Pragnienie

Okładka książki Pragnienie Jo Nesbø Patronat LC
Okładka książki Pragnienie
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 11) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Harry Hole (tom 11)
Ślady zbrodni
Tørst
Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-03-29
2017-03-29
Iwona Zimnicka
Harry Hole kobieta kryminał literatura norweska literatura skandynawska mężczyzna norweski kryminał przestępstwo samotność uczucie zabójstwo zemsta
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Harry Hole w demonicznej akcji

Link do recenzji

670 30 3

najbardziej po tej książce utkwi mi sformułowanie "małpia pułapka"
Hary zostaje przywrócony do służby szantażem przez Belmana i podejmuje się wyzwania schwytania wapirysty którym okazuje się zaginionym Valenti z poprzedniego tomu który ukrywał się parę lat i przeszedł kolejne operacje plastyczne .
W tym tomie doczekałem się czasów współczesnych pojawia się aplikacja Tiender...

Kolejna znakomita opowieść o Harrym Hole'u. Wciąga jak bagno, ciężko się oderwać. Polecam.
Ale nie jako pierwszą z serii, jak niektórzy. Najlepiej jednak zachować chronologię.

Nic odkrywczego nie napiszę, że bez antagonistów nie byłoby protagonistów. Tam gdzie dobro zawsze pojawia się zło. Ta teza broni się, tym co znamy od zarania dziejów. Są przypadki, że tworzą chorą symbiozę i w pewien perfidny sposób dopełniają się. Taka refleksja nasunęła mi się po przeczytaniu jedenastego tomu, opowiadającego o losach pewnego niepokornego śledczego. Jo...

Nie zostałem holemaniakiem…

„…takiego określenia używano w szkole [policyjnej] w odniesieniu do studentów zauroczonych mitem Harry’ego Hole”*.

Nie udało się, choć się starałem i do kryminałów tegoż autora z Harrym Hole w roli głównej, podchodziłem kilka razy. „Pragnienie” jakoś doczytałem, przerzucając często po kilka stron i wyszukując jakąś akcję. Ciekawa fabuła, niezły...

Nigdy nie czytałam książek Jo Nesbo.
Po zapoznaniu się z opiniami LC, postawiłam właśnie na tą pozycję jako pierwszą, (następnie planuję "Pierwszy Śnieg").
Faktycznie książka jest bardzo dobra, a i zakończenie nie jest oczywiste, wręcz myślałam z 2-3 razy, "o ! zaraz będzie koniec!" - a on nie nadchodził. Trochę myliły mi się nazwiska, kto jest kim i jaki wątek teraz się...

Długo nie mogłem się zebrać i skoncentrować na tym tomie. Ale jak już zacząłem, to teraz, chwilę po skończeniu lektury mogę powiedzieć tylko.. ja pier... Pani Nesbo. SZTOS. Ciężko wyjść z pod wrażenia. Wciągająca, trzymająca w napięciu do samego końca. Naprawdę Mega warta polecenia

Niezła, na początku trochę nudno się zapowiadała, ale później się rozkręciła.

Mistrz kryminału w świetnej formie, zagadka wbijająca w fotel i Harry Hole – detektyw z krwi i kości. Czyli Nesbo (jak zwykle) nie schodzi poniżej poziomu.
Co można powiedzieć o kryminale, żeby nie powiedzieć wiele? Ktoś grasuje po mieście i zabija brutalnie ludzi wbijając się w ich ciało metalowymi szczękami, doprowadzając do skrajnego wykrwawienia. Dość powiedzieć, że...

Po lekturze tej książki jedno jest pewne - pragnienie przeczytania kolejnych książek z cyklu o Harry'm Hole jest nieuniknione.
I dobrze - to jedyna słuszna droga, którą wierny czytelnik Jo Nesbo powinien podążać!

Na półkach: , , , , , ,

To niesamowite, że na przestrzeni tak długiej serii i tylu lat, można w tak konsekwentny sposób trzymać poziom pisanych książek. Pragnienie ma w sobie wszystko co najlepsze z poprzednich części serii i ani na chwile nie zjeżdża z wysokiego (najwyższego) poziomu kunsztu literackiego.
Jednocześnie autor w "Pragnieniu" nieco na boczny tor odkłada wątki poboczne (np. wątek...

6 645
    3 358