Żony jednego męża

literatura obyczajowa, romans
2017-04-11
literatura polska miłość poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie relacje rodzinne trauma uczucie współczesna obyczajowość

Oficjalne recenzje i

Rodzina bardziej niż pełna

[ 13 ] Link do recenzji

Opis na okładce jest bardzo trafny. Książka naprawdę wciąga. Spodziewałam się czytadła. Kupiłam ją na wyprzedaży, leżała w koszu. Urzekł mnie klimat, tematy niełatwe, skłaniające do przemyśleń, zwroty akcji i mimo wszystko ciepło którego w naszych czasach brakuje. To jest właśnie to co cenię.

W domu z ogródkiem, żyje rodzina jak z obrazka: ona, on, dwoje dzieci. Ale jest jeszcze ta druga ona, druga żona. A może pierwsza?

wciąga dopiero po setnej stronie, ale wciąż bez szału. Może nie moja tematyka? Ciężko mi się wkręcić - bohaterowie szablonowi i przewidywalni. Chociaż sama historia trzyma się kupy

Tak sobie myślę, gdyby układ był trochę inny, gdybym to ja miała kilku ”mężów”, i każdy miałby swoje grzyby, ryby i piłkę nożną ale każdy w innym czasie, a moje dzieci miały wspólnych „tatów”, a dookoła, na orbicie odwiedzin/telefonów przemieszczaliby się dodatkowi teściowie-dziadkowie, różne ciotki i stryjkowie, ze swym szczerym zainteresowaniem i dobrymi radami… uf,...

Ona, on, druga ona i dwoje dzieci. Kontrowersyjnie, aktualnie, do przemyślenia. Łatwo się czyta, trudno o tym myśli.

Myślę o tej książce. Czytając ciężko mi się było oderwać. Nietypowa patchworkowa rodzina i choć ja takiego układu sobie zwyczajnie nie wyobrażam to sposób w jaki opisała ta historię autorka jest niesamowity. Ale to nie pierwszy raz kiedy odkrywam w jej książkach zadziwiającą wrażliwość na świat i ludzi. Szczerze polecam.

W domu z ogródkiem żyje rodzina jak z obrazka: ona, on, dwoje dzieci. Ale jest jeszcze druga ona, druga żona. A może pierwsza?
Dwie kobiety i mężczyzna: Tunia mieszka na parterze, Anita na piętrze, Wojtek z każdą z nich. Obie są matkami jego dzieci. Tunia zawsze marzyła o domu pachnącym świeżo pieczonym ciastem, z krochmalonymi firankami w oknach. Anita to wolny duch, dla...

Miałam obawy przed sięgnięciem po ten tytuł. Pierwsza moja myśl była taka, że napotkam się na sodomę i gomorę, bo przecież jak to, dwie żony? W dzisiejszych czasach? Czy ktoś by się na to dobrowolnie zgodził? Czujecie, że może to wzbudzać kontrowersje.

Jednak zaczęłam lekturę, bo warto wychodzić poza swoje schematy myślowe i wsiąknęłam w nią. To było przedziwnie dobre, bo...

Przebrnelam przez ta ksiazke szybko rozmyslajac, ze tez chcialabym miec kilku mezow na raz:jednego od sprzatania, jednego od gotowania, jednego od zarabiania, I moze na tym zakoncze bo powoli zblozam sie do bardziej wstydliwych malzenskich obowiazkow.

Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej lekturze. Przyznam, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Przyjemnie się czytało i bardzo szybko. Na koniec książki żałowałam, że to już koniec historii tej ciekawej rodziny.

Opowiada o relacjach rodzinnych, może trochę wychodzących poza społecznie akceptowalne ramy. Jest to rodzina bigamiczna, z dwójką dzieci. Historia prowadzi...

Dyskusje

• 2017
  • 2018
  • 2017
  • Z biblioteki
  • 2019
  • E-book
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Żony jednego męża