Pragnienie

Nominacja w plebiscycie 2017
Jo Nesbø Cykl: Harry Hole (tom 11) kryminał, sensacja, thriller 464 str.
Tørst
2017-03-29
2017-03-19
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller
kobieta kryminał literatura norweska mężczyzna norweski kryminał przestępstwo samotność uczucie zabójstwo zemsta

Tørst
2017-03-29
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller

Porównaj ceny i

Moja pierwsza książka tego autora. Nieźle napisana, ale nie mogę już strawić tak wymyślnych i dziwacznych zbrodni.
Chyba sobie odpuszczę.
Żegnaj Jo Nesbo.

Matko Jedyna jakie to jest dobre. Książka, od której nie można się oderwać. Czytasz i nie interesuje cię nic. Ani żona, ani dzieci, ani praca, ani jedzenie, ani seriale, gry itd.
Nesbo jak zwykle doskonały (no tak od 3 książki o HH), wciągająca sprawa, mnóstwo tropów, drobnych wskazówek, które na końcu wiążą się w spójną całość. Ponadto sporo głównej historii głównych...

Jak zawsze Yo Nesbo nie zawiódł. Bardzo fajne połączenie motywów całkowicie nowych jak i przeciwników którzy są dobrze znani z nierozwiązanej przeszłości. Harry rzuca wszystko na jedną szalę żeby złapać mordercę który raz mu już uciekł. No i jeszcze ta maniera autora żeby główny bohater pojawił się dopiero w okolicach 100 strony.

Typowy Nesbo - jak już wciągnie to nie można przestać czytać. A kiedy wydaje się, że już wszystko jasne, sytuacja zmienia się o 180 stopni.

A że zacząłem os ostatniej części z serii, to przypadek. Nic nie wiedziałem, nic nie czytałem - dotąd. Odtąd mogę polecać Nesbo jako autora wybitnie inteligentnego, na wskroś współczesnego, a że akurat kryminały przypadły mu w udziale....trudno.

Ustatkowany Harry Hole znów mierzy się z zagadkowymi zbrodniami. Od ostatniej rozwiązanej sprawy minęło kilka lat, Harry jest mężem i poważanym wykładowcą. Ale mimo to, nie stracił nic ze swojego śledczego geniuszu. Polecam

Jo Nesbo po raz kolejny stworzył wspaniałą i zagmartwaną historię Harrego Hole.
Książka wciąga i nie daje czytelnikowi łatwego i oczywistego rozwiązania zagadki.
Polecam.

Moja pierwsza książka autora, zdecydowanie wciąż najlepsza - po kilku kolejnych.

Przygodę z Nesbo zaczęłam kompletnie niemalże od końca serii o Harrym Hole, ale to w ogóle nie przeszkodziło, bardzo wciagająca fabuła, dobre zakonczenie, polecam !

Dyskusje

5 335