Okładka książki Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję
Walter Isaacson Wydawnictwo: Insignis reportaż
reportaż
The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses and Geeks Created the Digital Revolution
Insignis
2016-11-09
2016-11-09
Data 1. wydania:
2014-10-07
Krzysztof Krzyżanowski, Michał Strąkow, Michał Jóźwiak
innowatorzy przedsiębiorcy rewolucja cyfrowa internet

Kupiłem książkę w promocji widząc imię i nazwisko autora. Chwilę wcześniej miałem w rękach biografię Leonarda Da Vinci i przymierzałem się do zakupu biografii Jobsa, która uchodzi za genialną. Przepraszam Steave... jeszcze musisz chwilę zaczekać :)

Myślałem, że mam jakieś pojęcia o komputerach, ale jak się okazało nie wiedziałem nic. "Innowatorzy" to fantastyczna historia...

Bardzo przyzwoita pozycja dla laików opisująca z grubsza ludzi, idee, odkrycia i maszyny mające wpływ na rewolucję cyfrową.

Swietny reportaż o największych twórcach, innowatorach, wynalazcach czy wizjonerach, który wpłyneli na rozwój elektorniki. Mnie pochłonęła doszczętnie ta książka. Jedynie do czego bym się przyczepił to mimo że książka została wydana w 2016 roku to zabrakło choćby krótkich rozdziałów o 3 firmach które dokonały kolejnych rewolucji (Facebook, Amazon czy Netflix), trochę to...

Prawdziwa gratka dla fanów informatyki, szczególnie tych, którzy interesują się jak powstawały wynalazki w świecie IT. Rewelacyjna książka, dawno nie czytałem pozycji tak dokładnie badającej jakieś zagadnienie. Autor zaczyna od naprawdę dawnych czasów, pokazuje jak pewne idee dawały początek różnym wynalazkom, od tranzystora, po sztuczną inteligencję i Internet. Naprawdę...

Bardzo ciekawy dokument o tym, bez czego większość z nas nie potrafi już żyć.

Isaacson w pełnej krasie. Jak zwykle bardzo wnikliwe przedstawienie tematu

Na półkach: , , , ,

Historia informatyki - od maszyny analitycznej Charlesa Babbage'a, poprzez Eniaca, tranzystory , Altaira i generacje x86 do iPada.

W sporej części przyjemnie fascynująca - bardzo spodobały mi się rozdziały o Adzie Lovelace czy Billu Gatesie, jednak spora część książki to przynudzanie i wchodzenie w niepotrzebne szczegóły (na szczęśćie nie tyle techniczne, co raczej typu...

Przegląd technologii od czasów Lorda Byrona do Googla. Czasem przydługie, trochę za dużo o tranzystorach, ale to moje subiektywne odczucie. Część rozdziałów przekartkowałem uczciwie mówiąc

Bardzo dobra książka. Interesująco rysuje związki świata nauki ze światem sztuki. Mnóstwo ciekawych informacji, pozwalających poznać różne etapy cyfrowej rewolucji, a nawet różne powody kierujące ludźmi, którzy za nią stoją. Samo zaspokojenie jakichś potrzeb jest przecież jednym z największych motorów napędowych każdej rewolucji kulturowej.
„Innowatorzy” mocno akcentują...

Świetna książka, Isaacson jak zwykle nie zawodzi. Obszerna książka i dużo szczegółowych informacji. Przy hardware trochę zasypiałem (bliżej mi do software) ale fajnie dowiedzieć się tylu rzeczy z przeszłości

1 013
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Biografie
  • 2019
  • Ebook

Walter Isaacson Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję Zobacz więcej