Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję

Walter Isaacson literatura faktu 760 str.
The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses and Geeks Created the Digital Revolution
Data 1. wydania:

Insignis
literatura faktu
innowatorzy przedsiębiorcy rewolucja cyfrowa internet

Porównaj ceny i

Pamiętam czasy bez komputera - to moje dzieciństwo. Owszem, w czasach mojego bez komputerowego dzieciństwa na świecie powstawały już komputery. Pierwszy raz spotkałam się z komputerem na lekcjach informatyki. Było to już w szkole podstawowej. W moim domu komputer pojawił się, gdy chodziłam do gimnazjum. Wraz z bratem oszaleliśmy na jego punkcie.

Od tamtego okresu minęło...

Lubię tego typu książki. Ta najbardziej przypomina Krótką historię prawie wszystkiego Briana Brysona. W obu przypadkach autor bierze na warsztat jakiś ważny temat po czym rozprawia się z nim kompleksowo zaś czytelnik otrzymuje spójną oraz wyczerpującą wiedzę.

Część osób uzna za minus fakt, że tego typu podsumowania to zwykle 600 stron i więcej, jednak w obu wspomnianych...

Wielkim plusem opisanych historii rozwoju komputerów i Internetu sa wnioski (przytaczane co jakiś czas przez Autora, a posumowane w końcowym rozdziale książki) wynikające z tych historii, dotyczące efektywnego zarządzania "innowacją", wartości współpracy i otwartości na ludzi i nowe idee.

Polecam wszystkim, wiele z tego co tu opisane zaskakuje. Skąd by człowiek mógł wiedzieć, piszę o sobie, że komputery to wynalazek baronów i hrabin bardziej niż facetów w białych fartuchach z dziwnych laboratoriów z Niedawna...

Nie będę bajerował, części rzeczy po prostu nie skumałem, w sytuacji gdy chodziło o różnice pomiędzy zerem a jedynką(żarcik)czy tym co przewodzi a...

[...]
Gdyby usunąć wiele powtórzeń (w tym związane z wyższością współdziałania nad indywidualizmem) książka mogłaby być znacznie krótsza i przyjemniejsza. Odniosłem wrażenie, że pierwszą połowę od drugiej odróżnia też nieco inne podejście. W pierwszej Isaacson opisuje nie tylko ludzi, ale również technologię i to czasem dość szczegółowo na czym polegały zmiany i dlaczego. W...

Świetnie napisana historia powstania i rozwoju komputerów, od Ady Lovelace po współczesne czasy z Facebookiem, Google i komputerem Watson. Dla każdego, warto przeczytać!

Rewelacyjnie napisana historia komputerów i internetu od połowy XIX wieku do dzisiaj.

Świetna książka o historii komputerów, programowania i ogólnie informatyki. Zdecydowanie warto przeczytać.

historia wielkości człowieka pokazująca, że nawet geniusze, bez wsparcia, zginą zapomniani w mrokach dziejów

Super opis rozwoju technologi cyfrowej od początków do czasów obecnych. Szczerze polecam.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2018
  • 2019
  • Biografie
  • Ebook

Walter Isaacson Innowatorzy. O tym, jak grupa...