Dom, którego nie było

Okładka książki Dom, którego nie było Dorota Schrammek
Okładka książki Dom, którego nie było
Dorota Schrammek Wydawnictwo: Szara Godzina literatura obyczajowa, romans
Szara Godzina
2016-10-18
2016-10-18

Fajna, choć trochę nieprawdopodobna. Książka pokazuje jak się zasklepiamy w swoim losie, jak nie potrafimy się sami przełamywać, ale ... Można celowo stworzyć warunki aby te sytuację odmienić. Tych warunków jest niestety bardzo bardzo dużo. Warto sięgnąć po tą pozycję.

Autorka pisze o ważnych i wartościowych sprawach, a nie zrobiła dobrego researchu. To niestety kuje po oczach. Kandydaci na rodziców adopcyjnych przychodzą do Domu Dziecka i wybierają sobie najlepszą pociechę? No nie. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Zakończenie bardzo ckliwe i szczęśliwe. Za bardzo moim zdaniem. Poza tym książka ok. Przyjaźnie do wysłuchania.

Dlaczego oceniam książkę tak wysoko?
Ponieważ zawarte w nich problemy są mi w jakiś sposób bliskie. Żadna historia nie opisuje moich demonów przeszłości, ale poczułam się bardzo dobrze czytając te podobne.
Bardzo zżyłam się z bohaterkami i żałuję, że książka jest tak krótka i po dwóch dniach musiałam się już z nimi rozstać.

Końcowe połączenie wszystkich historii też ogromnie na plus :)

Serdecznie polecam przeczytać.

Dlaczego oceniam książkę tak wysoko?

Końcowe połączenie wszystkich historii też...

audio- Joanna Domańska
Świetna książka. Cztery kobiety i ich traumatyczne dzieciństwo w relacjach z matkami. Jaki wpływ wywrze to na ich dorosłe życie? Można przewidzieć - ogromny. Spotykają się na sesji terapeutycznej i tu ich świat układa się na nowo i rusza do przodu. Trochę zbyt bajkowo i te zbiegi okoliczności, ale co tam... Tego im życzymy.
W wielu wątkach człowiek odnajduje swoje sytuacje życiowe i to jest zadziwiające.
Historie są wciągające i dobrze się słucha.
Polecam

audio- Joanna Domańska
W wielu wątkach człowiek...

Pomimo pozornie ciężkiej tematyki, książkę czytało mi się bardzo gładko. Wpływ jaki ma na nasze życie dzieciństwo i to, czego podczas niego doświadczyliśmy, został świetnie ukazany w czterech historiach, z którymi wielu czytelników może się w jakimś stopniu utożsamiać. Przez różnorodność postaci, każdy może znaleźć w nich fragment siebie. Splatanie się losów bohaterek może wydawać się nieprawdopodobne, ale na tym polega magia wyobraźni i przypadku. Co prawda spodziewałam się po tej książce trochę czegoś innego, ale chętnie przyjęłam opowieść o cudownie rozwiązujących się problemach.

Fajnie się czyta ☺️👍

Fajnie się czyta ☺️👍

Początkowo myślałem, że jest to zbiór krótkich opowiadań dotyczący dysfunkcyjnych rodzin. Szybko jednak okazało się, że mam do czynienia z powieścią o czterech kobietach, których dorosłe życie jest pokrzywione przez dzieciństwo. Pierwsza część książki świetna. Później zaczyna się lekko słodkawy gniot. Kobiety spotykają się, uczestniczą w terapii. Wszystko cukierkowo zaczyna się układać. Szkoda, bo mogła to być naprawdę bardzo fajna książka.

Pomysł bardzo dobry, ale wykonanie fatalne.

Pomysł bardzo dobry, ale wykonanie fatalne.

Polecam. Sensowna historia o dramatach, z happy endem. Urzekly mnie historie trudnych relacji z matkami,a potem powiązanie historii.

Pierwsza część znakomita. Trudno się oderwać od książki choć oczy już wołały o przerwę...no cóż musiały na nią poczekać. Druga części lukrowa ale przedstawiona w ciekawy sposób. Jest coś w bohaterkach książki magnetycznego. Ich historie nie nużą. Czyta się bardzo szybko.²

• Audiobooki