Spóźnieni kochankowie

Okładka książki Spóźnieni kochankowie
William Wharton Wydawnictwo: Rebis Seria: Salamandra literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
8371201990
Krzysztof Fordyński
Paryż późna miłość

więcej Więcej

Jedno trzeba przyznać: historia Jack'a i Mirabelle nie pozostawiła mnie obojętną. Byłam Baaaardzo Zła. Tak zła, że postanowiłam napisać te przysłowiowe dwa zdania.
Mirabelle jest potwornie samotną staruszką, która ma za sobą kawał ciężkiego i smutnego życia. Ale to nie zmienia faktu, że molestuje, a w końcu gwałci Jack'a. Tak ja to widzę.

Przepiękna,cudowna i ..... brak mi słów. Kocham tę książkę.
Koniecznie muszę posiadać swój egzemplarz. Ciocia Iwonka, dziękuje za cudowną lekturę

Pięknie namalowana historia o miłości. No i co z tego, że podobno to tłumaczenie było kiepskie i kilka lat później wyszło nowe, skoro książka mną zawładnęła i przepadłem na kilka dni. I to właśnie na tym egzemplarzu mam autograf Autora. Polecam!

Piękna klasyka. Każdy powinien przeczytać.

Nie jest to typowy romans, od których zresztą stronię i staram się unikać. Niezwykła historia relacji artysty-malarza z podstarzałą kobietą (oboje z niezwykle ciężkim bagażem emocjonalnym), którzy odkrywają miłość na nowo z dziecięcą ciekawością i fascynacją.

Najbardziej obleśna książka, jaką kiedykolwiek czytałam

Dziejąca się w Paryżu piękna opowieść o miłości ludzi pokiereszowanych przez los: niewidomej starszej pani i ulicznego malarza. Pokazuje Wharton, że ani kalectwo, ani podeszły wiek nie są przeszkodą w przeżyciu wielkiego uczucia. Bohaterem książki jest też Paryż opisany przez autora z wielką czułością. Mimo że czasami przesłodzona, to jedna z piękniejszych książek o...

Tak nużącej i monotonnej książki o miłości nie czytałam od bardzo dawna. Książka niemiłosiernie się dłuży, sceny erotyczne są rodem z 50 twarzy Greya (nie muszę dodawać zatem jak słabe są one w moim odczuciu) - infantylne, zbyt dosłowne, żaden, najmniejszej bodaj metafory.
Dla mnie książka, jako całość, niezwykle nudna, nie poruszyła nawet najmniejszej struny mojej...

Zaskakująca i wciągająca. Amerykanin, który pomimo ogromnego sukcesu zawodowego, wybrał bezdomność i sztukę. Malując obrazy na ulicach Paryża poznaje niewidomą kobietę i choć dzieli ich różnica wieku i doświadczeń, nawiązuje się między nimi wyjątkowa więź. To co podoba mi się w tej książce najbardziej to historia Jacka i jego życiowych zawirowań i świadomych wyborów. Ciężko...

Dałbym więcej gwiazdek gdyby w treści nie było romansu z "babcią".

9 876
    3 260