Kup teraz - 12 ofert w cenie od 10.00 zł do 35.90 zł

Oficjalne recenzje i

W matni tajemnic

Link do recenzji

Konto usunięte

Sięgnąłem po ten kryminał, będąc w szpitalu i ... niby krótką powieść, ale od samego początku po ostatnią stronę strasznie ciężko było mi się wkręcić. Nieciekawi bohaterowie, fabuła: główny heros to alkoholik (jakoś strasznie przypomina mi Harrego Hole), policjantka z Niemiec, a w tle morderstwa, księża i ... zief, już to gdzieś kiedyś czytałem. Powieść zbudowana na...

Sięgnęłam po tę książkę, bo akcja dzieje się w moim mieście, Wrocławiu. I owszem, opisane są dość dokładnie realia, miejsca, ulice, kościół, ale ... Kościół św. Marii Magdaleny, w którym dochodzi do samobójstw, to katedra polskokatolicka, a nie rzymskokatolicka, a więc nie ma nic wspólnego z Watykanem (a główny wątek to kwestia przekrętów finansowych w kościele...

"Sługi boże" to kolejna powieść (sprawa niezamierzona!), której akcja toczy się we Wrocławiu.
Komisarz Warski to typowy glina. Alkoholik, facet z przeszłością, szorstki gość. Jego czujność zostaje postawiona na nogi, gdy do śledztwa dotyczącego tajemniczych samobójstw zostaje dokoptowana policjantka z Berlina.
Co łączy samobójców z Mostka Czarownic? W jaki sposób w sprawę...

Jakiś czas temu obejrzałam film na podstawie tej książki i spodobał mi się na tyle, by zachęcić mnie do sięgnięcia po nią. I być może dlatego, że już znałam fabułę, trochę się przy powieści A. Formana nudziłam. O ile początek był jeszcze w miarę, o tyle wraz z rozwojem wydarzeń, miałam większą ochotę odłożyć tę książkę i nierzadko błądziłam gdzieś myślami zamiast skupiać...

Mam dość mieszane uczucia względem tej książki.

Pierwszym minusem albo plusem (w zależności od tego co kto woli) są wstawki z języka niemieckiego. Jeśli ktoś nie uczył się niemieckiego może mieć z tym problem.
Dodatkowo bohaterka próbuje mówić po polsku, przez co zdania maja dziwny wydźwięk, dużo błędów, ale mimo wszystko wprowadza to klimat do książki 👍

Duuuuużo w tej...

Początkowo ciężka - jak dla mnie. Denerwujące wypowiedzi głównej bohaterki (niemiecka dziwna Krupa;)). Koniec końców akcja się rozkręca i robi się całkiem ciekawie.

Brutalność, wyuzdanie i nic więcej. Pisana specjalnie pod scenariusz.

Mogłoby by być nieco lepiej "rozegrane". Do poduszki może być.

Niby dobry ale nie bardzo dobry. Małgorzata Foremniak nie pasuje jako aktorka. Cała reszta obsady super, dużo seksu niepotrzebne. Polskie kino na poziomie.
Sądzę ze fajnie się to będzie czytać, w filmie było napięcie i oczekiwanie na szybką akcję :) POLECAM.

jakoś nam mieszane uczucia.... po prostu chyba liczyłam na coś więcej, no i ten momentami zbyt wulgarny język.

• 2018
  • Kryminały