Zagubiony szlak

literatura piękna
Szara Godzina
2016-09-27
2016-09-27

Okładka książki O, Matko! Michał Biarda, Monika Hołyk-Arora, Małgorzata Kasprzyk, Elżbieta Kosobucka, Marika Krajniewska, Aneta Krasińska, Agnieszka Krizel, Alicja Podgrodzka, Piotr Podgórski, Marlena Rytel, Wanda Szymanowska, Agnieszka Zakrzewska, Beata Zdziarska
Ocena 8,7
O, Matko! Michał Biarda, Moni...

Troche naciągane jest to, ze rzecz dzieje się w Bieszczadach. Niby jest to wątek, który ma połączyć 3 zawarte w książce historie, jednak robi to niestety nieco nieudolnie. Czytając zapomina się, że to historie opowiadane przez samotnych wędrowców. Ot po prostu 3 poprawne opowiadania o życiu, historie 3 zagubionych osób. Brakowało mi nieco powrotu do teraźniejszości, do...

Bardzo ciekawa, przejmująca historia. Warto przeczytać. Przeczytałam w 1 dzień.

Trzy historie opowiedziane z dużą dozą autentyczności które wywołują wiele przemyśleń i refleksji

Historie, które pisze życie, jedyne i niepowtarzalne. We mnie wzbudziły chęć powrotu w Bieszczady. Ciekawe, czy ten wspomniany kościółek na wzgórzu, to kościół w Górzance, czy też takich kościołów w Bieszczadach jest więcej?

Książkę tę przeczytałam z przyjemnością - jej treść nie jest nudna, przewidywalna czy zbyt cukierkowata. Co więcej, jej objętość nie jest wielka, dlatego też mogą ją przeczytać osoby, które mają mało czasu- nikt tego nie pożałuje.
Bieszczady uchodzą w naszej świadomości za teren odludny, nieznany i niebezpieczny. W noc wigilijną, na jednym ze szklaków, spotykają się trzy...

Podobała mi się. Trzy rożne ujmujące historie. Każda inna i w odmienny sposób przejmująca. Czasem wydaje się książki to cudze historie, a tak naprawdę to życie ,które możemy odnaleźć wśród bohaterów i nie tylko.

Książka niewybitna, aczkolwiek ciekawa, wciągająca. Sama fabuła właściwie jest bardzo prosta, chodzi raczej o pokazanie konkretnych zawirowań ludzkiego życia, właściwie bez większej puenty. Skłania do rozmyślań. Lekka lektura o codziennych problemach.

Muszę przyznać, iż jestem pod ogromnym wrażeniem nie tylko pomysłu na fabułę, ale i treści powieści. Autorka ewidentnie testuje naszą czujność, podsuwając pod nos coraz to ciekawsze, intrygujące wątki. Cieszę się, że miałam okazję poznać wyjątkowo barwnych bohaterów jej tajemniczej, ale i magicznej opowieści, która odsłania pokrętność ludzkiej natury, trudne wybory, dawne...

Trzy osoby przypadkiem spotykają się w schronisku którego niema na mapie. Każda z nich opowiada swoją opowieść sam nie wiem która ciekawsza. Polecam

Książka trzyma poziom poprzedniej (tej samej Autorki rzecz jasna). Oczywiście nie wiem, która powstała wcześniej ;) W takiej kolejności po prostu je odsłuchałam. I słuchało mi się świetnie. Nawet lepiej niż poprzedniej, gdyż poprzez oparcie konstrukcji książki na przytoczeniu historii trojga osób wydała się bardziej urozmaicona. Tak jak wielu Czytelników podkreslało:...

• 2019
  • 2017
  • Audiobooki
  • 2018
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Zagubiony szlak