Pragnienie

Okładka książki Pragnienie Jo Nesbø
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Pragnienie
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 11) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Harry Hole (tom 11)
Ślady zbrodni
Tørst
Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-03-29
2017-03-19
Iwona Zimnicka
kobieta kryminał literatura norweska mężczyzna norweski kryminał przestępstwo samotność uczucie zabójstwo zemsta
Inne

więcej Więcej

Nigdy nie czytałam książek Jo Nesbo.
Po zapoznaniu się z opiniami LC, postawiłam właśnie na tą pozycję jako pierwszą, (następnie planuję "Pierwszy Śnieg").
Faktycznie książka jest bardzo dobra, a i zakończenie nie jest oczywiste, wręcz myślałam z 2-3 razy, "o ! zaraz będzie koniec!" - a on nie nadchodził. Trochę myliły mi się nazwiska, kto jest kim i jaki wątek teraz się...

Długo nie mogłem się zebrać i skoncentrować na tym tomie. Ale jak już zacząłem, to teraz, chwilę po skończeniu lektury mogę powiedzieć tylko.. ja pier... Pani Nesbo. SZTOS. Ciężko wyjść z pod wrażenia. Wciągająca, trzymająca w napięciu do samego końca. Naprawdę Mega warta polecenia

Niezła, na początku trochę nudno się zapowiadała, ale później się rozkręciła.

Mistrz kryminału w świetnej formie, zagadka wbijająca w fotel i Harry Hole – detektyw z krwi i kości. Czyli Nesbo (jak zwykle) nie schodzi poniżej poziomu.
Co można powiedzieć o kryminale, żeby nie powiedzieć wiele? Ktoś grasuje po mieście i zabija brutalnie ludzi wbijając się w ich ciało metalowymi szczękami, doprowadzając do skrajnego wykrwawienia. Dość powiedzieć, że...

Po lekturze tej książki jedno jest pewne - pragnienie przeczytania kolejnych książek z cyklu o Harry'm Hole jest nieuniknione.
I dobrze - to jedyna słuszna droga, którą wierny czytelnik Jo Nesbo powinien podążać!

Na półkach: , , , , , ,

To niesamowite, że na przestrzeni tak długiej serii i tylu lat, można w tak konsekwentny sposób trzymać poziom pisanych książek. Pragnienie ma w sobie wszystko co najlepsze z poprzednich części serii i ani na chwile nie zjeżdża z wysokiego (najwyższego) poziomu kunsztu literackiego.
Jednocześnie autor w "Pragnieniu" nieco na boczny tor odkłada wątki poboczne (np. wątek...

Polecam!! Kiedy myślimy, że potrafimy już
odgadnąć co zrobi Nesbo, a i tak okazuje się inaczej.

Jedenasty tom serii wyjątkowo przypadł mi do gustu. Szczególnie podobał mi się motyw "wampirysty" i to jak przebiegało śledztwo. Zaskoczyło mnie zakończenie i to kto tak naprawdę stał za tymi wszystkimi morderstwami.

Warta akcja orazw miarę zaskakujące zakończenie z pewnością są atutami książki. Jednak najbardziej cenię książkę za zwroty akcji. 8/10.

'Pragnieniem' rozpoczynam swoje literackie spotkanie z Harrym Hole. Wątek wampiryzmu bardzo mnie wciągnął, jednak po śmierci Valentina, moje zaangażowanie w treść znacznie przybladło. To co działo się już potem, nie trzymało mnie już w takim napięciu. Wstawki o zespołach muzycznych, romanse i zdrady wydają mi się zbyteczne. Autorowi, jednak udało się wystraszyć mnie tak, że...

6 584
    3 347