Jakie to niemieckie

1980-11-01
8308019110
Blanka Kuczborska
Wydawnictwo Literackie
literatura współczesna literatura amerykańska literatura XX wieku proza amerykańska powieść psychologiczna powieść obyczajowa Niemcy RFN
How German Is It
literatura piękna
8308019110
Blanka Kuczborska

Okładka książki Literatura na Świecie nr 10/1989 (219) Walter Abish, John Ashbery, Robert Coover, Ryszard Kapuściński, Michał Kłobukowski, Tomasz Mirkowicz, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Salman Rushdie, James Wright
0,0
Literatura na ... Walter Abish, John ...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 1/1984 (150): Donald Barthelme Walter Abish, Donald Barthelme, Thomas Berger, Robert Coover, William Gaddis, Robert Lowell, Larry McCaffery, Redakcja pisma Literatura na Świecie
0,0
Literatura na ... Walter Abish, Donal...
Okładka książki Granta 2: The Portage to San Cristobal of A.H. Walter Abish, John Barth, David Black, Norman Bryson, Robert Coover, M. J. Fitzgerald, Richard Godden, David Katz, Jerome Klinkowitz, Jeremy Lane, Thomas Remington, Peter Robinson (poet), George Steiner
4,0
Granta 2: The ... Walter Abish, John ...

Jest to opowieść o Niemcach po II wojnie światowej. Mamy do czynienia z powieścią eksperymentalną. Powieść jest podzielona na cztery nierówne części.
Do tego wg wygooglowanych wiadomości autor pochodzący z rodziny żydowsko-austriackich emigrantów napisał powieść bazując na tym co poznał z gazet i telewizji. Po wojnie nie przemógł się, żeby odwiedzić nowe Niemcy.
Fabuła...

• 2017
  • Bookcrossing
  • Oddane w dobre ręce
  • Ocenione
  • Wypożyczyłem
  • Po-Mo
  • 1990

Dodaj cytat z książki Jakie to niemieckie