Wojna w niebie

Data 1. wydania:
2004-01-01
Magdalena Sobolewska
Esprit
święty Graal metafizyka thriller szatan satanizm Jan Prezbiter magowie potępione dusze niewinność deprawacja teologia filozofia
War in Heaven
fantastyka, fantasy, science fiction
Magdalena Sobolewska

Mam dystans do pozostałych dwóch Inklingów, Tolkien zawsze mnie nudził, CS Lewis, może i jest chrześcijański, ale kiedy przeczytałam niemal wszystko, co napisał, uznałam, że w gruncie rzeczy jest trochę płytki. Williams natomiast fenomenalnie rozumie dobro i zło, jego teologia zdaje się poprawna i poparta osobistym doświadczeniem. A przy tym jest dowcipny. Jak to...

Dobra książka przygodowa z dużą dawką angielskiego humoru i duchowością na pierwszym planie. Mimo że zakończenie jest przewidywalne to czytało się bardzo przyjemnie i nie wiem czy to siła sugestii, ale czułem w tym sporo Lewisa z serii o Narni.

Jeżeli jest ktoś zwolennikiem Kodu da Vinci to ta pozycja go w zupełności zadowoli.
Autor Wojny w niebie obok Tolkiena i C.S.Lewisa jest jednym z najwybitniejszych Inklingów.
Morderstwo,tajemnica Świętego Graala i wojna między dobrem a złem.
Historia która wciąga nas w konflikt kościoła z niebezpiecznymi magami,którzy służą ciemnym mocom uwalniając potężne siły zła.
Lubię...

Po opisach i autorze spodziewałem się trochę więcej rozważań moralnych. Historia wciągająca i dobrze napisana, ale brakło dialogów między głównymi bohaterami.

Trzeba przyznać, że w całkiem przystępny sposób pozwala dość głęboko wniknąć w naturę dobra, jak i zła. Widać w tym pokrewieństwo do Tolkiena. Polecam

Gdy dowiedziałem się o tej publikacji, natychmiast musiałem ją zakupić,gdyż dzieła Williamsa nie były mi znane, ale jego nazwisko - owszem, gdyż był przyjacielem wybitnych Lewisa i Tolkiena i wspólnie z nimi tworzył grono inklingów.
Fabuła dzisiaj może wydawać się dosyć oklepana - św. Graal i jego strażnik. Zważywszy jednak na to, że książka została napisana w roku 1930...

Nie spodziewałam się, że powieści Williamsa kiedykolwiek ukażą się po polsku, tym przyjemniej byłam zaskoczona ukazaniem się "Wojny w niebie". Fakt, książka ukazała się w nieodpowiednim czasie, w nieodpowiednim miejscu i jest promowana przez nieodpowiednie media, ale mimo wszystko jest to pozycja jak najbardziej godna uwagi. Jeżeli kogoś odstręcza wątek religijny, proszę...

Dyskusje

• 2019