich miliarderów .. ale mam kilka uwag ..

1. Opis dzieciństwa, życia i rozwoju biznesu w latach 70 i 80 - czyta się miło a rozwój wydarzeń jest płynny,
2. Lata 90 XX w. - jest to suma żali na temat działalności British Airways względem Virgin Atlantic, aż byłem zdziwiony że można tej sprawie było poświęcić tyle miejsca i to w stylu skarżąco - narzekającym, którego nie jestem fanem.
3. XXI wiek:
a) Aspekty biznesowe powielane wg. schematu: Założyliśmy Virgin X lub Virgin Y, byliśmy najlepsi i zarobiliśmy na tym kupę pieniędzy, nasze pociągi są najlepsze, nasze samoloty są najlepsze, nasze Z są najlepsze
b) Aspekty poza-biznesowe: byłem w miejscu X i jest tam bardzo pięknie, właściwie najpiękniej ..

d zawsze ciekawi mnie, w jaki sposób i jakimi metodami ludzie sukcesu osiągnęli swoją pozycję. Jak budowali swoją karierę i co miało wpływ na takie a nie inne, podejmowane przez nich decyzje. I żeby było jasne, nigdy nie interesowały mnie pieśni pochwalne na cześć kogoś tam a konkretne rzeczy, które doprowadziły do sukcesu lub upadku hegemona. Tak też trafiłem na tę książkę kilka lat temu…

„Kroki w nieznane” to bardzo ciekawa autobiografia Richarda Bransona, założyciela firmy Virgin Group, do której właściwie sięgnąłem drugi raz (wcześniej bardzo podobna „Like a Virgin. Czego nie nauczą Cię w szkole”), tym razem w wersji audio. Jest to z jednej strony autobiografia samego Richarda Bransona i jego niewątpliwie niecodziennego podejścia do biznesu, a zarazem przedstawienie drogi samej firmy i jej rozwoju na przestrzeni wielu lat.

Wydawać, by się mogło, że ten typ książki może zanudzić nas różnymi „mądrościami” na temat biznesu a tymczasem czyta się ją i słucha z bardzo dużym zainteresowaniem a swoją konstrukcją jest w stanie zawstydzić nie jedną książkę z „potencjalną” wartką akcją w tle…

---
Więcej znajdziesz na: https://www.ebookoo.pl/2018/07/06/kroki-w-nieznane-autobiografia-richard-branson-recenzja/

---
inne ciekawe recenzje : https://www.ebookoo.pl/recenzje-a-z/

Historia którą chciałem poznać od jakiegoś czasu jednak nigdzie nie było już książek. W końcu się udało i przyznam, że warto było czekać.

Dużo świetnych historii, przyjemnie i szybko się czyta. Biografia która pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jednocześnie też świetnie ukazuje biznes od kuchni i sam początek Virgin w który aż ciężko uwierzyć. Książka warta przeczytania. Dałbym więcej gwiazdek gdyby nie było nudnej końcówki o ratowaniu świata na wszystkie sposoby.