Człowiek z ogoloną głową

De man die zijn haar kort liet knippen
literatura piękna
Jadwiga Olędzka
powieść psychologiczna

Interesujący dramat z zaskakującym zakończeniem. Godefroid Fourmivelt zakochuje się platonicznie w uczennicy kończącej właśnie szkołę Euphrasie Veenman, którą nazywa w myślach Franne. Z powodu nieszczęśliwej miłości, której nie jest nawet w stanie jej wyznać, porzuca pracę w szkole i poddaje się depresji oraz nieustającym myślom o dziewczynie. Do przypadkowego spotkania...

• Literatura niderlandzka

Johan Daisne Człowiek z ogoloną głową Zobacz więcej